"Štěstí si nekoupíte, ale můžete si koupit dort, a to je skoro to samé." (Meik Viking)

O fenoménu hygge toho bylo už napsáno spoustu, třeba před časem tady ve FlerMagu, vycházejí na toto téma knihy a články, dokonce v Kodani mají i svůj Institut štěstí. I Nestejní ve svátečním čase podlehli kouzlu domácí pohody, i když, jak poznamenala naše nová členka, kdo tak asi z Fler tvůrců má nohy na stole v prosinci ;-)

 "Hygge je atmosféra, která nás obklopuje, a vědomé prožívání štěstí. Je to způsob bytí s lidmi, které máme rádi. Je to pocit domova. Pocit, že kotvíme v přístavu bezpečí, kde jsme chráněni před světem a kde si můžeme dovolit být sami sebou. A můžeme si třeba dlouho povídat o všech těch malých nebo velkých věcech života nebo klidně a nevtíravě sdílet tichou společnost jeden druhého nebo si prostě jen tak o samotě vychutnávat šálek horkého čaje či lahodnou kávu s čepicí napěněného mléka." (Meik Viking - z knihy Hygge - prostě šťastný způsob života)

Zdroj fotografií: Pinterest

Hygge může být ledacos, je to pocit štěstí a pohody. U někoho to může být snídaně v posteli, u jiného třeba sklenka vína vypitá v poklidu, když děti konečně spí. My jsme se tentokráte zaměřili na tradiční pojetí významu tohoto jevu. Nejvíc hygge období jsou Vánoce.

Cílem naší soutěže tedy tentokrát bylo

vyrobit nový výrobek inspirovaný tématikou hygge

a vyfotit ho svátečně,
útulně, pokud možno ve skandinávském stylu.

Jak se nám to povedlo, můžete posoudit v následující anketě a svých 8 hlasů dát těm, jejichž výrobek a fotografie vás okouzlily nejvíce.

Čas máte přesně do 18. prosince 2018.

#fler-anketa:3503#

 

A na co se můžete těšit příště? Bude to černobílé téma "Tučňák a zebra u fotografa" :-))

 

Náš klub má stále dost plno, ale možná by se našlo jedno jediné volné místečko - zkuste to ;-) Preferujeme spíše netextilní zájemce.

 

Úvodní fotografie Nordvind - Věšáček z chalupy.