Jaro je vždycky obdobím něčeho nového, jakoby všechno začínalo znovu od začátku. Právě období, kdy jsou stromy ještě holé a vidíme na nich jen růžová poupátka budoucích květů a malinké nové lístky, připomínají tyhle náušnice. Tak jako se to přírodě každý rok nakonec tak hezky povede, že všechno rozkvete, tak vám určitě i tyhle náušnice půjdou od ruky, protože nejsou vůbec složité.

Návod na výrobu vám přináší jarní číslo časopisu Korálki.

Obtížnost: 1

Materiál a pomůcky:
dvě tloušťky drátu o průměrech 0,3 a 0,8 mm
korálky podle výběru
háčkovací háček, kulaté a štípací kleště

 

Začněte tím, že si vyberte korálky, které chcete použít. Všechny je navlečte na ještě neuštípnutý drát v takovém pořadí, v jakém je pak budete chtít mít rozmístěné na uháčkovaném řetízku:Na začátku drátu udělejte jednoduchý uzlík, ale očko úplně neutahujte:

Prostrčte jím háček, zahákněte do drátu, který z očka vychází, a klasicky háčkujte, jako s vlnou:

Pokud chcete přidat korálek, jen ho přivlečte k očku, nad ním chyťte drátek a udělejte další očko:Až uháčkujete požadovanou délku řetízku, drátek uštípněte tak, aby ještě 4 cm drátu zbyly:

Uštípnutý drátek provlečte očkem. Uděláte tím uzlík jako na začátku.

Takto si připravte 8 řetízků stejné délky na každou náušnici.

Z tlustšího drátu si připravte pomocí kulatých ketlovacích kleští dvě pružinky s očkem:Konce řetízků si srovnejte, aby vám končily stejně, a vložte do pružinky. Poslední otočku drátu pečlivě zamáčkněte, aby ani jeden drátek nevypadl:

Přesahující drátky uštípněte, na druhé straně utáhněte poslední očka řetízků a uštípněte tak, aby vás neškrábaly.

Z tlustšího drátu si odštípněte dva pěticentimetrové kousky. Na konci každého z nich udělejte ketlovací očko a přehněte přes prst. Vytvoříte tím náušnicový háček:

Na něj zavěste hotovou náušnici a podle potřeby upravte:Nyní budete mít i vy kousek svého malého jara vždy u sebe a některé nepříliš příjemné dny se vám rozveselí.

Pěkné nošení Vám přeje Domča!

Text a foto: Dominika Doony Jiřičná, www.fler.cz/doony

Originální postupy uveřejněné v časopise Korálki jsou chráněny autorským právem, a výrobky vyhotovené podle nich jsou určeny pouze k osobní potřebě, nikoli k prodeji. Návody slouží pro výuku technik.