Na profilu Happy teepee najdete nádherné hračky a doplňky, které fungují, baví a navíc krásně vypadají. Dětská teepee, podložky do stanů, povlaky na polštáře, vlaječkové girlandy, mantinely do postýlek, povlečení, sedací vaky, závěsy a další dekorace jsou prověřené v první řadě třemi syny, pro které vznikají. A když obstojí v jejich dětském pokojíčku, nebojí se je Jiřka nabízet ani na Fleru.

Řekněte nám něco o sobě. Jaká byla vaše cesta k tvoření?
Jmenuji se Jiřka Maivaldová a spolu s manželem vychováváme 3 syny. 15 let jsme bydleli v Brně, ale před 2 lety jsme se vrátili zpět do rodného města Svitav, kde máme rodinu a přátele.
Od malička ráda něco tvořím a vyrábím. Velkou inspirací mi byla moje babička a je moje maminka. Babička nám šila a pletla oblečení a my jsme za to byli moc rádi.

 

Jakou technikou nejraději tvoříte? Proč to u vás vyhrála?
Nejraději a také nejčastěji šiju, tvořím nové střihy, vymýšlím nové produkty, fotím, stříhám látky, balím produkty a vše, co s mojí činností souvisí. K šití mne vlastně přivedl manžel a pak i další poptávka po našich produktech. Nyní jsem na rodičovské dovolené s nejmladším synem a snažím se mu dát během dne maximum ze svého času, ale za tuto "práci" a především zájem jsem neskutečně ráda.

Kde čerpáte inspiraci? Vyrábíte ráda na zakázku?
Inspirací jsou mi naši synové. Ono totiž skoro vše v našem Fler obchůdku vznikalo nejdřív pro ně. :)
Ano, ráda tvořím na zakázku. Ještě o trošku více, než když tvořím produkty "na sklad". Mám ráda komunikaci se zákazníky a poté i jejich zpětnou vazbu.

Kdy a kde se vám tvoří nejlíp?
Připadá mi, že můj denní program je naplánovaný přímo na minuty. Jsme 5členná rodina, takže v tom musím mít svůj řád.
Zásadně tvořím vždy po obědě, kdy maličký spinká, a pak až po večerech.

Popište moment, kdy jste si uvědomila, že vaše tvorba už není "jen" koníček.
Moje tvorba je mi neustále "koníčkem" a jsem za to moc ráda. Nechtěla bych se dostat do stavu, kdy bych se ráno vzbudila s pocitem, že něco musím. Z toho bych neměla radost.

Co vám na vaší tvůrčí cestě nejvíce pomohlo?
Zkušenosti mé babičky a rady mé maminky. Jinak jsem zcela samouk se vzděláním v úplně jiném oboru. :)

Na který svůj výrobek jste nejvíce pyšná a proč?
Na všechny. Kdyby mi někdo před 6 lety řekl, že budu mít obchůdek zde na Fleru, nevěřila bych. Všechny produkty mám s něčím a někým spjaté a ráda si je prohlížím.

Když se ohlédnete zpátky za svojí kariérou, udělala byste něco jinak?
Ano. Zpočátku jsem tvořila tak, že jsem neměla čas na svoji rodinu. Kamarádky pekly vánoční cukroví a já seděla u šicího stroje a šila. Naštěstí jsem si brzy uvědomila, že takhle by to dál nešlo.

Do kterých Fler obchůdků chodíte potěšit oko?
Obdivuji všechny, co v dnešní době něco tvoří. Není to vůbec jednoduché a mají můj velký respekt. Celkově upřednostňuji tuzemskou ruční práci a jsem ochotná si připlatit. Ráda nahlédnu k JudyKon, FUGU - Design, Gingerprint, bajkajlaj

Jak nejraději trávíte čas, když zrovna netvoříte?
Ráda jezdím s rodinou na výlety. Podnikáme výšlapy po našich horách, jezdíme na kolech. A přiznám se, že také ráda nedělám vůbec nic a třeba se dívám, jak si děti hrají.

Kde se ve své tvůrčí dráze vidíte za rok a kde za deset let?
Život mne naučil nedívat se moc dlouho dopředu. Žiji přítomností a raduji se z každého nového dne se svými nejbližšími. Budu moc ráda, když bude o naše produkty neustále zájem, a zároveň mám i jedno tajné přání.

Jakou radu byste dala začínajícím prodejcům na Fleru?
Vydržte! Nebude to jednoduché. Mějte jasnou představu o tom, čeho chcete dosáhnout. Buďte trpěliví, cílevědomí, originální a kvalitní. Zákazníci si vás určitě najdou.