Nedá se svítit, už je tady - prosinec. Vánoční měsíc je plný rozporuplných povelů. Nakup - odpočívej. Upeč sto dobrot - věnuj se radši rodině. Fler má ale vždycky nějaké to báječné řešení ;-) Při výběru vánočního cukroví přes obrazovku si odpočinete a hned pak můžete vzít celou rodinu na jedny z posledních letošních Flerjarmarků. Čekají vás na nich autoři, vánoční punče, kávičky a spousta vlídného povídání. Nenechte se zaskočit, prosinec s Flerem bude překrásný měsíc :-)

Olomoucký Flerjarmark v OC Moritz

probíhá denně až do  23. 12. 2013
Obchodní centrum galerie Moritz, 1. patro, přímo v centru Olomouce

Husarský kousek se podařil zdejším autorům v samém srdci Olomouce. Posunuli své trhy o stupeň výše a pronikli přímo do nákupní galerie Moritz. Tam v prvním patře najdete denně jeden z prodejních sálů plný dřevěných stánků s krásnými věcmi z Fleru.

K vidění a zakoupení jsou (z)ručně a řemeslně zpracované výrobky autorů z nejrůznějších regionů naší republiky.

Složení prodejců se každý den střídá. Některé uvidíte do Vánoc ve více termínech, někteří přijdou pouze na den. Proto pokud se vám na místě cokoliv zalíbí, neváhejte. Sledujte také novinky svých zdejších oblíbenců, zda se právě k nám do Olomouce nechystají.

Klub stále ještě zve další zájemce o prodej na Flerjarmarku, aby se zapojili, neboť z důvodů nemocí se aktuálně některé stánky uvolnily. Přihlašte se do klubu Jarmarky v Olomouci, kde jsou již uvedeny všechny podrobné informace.

 

Tradiční adventní FLERJARMARK v Poniklé

7. 12. 2013 od 15 do  19 hodin
Základní škola, Poniklá

Tradiční rozsvěcení stromu a prodejní výstava rukodělných výrobků v Libereckém kraji.

Oznamujeme zájemcům z Fleru, že se uvolnilo několik prodejních míst. V případě zájmu o prodej  kontaktujte organizátorku akce.

 

Jarmark v Kulturním klubu Poštovka

7. 12. 2013 od 9 do 19 hodin
KK Poštovka, Zahradníčkova 1118/2, Praha 5

O akci více prozradí její zakladatelka Petrenka:
Na jaře jsem objevila skvělý prostor na Praze 5, kde jsem v září otevřela dětský koutek a stále vymýšlím, co by se tu dalo ještě podniknout. Vzhledem k tomu, že se tu schází jak děti a mladé rodiny, tak senioři, řekla jsem si, že by bylo pěkné všechny pozvat na jarmark a než začne ten vánoční blázinec, sejít se a užít si vánoční atmosféru společně. KK Poštovka je vzdálená asi 500 metrů od tramvajové zastávky (č. 9, 10, 16), vstup na jarmark je bezbariérový. Vstup je volný, ale pokud se naši aktivitu rozhodnete podpořit finančně (doporučené dobrovolné vstupné je 20 Kč), dostanete od nás volnou vstupenku do dětského koutku nebo nějakou poukázku či slosovatelný lístek štěstí.

Původně jsem tedy měla v plánu akci na míru pro rodiče s dětmi, ale vzhledem k “různověkosti“ návštěvníků Poštovky jsem se rozhodla pro univerzální vánoční téma a prostě si tu uděláme atmošku a sejdeme se, navážeme nová přátelství a kontakty. Také proto jsem nejprve oslovila tvůrce z Prahy 5 a okolí. Někteří Poštovku znají a jsou rádi, že se sem zase podívají. Sledovat nás můžete na Facebooku.

Nač se mohou návštěvníci těšit?
Go Eco s.r.o. vám ukáže, jak se dělá origami, budete si moct i vyzkoušet – zvládnete si vytvořit jeřába pro štěstí? Pokud budete chtít poradit s patchworkem, určitě se neváhejte obrátit na patch-design.
Samozřejmostí jsou ukázky! Wiccare bude dělat dětem barevné copánky, a premiéru bude mít s novým typem recy náušnicí.
V KK Poštovka můžete také zhlédnout výstavu obrazů (galerie Na schodech). Za dobrovolné vstupné 20 Kč mohou návštěvníci využít dětský koutek a nechat děti vyhopsat na nafukovacích zvířátkách.

