Věříte v lásku na první pohled, nebo mám přijít zítra?

Máme velkou zahradu, kde je ještě spousta neosvojených koutků. S přítomností plevelů, které nemám možnost posekat sekačkou, mě smiřuje jejich užitečnost. (Na Velikonoce přidám kopřivy do nádivky, v létě nasbírám třezalku na hojící olej a pampelišky na očistný čaj.) Až na bodláky!

Všudypřítomný a nezničitelný pcháč nenechá žádnou možnost nevšimnout si ho: nedá se vzít do ruky bez kožených rukavic, objeví se všude, kde už jsem doufala, že jsme ho vypudili, ohlásí vlastní přítomnost neomezeným počtem trnů v ruce a hrdě se vzpřímí v houští zeleniny nebo bylinek.

A když nějaký odkvete… katastrofa! Rozešle nepřátelské výsadky bez ohledu na to, kde přistanou: u nás v „divočině“ nebo na pečlivě udržovaném trávníku sousedů.

Ale jednou…

Na internetu jsem potkala jeho fotku – bodláku z kůže - a byla jsem ztracená! Japonské, ruské knihy a články na internetu o tvorbě bodláků - a spousta nepovedených pokusů. Rozličné barevné kombinace a kůže různé tloušťky. Neodbytné myšlenky, jak na něj.

A nakonec byl můj!

Talisman, který chrání před nepřejícným pohledem a závistí, odhánějící zlé síly, skotský symbol odvahy a čínský – dlouhověkosti.

Tady je ta moje velká láska, která mě usmířila s jeho přítomností nejenom na mém oblečení, ale i na naší zahradě. :)

 

 

 

 

Redakční dovětek:
Jak jsme vám v MAGu slíbili, když budete pilně psát pěkné blogy, budeme ty nejzajímavější z nich vytahovat na oči širokému obecenstvu do MAGu. A jak jsme slíbili, plníme :-) Takže - pište blogy!