Všichni dnešní nováčci na Fleru se nějakým způsobem zaobírají vlákny a vzali to pěkně od podlahy. Nejprve si přečtete příběh dvou kamarádek, které znají původ vlákna na své koberce (ano, koberce!) už od konkrétní ovečky a materiál pro ně zpracovává konkrétní tkalcovna. Druhý nováček se přes umělecko-pedagogickou vysokou školu obloukem vrátila k rodinné tradici dámské krejčové. Třetí autorka upcykluje nejen staré oděvy, ale také jejich textilní etikety (!) a ta čtvrtá má vystudovanou sinologii v Brně a asijskou politiku na University of London, ale jednoho rána si prostě řekla, že si ušije kostýmek. A přesně tohle milujeme na Fleru :) Užijte si čtení.

 

vous-koberce

Fler.cz/vous-koberce

Registrace: 28. 10. 2020
1. zboží: 28. 10. 2020

koberec "folklór"    televize "no signal"    koberec "kachličky"

Jaký je příběh vaší tvorby?

Začátek našeho příběhu by mohl být klidně námět na hollywoodský film - holka se rozejde s klukem a hledá novou spolubydlící. A našla. A nakonec to nebyla jen spolubydlící, ale zároveň kamarádka (troufám si říct, že na celý život, snad, pokud nás byznys nerozdělí, haha). Holka č.1 vymýšlela, jak naloží se svým rozjetým životem, chtěla se přihlásit na textilní obor do Bratislavy, jela se podívat na Den otevřených dveří a tam zahlédla tuftingovou dílnu. Holka č.2 měla kluka z Beskyd, holka č.1 je taky z Beskyd, protože jak víme, svět je malý. Trochu to zkrátíme na otázku, čím se budeme živit, až se na stará kolena vrátíme do Beskyd? Hm, co takhle výrobou koberců? Cože? JO! Proč ne?!

Začalo hledání informací na internetu, co a jak se vyrábí, jaké stroje jsou k tomu potřeba. Kde je sehnat? Také dodavatele vlny. Bohužel to nebyl žádný med, ale zvládly jsme to. Celý proces byl hrozně dlouhý. Čeho jsme chtěly ovšem dosáhnout nejvíc? Používat přírodní vlnu z Valašska.
Po pár letech od první myšlenky máme malou dílnu, známe lidi, kteří mají ovečky, kteří stříhají ovečky, kteří umí prát vlnu, a kteří mají tkalcovnu a vlnu nám spředou.

Jaké to je, když usedáte k výrobě?

Někdy je to boj, práce je fyzicky náročná. Ale právě taková je největší zadostiučinění. Než jsme se naučily dělat vše správně a pochopily, jak se používá tuftingová pistole apod., tak to byly trochu nervičky. Celý postup je komplikovaný a jednoduchý zároveň. Komplikovaný na vysvětlení, ale pokud vás to zajímá, určitě si pusťte nějaké názorné video. Bude to jednodušší než vysvětlování, věřte mi.

Co si myslíte, že je pro tvůrčí proces nejdůležitější?

Inspirace a lidé okolo vás. Bez inspirace by nevzniklo nic, ta je nejdůležitější a je všude kolem. Někdy stačí zvednout hlavu, jindy ji můžete mít skloněnou a stejně zakopnete o něco, co bude motivem vašeho příštího díla (například motiv kachliček na našem koberci). A lidé, kteří vám jsou oporou, věří vašemu snu a podporují vás.

Co vás v tvorbě ovlivňuje a doprovází?

Příroda. Kafe. Hodně kafe. Hudba. Ta veselá. U té se pracuje nejlépe, i když ji někdy přestanete vnímat, když se hodně soustředíte. A život. Někdy je potřeba pauza, protože se rodí děti, staví domy, jezdí na dovolenou. A život je zároveň vlastně inspirací k tvorbě. Takže se nám vytvořil pěkný začarovaný kruh.

Kde vaše věci vznikají?

V dílně, která není asi ničím zajímavá. Snad jen tím, že za hodně věcí v ní vděčíme kamarádům a rodině. Mít taťku, který umí svařovat? Nebo manžela, co umí zapojit světlo a kompresor natáhnout z garáže až do dílny - to je k nezaplacení.

Jak vypadá cesta vašeho výrobku na Fler?