Jaké máte další plány, co dalšího připravujete?
Ráda bych samozřejmě pořádala víc takových akcí, baví mne to. Chtěla bych také zkusit jarmark s převážně dětským sortimentem. Tvůrci s hračkami a doplňky pro děti jsou ale rozeseti po republice a tak nezbývá než čekat, že se něco vylíhne i poblíž Prahy.

 

2. VÁNOČNÍ JARMARK Omice

8. 12. 2013 od 14 do 18 hodin
Omice u Brna

Poptávka po rukodělných výrobcích stoupá a možnost nakoupit vánoční dárky svým blízkým přímo v naší v obci se nám zdála zajímavá. Proto se Studio Věra a obec Omice rozhodly tuto myšlenku rozvinout. První ročník byl velice úspěšný, chceme tedy z této akce vytvořit tradici a nabízet každý rok nové a nové prodejce z Fleru. Občanům obce a návštěvníkům z okolí chceme nabídnout možnost příjemně prožitého předvánočního odpoledne.

Vedle krásného zboží prodejců z Fleru se návštěvníci mohou těšit také na punč a domácí cukroví. Oproti loňsku připravujeme i dílny pro děti a dospělé. Děti si budou moci vyzkoušet nejrůznější hry. Maminky si při tom vyrobí třeba malý šperk a tatínci na vše dohlédnou nad skleničkou punče. Budeme se snažit vás vtáhnout do tajů výroby drátěných výrobků. Uvidíte letošní novinky z oblasti vánočních výzdob a mnoho dalšího.

Ze zdejších prodejců najdete v Omici například Studio Věra – vánoční dekorace; Stamps – obrázková razítka; ZemArt – háčkované a pletené zboží; Dřevěná krysa – šperky z přírodních materiálů; šŠš čepičky – čepice, šály, čelenky; Montebell – květinové brože, šperky; JaninaVoda – korálkování, drátkování; eMart – nahřívací zvířátka, kapsářky, polštářky; Merva M – výrobky z drátků; KaLuPa – háčkované zvonečky a pletené oděvy; marpei – patchwork; Mravenčí dílna – levandulová zvířátka, vánoční ozdoby a mnoho dalších.

 

Vánoční FlerJarmark na Lukách aneb Vánoce jsou svátky klidu

14. 12. 2013 od 9 do 17 hodin
V prostorách křesťanského centra Třináctka. Třináctka sídlí v obchodním centru na Lukách (vchod z boku nad pekárnou a „Autodíly“) v bezprostřední blízkosti stanice metra B-Luka, Praha 5, ulice Mukařovského.

Zkuste si tentokrát Vánoce vychutnat, prožít, nehonit se po supermarketech, zastavit se, sejít se s rodinou, s přáteli, na které nemáte jindy čas. Vánoce jsou přeci svátky zrození, lásky a odpuštění… Na Lukách pořádáme letos poslední Vánoční FlerJarmark. Naleznete zde krásnou atmosféru, kterou se nám zde daří vytvářet, útulné prostředí a dobroty od Bílé vrány.

Připravujeme pro vás opět drobné workshopy a stánky s materiálem. Potkáte zde téměř 30 prodejců-autorů úžasných šperků, hraček, kabelek, textilu, vánočních předmětů všeho druhu, svíček…

Nepočítejte, kolik vás Vánoce stojí, pojďte si vybrat třeba maličkosti, které však udělají určitě velikou radost, protože sám tvůrce do nich vložil kus sebe.

Moc se na vás těšíme!

 

Setkávání pod věží

14. 12. 2013 od 10 do 20 hodin
nedaleko Žižkovské věže, Praha

 

FlerJarmark Vítání Vánoc

14. a 15. 12. 2013 od 10 do 17 hodin
Beroun

 

Adventní jarmark Fler - Expedice ve Šternberku

15. 12. 2013
Šternberk

Předvánoční hektický čas nemusí být jen o shonu a shánění dárků, ale také o přátelské atmosféře, setkávání se se zajímavými lidmi a posezení s přáteli v příjemném prostředí.

O tom všem bude opět i letošní vánoční řemeslný jarmark ve Šternberku, kde si dají dostaveníčko umělečtí řemeslníci a výtvarníci z Olomoucka. Jejich výrobky si můžete nejen prohlédnout, ale i zakoupit jako dárky k blížícím se Vánocům.

 

Úvodní foto: Flerjarmark Olomouc v nákupní galerii Moritz