...a kolik roční školné? Že nevíte? U nás v klubu to víme naprosto přesně....

Před nedávnem zveřejnila Dag ve Fler Magu článek s prosbou o pomoc pro naše adoptované africké děti. Situace tenkrát byla hodně špatná. V klubu Adopce na dálku zůstalo jen pár aktivních členek a hrozilo, že jedno, v horším případě obě děti budeme muset nechat na holičkách. Mnohé z vás tenkrát zareagovaly a přišly na pomoc. I jejich zásluhou mohou obě děti pokračovat ve studiu a zatím nepřišly o své naděje, že díky vzdělání budou s to opustit slum, ve kterém musí žít.

Protože jsme už jednou krizí prošly a dobře víme, že situace se může časem opakovat, napadlo nás uspořádat prodejní výstavu. Jejím praktickým cílem je vytvořit na účtu rezervu, která by pomohla překlenout případná horší období. Není to ale její jediný důvod.

Byla tu i chuť pustit se do něčeho, co většina z nás běžně nedělá. Podmínkou účasti bylo vytvoření výrobku přímo pro tuto akci, a to na téma Afrika. Pohrát si s atmosférou a s vlastní představou takové Afriky, která se nám líbí. Hra a pohádka značně vzdálená realitě.

Artefakty, které jsme tu vystavily, vznikly z pocitů přicházejících prostřednictvím barev, vůní a rytmů, nebo naopak jsou ztvárněním konkrétních symbolů Afriky. Je to výsledek dvouměsíční práce, která nebyla pro ty z nás, jež se s podobným tématem setkaly poprvé, zprvu nijak snadná.

Práce vznikly ve volném čase, mimo naši běžnou „pracovní dobu“. Autorky si z jejich prodeje pro sebe neponechají nic, po odečtení provize pro Fler odešlou čistou cenu výrobku na transparentní konto adopčního klubu. Jeho číslo, včetně podrobností týkajících se našich dětí Susan a Simona, najdete v článku od Dag.

V této výstavě je každá autorka zastoupena jedním kusem, přestože jich některé věnovaly více.

Kompletní seznam výrobků, jejichž zakoupením přispějete na vzdělání Susan a Simona, najdete pod klíčovým slovem susansimon.

Děkujeme vám, že jste se zastavili a věnovali nám chvilku. Jste vítáni, ať už nakoupíte, řeknete o této výstavě svým známým nebo se třeba příště přidáte se svými výrobky. Moc by nás to potěšilo.

Děkujeme ♥

 

 

Úvodní foto: kometkaK