Jako každá jiná cesta. Je dlouhá, kamenitá (jsme na Valašsku přece :)). Myslím, že si dáme docela práci i s postprodukcí výsledného produktu. Snažíme se najít vhodný interiér, kam se koberec hodí, vyfotit ho na kvalitní fotoaparát a fotky poté vhodně upravit. Což není vždy jednoduché, někdy bojujeme s technikou, ale od toho máme taky kamarády. Třeba takové, co už mají Fler účet, a rychle vám vysvětlí, jak to funguje. A že se nemusíme ničeho bát, protože je to jednoduchá platforma, kam lehce vložíte výrobek.

Líbí se vám Fler? Co konkrétně vás na něm okouzlilo?

Líbí se nám, že je šikovně vymyšlen. Různé podkategorie, barvy, štítky. Všechny možné nástroje, které pak dělají váš produkt lehce dohledatelný.

Co inspirativního můžete doporučit ostatním?

Jak jsem již zmínila výše - videa o výrobě koberců tuftingovou metodou. Česky je to přeloženo jako všívání, my říkáme nastřelování :)

Co považujete za svůj dosud největší úspěch?

Vytvoření prvního koberce! Protože to byla po té zdlouhavé cestě konečně věc, na kterou si můžete sáhnout a víte, že jste ji vytvořili vlastníma rukama. A jste na ni pyšní a můžete si říct: ,,Jo, to půjde!“

 

 

 

fajnea

Fler.cz/fajnea 

Registrace: 29. 10. 2020
1. zboží: 29. 10. 2020

   Župan kimono z mušelínu, barva  tmavší modrá    Zimní sukně z proševu, zelená

Jaký je příběh vaší tvorby?

Rodiče začali po revoluci podnikat a postupně jsme měli dva obchody s látkami. Mamka byla vyučená krejčová a měla cit pro krásné látky a z každé nové kolekce se muselo něco ušít! Z toho pramení můj zájem o látky, šití a tvůrčí práci.

Vystudovala jsem umělecko-pedagogickou vysokou školu se zaměřením na grafiku a vydala jsem se pak na pár let do světa na zkušenou. Čas běžel, přišly děti a návrat do České republiky. Po mateřské jsem nastoupila do zaměstnání, které mě ale po čase přestalo naplňovat. Hledala jsem možnost kreativní tvorby, nevěděla jsem ale přesně, co a jak bych chtěla dělat.

Zlom přišel minulý rok na rodinné dovolené, kdy mi bratr, který taky podnikal, řekl, že se nemám čeho bát a ať to zkusím. Z manželem jsme se v letadle rozhodli, že najdeme nějakou malou dílnu poblíž bytu, kde bych mohla tvořit (náš byt je příliš malý). Vytvořila jsem si jasný koncept - abych mohla zaplatit nájem, budu pořádat kurzy šití v dílně, a čas, který mi zbyde, budu věnovat šití. Je to zájmová činnost, kterou dělám při zaměstnání a musím říct, že i tam jsem teď více spokojená.

K otevření obchodu na Fleru mě vedla náhoda – kamarádka mě požádala o ušití několika dek pro dcerky. Vytvořila jsem si vlastní střih a provedení a holkám se to moc líbilo. Tak mě napadlo, že bych tyto věci mohla nabídnout na prodej. Fler znám už dlouho a koncept prodeje na Fleru se mi líbí, proto jsem s několika položkami otevřela vlastní profil. Nečekala jsem zázraky, v tom množství tvůrců jsem si říkala, že se člověk ztratí a nevynikne. O to víc mě překvapilo, že za pár dní přišla první objednávka :).

Jaké to je, když usedáte k výrobě?

K šití a tvorbě usedám, kdykoli je to možné, nemám přesně daný čas. Většinou je to odpoledne nebo o víkendu. Ráda šiju věci, které mám již odzkoušené a vychytané, nejraději ale pracuji na nových projektech. Momentálně bych chtěla vytvořit kolekci oblečků z gázoviny/ mušelínu. Tento materiál je skvělý, dobře se s ním pracuje a je tak příjemný na tělo. A myslím, že v poslední době se zase začíná těšit oblibě. Nakreslím si několik návrhů. V hlavě mám jasnou představu dané věci, někdy se ale střih mění a upravuje tak dlouho, až jsem spokojená. Když si s něčím nevím rady, volám mamce, která je odborník a vysvětlí mi, jak na to. Občas tvoříme i spolu, což je pro mě velký přínos. Hodně věcí se učím za pochodu.

Co si myslíte, že je pro tvůrčí proces nejdůležitější?

