Značka KashKi original nabízí nejrůznější hračky a doplňky pro malé parádnice - od ozdob do vlasů a broží až po dekorace dětských pokojíčků. Převážně plstěné výrobky tu vznikají z lásky k dětem a touhy pro ně něco krásného vytvořit. A je to vidět, podívejte sami!

Řekněte nám na úvod něco o sobě. Jak jste se dostala k tvoření?
Ruční práce mě bavily už od dětství. Doma se odjakživa šilo všechno možné – oblečení, doplňky do bytu a to nejen pro rodinu, ale i pro přátele a známé. Koneckonců, jsem v naší rodině už pátá generace švadlen.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
I když jsem vystudovaná dámská krejčová, profesionálně jsem se po studiích věnovala šití jen krátce. Znovu jsem se k němu vrátila až na mateřské dovolené a od té doby se mu věnuji denně, i když jen jako koníčku.Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
Srdcovou záležitostí se pro mě stala práce s plstí. Pracuje se s ní výtečně – netřepí se, dobře drží tvar a zároveň je poddajná, takže si s ní člověk může hrát. Ráda ji také kombinuji s jinými látkami. Možná proto to u mne plsť mezi ostatními materiály vyhrála na celé čáře.

Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
Nápady nosím v hlavě obvykle docela dlouho a pohrávám si s možnostmi. Když se nápad usadí, vymyslím, jak mají vypadat šablony, které mi vyrábí sestra. Pak vybírám a kombinuji látky a nakonec se pouštím do šití.
Jsem hodně pečlivá a záleží mi na vypracování, takže si s tím opravdu vyhraji.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Hodně důležitá je pro mě zpětná vazba od zákazníků – ta mě často inspiruje a také dodává chuť do další práce. A když už jsem opravdu v koncích, ochotně mi poradí můj tříletý syn. :-)

 

Doporučte Fler tvůrce, které máte ráda.
Obdivuji jich tady na Fleru spoustu. Mezi mé oblíbené patří např. Petite Fraise, Lusinda, Daya, AMA, Elistr, Hana Pokorná, Myyna… Je jich opravdu hodně. :-)

Kdybyste měla upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Momentálně by to bylo cokoliv s liškou, protože mám opravdu ráda lišky. :-)

Nosíte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?
U nás rozhodně platí ta kovářova kobyla – na šití pro vlastní rodinu mi momentálně příliš času nezbývá. Minulé Vánoce jsem si chtěla ozdobit stromeček některou ze svých ozdob, ale už na mě nezbyla ani jediná. :-)

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Především dětem, asi jako každá máma. Také mě těší všechno, co souvisí s vylepšováním a zútulňováním domova. Dlouhodobě se věnuji také fotografování. A samozřejmě, člověk nesmí zapomínat ani na své přátele. :-)

Jak vypadá váš ideální den?
Přímo pohádkově. Ráno bych se probudila svěží a odpočatá po vydatném a nikým nerušeném spánku – pokud máte malé děti, jistě jste postřehli, kde ta pohádka začala. :-) Dali bychom si s dětmi dobrou snídani a dopoledne bych strávila se svými projekty. Čas po obědě by pak patřil mým dětem a jako ve správné pohádce by byl vyplněný spoustou zábavných aktivit (které by všechny bavily), určitě by nechyběla spousta legrace a rozhodně dobré jídlo (po kterém se v žádném případě netloustne :-)). Večer, když by děti spořádaně usnuly, bych si pak v klidu pustila hezký film a věnovala se šití. Nezní to špatně, že? :-)

Jaké máte pracovní plány pro příští rok?
Chystá se pár překvapení, ale jak už jsem říkala, nápady nejdřív nosím docela dlouho v hlavě, tak uvidíme, jak ta překvapení nakonec budou vypadat. :-)