Jak prezentovat pilné tkaní, aniž by koberec ležel jen tak na podlaze nebo trávníku? Přeci jen, tolik krásných romantických zákoutí, bez vystěhování většiny nábytku a rušivých rohů, doma nemáme a jakkoliv se snažíte, trávník nikdy není tak čistý, jak se na první pohled zdá.

Zde je jednoduchý návod, jak potíže vyřešit:

Plot z březových větví

1. V době zimního mýcení stromů vyhlédneme příhodné místo kácení, ochotného dřevorubce a zajistíme dopravu domů. Z celého stromu nám postačí jen tlusté větve, které šikovný muž (váš nebo od sousedů) umí bez úrazů rozřezat podélně na půl. Genderově nekorektní, ale neznám žádnou ženu, která by tohle dělala. 

2. Nastává čas trpělivého čekání na příhodnou dobu, kdy bude „nálada“ nebo příležitost k výuce praktických dovedností dětí a mládeže.     

3. Tyčky je nutno seřadit podle tloušťky a velikosti do plotu a přišroubovat takovým tím přístrojem, co je na to vymyšlený. 

 

4. Plot zpevníme podélně i napříč.  

5. Už vypadá jako opravdový plot.   

6. Podle desky naznačíme čarou, kde budeme zařezávat – nejdříve měříme, pak řežeme. 

7. Dbáme na bezpečnost, proto dokumentujeme z dálky.  

8. Obrátíme plot břízovým vzorem vpřed.  

9. Fotíme zkušební obrázky, chválíme a vyjadřujeme spokojenost.  

 10. To by v tom byl čert, aby fotky teď nevypadaly exkluzivně!  

  

Celý plot je mobilní, takže ho můžeme přenést všude tam, kde je právě nejlepší světlo na fotografování.

Muži, děkuji! 

 

 

Redakční dovětek:
Jak jsme vám v MAGu slíbili, když budete pilně psát pěkné blogy, budeme ty nejzajímavější z nich vytahovat na oči širokému obecenstvu do MAGu. A jak jsme slíbili, plníme :-) Takže - pište blogy!