Dobrý nápad, inspirace, nějaký impuls. Pak taky vhodné místo na tvoření a dostatek času.

A co vás v tvorbě ovlivňuje a doprovází?

Nápady přicházejí různě, často si je poznačím, abych se k nim pak vrátila a řekla si, že je to třeba blbost. Ale někdy ne… prostě si poznačím, co mě zaujme, pak ale často nevím, kam jsem si to napsala, proto jsem si nedávno pořídila sešit, do kterého si všechno píšu nebo kreslím! Při tvorbě ráda poslouchám hudbu a uvařím si kafe nebo čaj.

Kde vaše věci vznikají?

Většinou v mé malé dílně, tam mám vše zařízené tak, aby se tam dobře pracovalo. Postupně taky dovybavuju, např. potřebovala bych vyšší a větší stůl na střihání.

Někdy si beru práci i domů, někdy si beru šití s sebou na víkend, když jedeme na chalupu nebo k rodičům. Podle potřeby...

Jak vypadá cesta vašeho výrobku na Fler?

Ušiju, vyzkouším, zda vše sedí, a většinou poprosím dceru o foto. Někdy čekám na lepší světlo, aby barvy vynikly. Je pravda, že zatím nejsem s prezentací moc spokojená, potřebuju na tom zapracovat. Plánuji letos vytvořit celou kolekci z gázoviny, až bude hotovo, chtěla bych nechat nafotit vše najednou – nejvíce se mi líbí fotky venku v přírodě, léto nebo zima – obojí je krásné, romantika. Mám ale taky ráda moderní styl a ráda bych spojila oblečky z gázoviny s moderní dobou, takže ještě sama nevím, jak to pojmu.

Líbí se vám Fler? Co konkrétně vás na něm okouzlilo?

Líbí. Pořád objevuji nové a nové funkce a možnosti na Fleru – např. možnost vytvoření vlastního top výběru mi přijde super. Trochu mě deprimují ty počty prodaných ks a kladných hodnocení u některých superprodejců, říkám si, že je to až nereálné a že tam se nikdy nedostanu :).

Co inspirativního můžete doporučit ostatním?

Mám rada kresbu a grafiku, obdivuji mnoho tvůrců na Fleru, líbí se mi třeba GRAFIKA Pavla Richterová, taky koukám na šperky a náramky, líbí se mi například kožené náramky do Zaxi. Je toho hodně a ještě jsem asi spousty věcí neobjevila.

Co považujete za svůj dosud největší úspěch?

Šicí úspěch – otevření vlastní dílny. A pak ještě, a to je spíše zajímavost než úspěch – jednou, během našeho mladistvého cestování v Coloradu jsem měla možnost upravovat šaty družičkám na svatbě Kevina Costnera :).

A váš veliký sen?

Větší dílna, kde by se pořádaly různé kurzy týkající se šití a ruční tvorby a taky vlastní kolekce na Fleru, která by se líbila.

 

 

 

SAYSIS

Fler.cz/saysis

Registrace: 30. 10. 2020
1. zboží: 30. 10. 2020

Toaletka z textilních etiket    Upcyklovaný batoh    Toaletka z textilníxh etiket

Jaký je příběh vaší tvorby?

Vystudovala jsem návrhářství a modelářství oděvů na Střední škole designu a módy v Prostějově a zlomový bod nastal asi v mém třetím ročníku, kdy jsme s kamarádkou založily značku Saysis tehdy jen pro účel její maturitní práce (součástí které byla naše vlastní výstava). Po téhle výstavě jsem si uvědomila, že tohle je to, co chci dělat, navrhovat, šít a vymýšlet vlastní věci, které budou kvalitní a budou tady s námi dlouho. Začala jsem se více zajímat o to, jak to vše funguje ohledně autorské tvorby a vlastní značky, a hlavně jsem měla štěstí na úžasnou profesorku a českou návrhářku Yvonu Leitner, která mi vždy pomohla, poradila, a když bylo nejhůř, stála při mně.

Momentálně studuji prvním rokem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Módní tvorby, takže se své tvorbě věnuji méně, ale snažím se pro své tvoření najít alespoň malou chvíli každý den.

Jaké to je, když usedáte k výrobě?

Vždycky se na to těším, když mám rozdělaný nějaký projekt a vím, že mám celý den na to tvořit, moc mi to zlepší náladu, je to uklidňující a vždy si při výrobě odpočinu. Horší je od šití odcházet, protože už nemám sílu na to uklidit to, co vzniklo kolem mě.

Co si myslíte, že je pro tvůrčí proces nejdůležitější?

Nedržet se urputně prvotní myšlenky, když si v průběhu tvorby myslím, že něco bude fungovat lépe, tak to tak udělám a nebudu litovat, že původně to mělo být jinak.

A co vás v tvorbě ovlivňuje a doprovází?

Nejvíce mě napadají nápady zrovna ve chvílích, kdy se to nejméně hodí jako například ve zkouškovém období nebo v průběhu přednášek. Když mám volný čas, můžu tvořit kdykoliv, ale v těchto chvílích začnu být netrpělivá a frustrovaná, že to nemůžu jít hned zrealizovat. Mou největší inspirací jsou pak lidé na ulicích a v mém okolí, takže hodně nápadů přijde i na procházce. Při samotné práci si vždy pustím filmy, ticho nesnáším, neumím se v tichu soustředit. Nejvíce bojuji s bráchou, který moje tvoření moc v lásce nemá a přímo nesnáší zvuk šicího stroje.

Kde vaše věci vznikají?

Výrobky vznikají u mě doma, tedy v mém pokoji, který sdílím s mladším bráchou. Ten z mého šití není nadšený vůbec a vždycky se mě ptá, jestli si ten šicí stroj nemůžu dát do sluchátek. Bojuji také s nedostatkem prostoru, protože se musím vlézt do své poloviny pokoje. Všechny věci tedy uskladňuji v krabicích, které pak skládám do jednoho velkého šuplíku a taky pod postel, odkud jsem asi před rokem musela vybít příčku, aby se jich tam vešlo více. Tuhle metodu uskladňování doporučuji především milovníkům Tetrisu.

Jak vypadá cesta vašeho výrobku na Fler?

Své výrobky fotím nejčastěji doma, vzhledem k tomu, že to není žádné fotostudio, tak se vynalézavosti meze nekladou. Většinou svůj výrobek plus nějaké ozdoby k tomu mám položené na desce, která je na malé židličce, jež balancuje na velké židli. To focení je vždy sranda, většinou to vše drží jen silou vůle. Mám ráda minimalistický styl, a tak se snažím ladit i fotky. Nejtěžší je pak pro mě vymyslet popisky.

Líbí se vám Fler? Co konkrétně vás na něm okouzlilo?

Ano, líbí. Baví mě, kolik inspirace Fler nabízí a také jsem díky němu poznala spoustu nových tvůrců.

Co inspirativního můžete doporučit ostatním?

Vřele můžu doporučit show Next in Fashion, kde designéři z celého světa zhotovují outfity na daná témata, show je velmi inspirující a můžeme v ní vidět i nespočet známých návrhářů.

Co považujete za svůj dosud největší úspěch?

Za svůj dosud největší úspěch považuji asi to, že jsem se dostala na svou vysněnou uměleckou školu a dokončila první semestr.

A váš veliký sen?

Veliký sen je tu vysokou dokončit a taky mít jednoho dne značku, která se uchytí, bude produkovat jen kvalitní a udržitelné výrobky a pomůže zpomalit nadměrnou produkci oděvů a doplňků.

 

 

 

BeWitch

Fler.cz/bewitch

Registrace: 6. 11. 2020
1. zboží: 6. 11. 2020

Nádherné dámské sako Sybil Leek (různé barvy)    Dámský chanelovský kostým Artemis (různé barvy)    Dámské kalhoty Madame Lenormand (různé barvy)

Jaký je příběh vaší tvorby?

Před několika lety jsem četla knihu od Blakea Mycoskieho (Start something that matters, 2011), kterou jsem si vypůjčila od mého dobrého přítele. V té době jsem vůbec netušila, co vlastně v životě chci dělat. Díky příběhu v knize jsem si uvědomila, že bych chtěla vytvořit něco, co by lidi těšilo, a zároveň by to pomáhalo dětem. Jak jsem dlouhá léta cestovala po světě a každých pár měsíců jsem žila v jiné krajině, uvědomila jsem si, že nezáleží na tom, kde se člověk narodí, ale jestli dostane příležitost a vhodné podmínky pro rozvoj svého talentu a potenciálu – myslím, že každé dítě by tuto možnost mělo dostat.

Více než tři roky jsem nemohla najít svůj produkt. Důvod byl prostý, nevěřila jsem si. Myslela jsem, že nikdy nemohu přijít s něčím novým, protože všechno již existuje, a v tu chvíli jsem pochopila, že nejde o to, přijít s něčím úplně novým. Jde o to přinést něco, na čem záleží, něco, do čeho vložím své srdce, a co tento svět trochu zlepší alespoň pro malé množství lidí.

To byl důvod, proč jsem se rozhodla spojit to, na co mám talent – kreslení; to, pro co mám vášeň – elegantní móda; a to, co mě hluboce zajímá – magie; s tím, co považuji za svůj životní účel – pomoc druhým. Dva roky jsem pro sebe hledala dámský kostým, který by splňoval moje požadavky kvality, nadčasového stylu a jedinečnosti, a pořád byl pohodlný a cenově dostupný. Jedno ráno jsem se vzbudila a zeptala jsem se sama sebe – proč si jej nenavrhneš a neušiješ? A tak se i stalo! Samozřejmě, ženy kolem mě se hned začaly na moje kostýmky ptát a sdělily mi, že mají podobný problém najít pro sebe vhodný kostýmek. Tak vzniknul nápad založit BeWitch a jsem hrozně ráda, že lidi to baví a moc se jim to líbí :-).

Jinak mám vystudovanou sinologii (čínštinu) na MUNI v Brně a asijskou politiku na University of London, takže kromě základní umělecké školy nemám žádné kreativní vzdělání. Mnohé jsem se naučila, když jsem rok a půl působila v Praze v oblasti prodeje umění, kde jsem potkala mnoho zajímavých žen, které mě inspirovaly jít svou vlastní cestou.

Jaké to je, když usedáte k výrobě?

Můj tvůrčí proces je docela zdlouhavý. Nejdříve si všechno vymýšlím a promýšlím do detailů na procházkách v přírodě, nebo v jakékoliv volné chvilce (během snídaně, oběda, nejčastěji když cestuju nebo řídím). Až když mám zcela jasnou představu o tom, jak chci, aby věci vypadaly, zavřu se sama doma a všechno dám na papír. V tom momentě, když už přesně víte, co chcete a jak to chcete, to jde poměrně hladce – přesně tak, jak v životě :-).

Když pak odložím tužku, posílám to mojí mamce a 2-3 nejbližším kámoškám, u kterých vím, že dostanu konstruktivní názor. Pak to posílám mým nejbližším kamarádům a ptám se na mužský názor, protože chci, aby moje modely byly nejen lákavé pro ženy, ale také sexy pro muže. ;-)) Když věcičky doladím tak, že jsem spokojená, cítím se skvěle, protože vím, že to mnoho ženám udělá radost a díky něčemu, co jsem vytvořila, se budou cítit božsky ať už v práci, nebo na rande!

Co si myslíte, že je pro tvůrčí proces nejdůležitější?

Za mě je to čas o samotě a vyrovnanost neboli harmonie. U mě kreativita přichází v momentu, kdy se vypnu od všeho a od všech alespoň na pár hodin a jen třeba někde sedím a koukám se na hezké výhledy nebo pozoruji život kolem sebe a nemyslím vůbec na nic. Síla přítomného okamžiku rozhodně má něco do sebe! Miluji společnost a miluji své přátele a rodinu, ale stejně miluji i svůj čas sama pro sebe a ráda si pečlivě vybírám, jak a s kým chci trávit svůj volný čas.

A co vás v tvorbě ovlivňuje a doprovází?

Jak jsem již vzpomínala, ovlivňuje mě, kolik času mám sama pro sebe a v jakém jsem vnitřním nastavení. Taky mě hodně ovlivňuje a doprovází každodenní magie :). Miluji svíčky, sbírám a suším různé rostlinky v babiččině zahrádce na rodném Slovensku nebo v přírodě, a řídím se fázemi měsíce, které mne hodně ovlivňují. Fascinují mě také různé praktiky ve světě, mám docela zajímavé zážitky z různých rituálů na Bali nebo v Brazílii.

Kde vaše věci vznikají?

Mám svůj vlastní koutek, jídelní stůl, který v čase inspirace předělám na organizovaný chaos. Rozložím si na něj věci a častokrát je tam nechám ,,dozrát“.

Když jsou návrhy jasné, udělám si představu o druhu materiálu a barvách, které chci použít. Momentálně jsem v látkách trochu omezená kvůli situaci ve světě, v budoucnu plánuji na svých cestách po světě látky kupovat osobně a šít kompletní limitované edice spojené s konkrétními místy! Když už mám látky, přesouvám se ke své šikovné krejčové Terezce, která v minulosti šila pro známé pražské návrháře. Nastává dlouhý proces společné tvorby střihů, zkoušení a šití, až dokud to neodpovídá mé představě stylu a její představě kvality. Tento proces většinou časově neomezuji a nechávám mu tolik času, kolik je potřeba, protože chci, aby byl konečný produkt skutečně kvalitní. Během celého procesu nám jako správným čarodějkám asistuje Terezčina černá kočka Bruncifál, kterou si Terez mimo jiné vzala z ulice, a se kterou mnohdy bojuji o nitě nebo ustřižené kusy látek! :-))

Jak vypadá cesta vašeho výrobku na Fler?

O stylu a focení jsem měla od začátku zcela jasnou představu a můžu slíbit, že další kolekce budou rozhodně v podobném stylu. Fotili jsme s mým dobrým kamarádem, profesionálním fotografem a kameramanem Raymondem Petríkem na Liptově, kde jsem vyrůstala. Polovina fotek je focena v přírodě, protože evokuje spojení ženy a přírody, také její sílu a krásu, která vychází z jejího přirozeného prostředí.

Ostatní fotografie jsme fotili v salónu krásy Zaynah, který patří mé dobré přítelkyni. Ta se zároveň postarala o moji vizáž.

Doplňky jsem měla také promyšlené hned od začátku, spojila jsem je s Magalea accessories, protože jejich nádherné květinové doplňky nejen miluji, ale také hezky ladí s mou vizí toho, kam chci BeWitch směrovat. Elegantní kostýmky by se neobešly bez kvalitních lodiček, a tam pro mě jsou jasnou volbou Mullierky, které nosí i Zuzana Čaputová. Katarína Sasíková, která značku založila, je zároveň pro mě velkou inspirací. Bylo mi ctí spojit se s tak skvělými lidmi a doufám, že to nebylo naposledy :-).

Jinak popisky i všechno ostatní si tvořím sama.

Líbí se vám Fler? Co konkrétně vás na něm okouzlilo?

Myslím si, že Fler je skvělý, jinak bych tam přeci nikdy nedala své kostýmky! :-)) Moc se mi líbí způsob, jakým se tady můžou značky prezentovat, a taky se mi velice líbí design celého webu. Je to takový útěk od klasických webů plných komerčního rychloobrátkového zboží bez duše. Díky za vás!

Co inspirativního můžete doporučit ostatním?

Přiznám se, že na články a video osobně moc nejsem, ale rozhodně můžu na inspiraci doporučit několik skvělých knih, které mi změnily život:

  • Blake Mycoskie – Start Something that Matters (kniha, která vás inspiruje jít vlastní cestou, žít své sny, a ukáže vám, že nejdůležitější je začít)
  • Eckhart Tolle – Síla přítomného okamžiku (kniha, díky které se budete chtít na chvíli zastavit a jen tak být – až zjistíte, jak je to osvobozující, ten pocit si zamilujete!)
  • Amy Morin – 13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají (kniha, která vás naučí více si věřit a nastavit se na pozitivní vlnu)
  • Stephen R. Covey – 7 habbits of highly effective people (kniha, díky které se naučíte určit si priority a zvládat práci a úkoly efektivněji, díky čemuž vám zůstane více času pro sebe)

    ...takhle můžu pokračovat donekonečna, pokud by někdo chtěl další inspiraci, ráda toho doporučím více.

Hodně inspirativních věcí taky nacházím na Pinterestu nebo Instagramu pod různými hashtagy. Inspirací jsou mi také nádherné a inteligentní ženy jako třeba Amal Clooney, Blake Lively, Michelle Obama, Priyanka Chopra, Cate Blanchett nebo Anne Hathaway.

Co považujete za svůj dosud největší úspěch?

Mým největším úspěchem je, že mi je 28 let, jsem zdravá, šťastná a můžu pracovat na svých snech a žít život tak, aby mě naplňoval. Velice dobře si uvědomuji, jaké mám štěstí. Profesní úspěchy jsou úžasné, avšak beru je jenom jako něco, díky čemu teď můžu být tam, kde jsem, a nechci, aby mě definovaly.

A váš veliký sen?

Mým snem je mít partnerský designový obchůdek v New Yorku, kam budu dodávat své kostýmky, případně může být i můj :-). Kromě toho bych ráda vytvořila nadaci s vlastními projekty na pomoc dětem, abychom mohli pomáhat přímo tam, kde to bude potřeba.

 

 

 

Úvodní foto: