Jak spolehlivě poznáte, že přichází podzim? Na Fleru se začnou objevovat organizační kluby Flerjarmarků :) Samozřejmě, ještě pořád tomu říkáme "babí léto", ale to nic nemění na faktu, že už vás začnou naši prodejci pomalu lákat k nákupu... no, však víte jakých dárků... :) A na co konkrétně vás pozvou v září, se dozvíte právě teď.

Flerjarmark u koní - Lysá nad Labem

pátek 15. - neděle 17. září 2017
každý den od 9 do 18 (v neděli do 17) hodin
výstaviště Lysá nad Labem
vstupné na veletrh je uvedeno na stránkách výstaviště

Nápad na netradiční spojení velkého koňského veletrhu a našich "malých" řemesel vzniklo u kafe v kanceláři výstaviště, kde se potkali lidé z obou stran s nadšením pro ruční práci. Protože tou dobou bylo na výstavišti ještě hodně volného místa (to už dnes rozhodně neplatí), dostali ho tvůrci z Fleru v roce 2013 poprvé na vyzkoušení. Povedlo se nám oživit dříve nepoužívanou halu a tento víkend tato krásná tradice pokračuje :-)

„Už dříve jsem dostala příležitost díky své práci na koňském odborném webu poznat nesmírně šikovné řemeslníky a umělce, kteří se zabývají výrobou zboží s koňskými motivy, a moc se mi zalíbilo být s takovými lidmi trvale v kontaktu. Inspirovat se, pochválit, pomoci si navzájem a třeba i společně něco vyrobit. A tak sdružit i další šikovné výrobce, kteří se nachází na Fleru, do jednoho Fler klubu, se přímo nabízelo," vysvětluje Helena Görnerová, která Flerjarmark založila.

Chcete znát příběhy našich prodejců? Mrkněte do loňské zajímavé pozvánky!

A samozřejmě i letos vám autory představujeme a veškeré novinky ukazujeme na Facebooku akce. Najdete tam i ukázky zboží, které vám přivezeme.

Nač se můžete těšit?

Připravili jsme si pro vás výrobky špičkové řemeslné úrovně. Hodně nám záleží na tom, aby návštěvníci veletrhu podpořili svým nákupem i tradiční české výrobce, kteří musí neustále "soupeřit" s nekvalitní asijskou sériovou produkcí. Mnohem lepší je přeci pořídit dítěti hračku z české dílny, vyrobenou z prověřených a trvanlivých materiálů, která má výraz, tvar, perfektní zpracování, žádné nebezpečné kousky a nerozbije se vám už cestou domů. Milým bonusem k takovému nákupu je pak možnost popovídat si přímo s jejím autorem. A není vůbec problém si na místě domluvit a realizovat i úpravy výrobků na míru či výrobu na zakázku.

Na Flerjarmarku v Lysé najdete jedinečné kousky od uměleckých předmětů typu obrazy a grafiky přes keramiku a šperky, módu a oděvní doplňky po dekorace do bytu i na zahradu a chybět nebudou ani výrobky z kůže nebo krásné a především zdravé hračky pro děti.


Zabavíte sebe, manžela, děti i psa!

Dílny nejen pro děti jsou od začátku samozřejmou součástí naší akce a vždy vymýšlíme něco navíc i pro pány, aby se nám v té poněkud dámské jízdě :-) nenudili. A letos máme hned několik novinek!

 • PROMÍTÁNÍ programu z vedlejší haly
  Ano, pokud se také neradi tlačíte v davu, nechcete odcházet z Flerjarmarku a přesto chcete vidět vystoupení koní, kaskadérů, sokolníků, kočárů a zkrátka celý ten koňský mumraj z vedlejší haly, můžete se u nás posadit s kávou ke dvěma velkým televizím a sledovat vše hezky v klídku :-)
 • PESTAURACE
  Naprostá pecka! Osvěžovna a krmivárna vašich psích kamarádů. Přijďte omrknout! :-)

 • ZKUŠEBNÍ KABINKY
  Máme jich několik, v každé velké zrcadlo, zkrátka konec failů a přehmatů ve velikosti.
 • DÍLNY
  Keramická, šití, drátování, malba na dřevo, textil i papír, výroba a zdobení dřevěných hraček, výroba květinových šperků...Nezapomeňte!

 • Tento pátek, sobotu i neděli vás budeme vyhlížet a těšit se na vás u koní.
 • Díky dílnám, koňskému programu a našemu zázemí s sebou můžete vzít skutečně celou rodinu.
 • V Lysé se vám přemění přezdívky tvůrců z Fleru v usměvavé a přátelské reálné tváře :-)

A to za ten výlet ke koním přeci stojí. :-)

Přijďte! Těšíme se na vás!

 Kůň

 

 

Podzimní jarmark U2KOČEK

sobota 16. září od 9 do 16 hodin
Karlovo nám. 26/20, Třebíč, na spodní straně náměstí v průjezdu

Dvě mámy, dvě nadšenkyně a dvě tvořilky. To všechno jsme my – dvě kočky. Jmenujeme se Jarka a Pavlína a většinu času se staráme o svá dvě koťátka – Jarušku a Nikolku. Ve volných chvílích ale také obě tvoříme. A to s takovou vášní a radostí, že jsme se rozhodly, že si splníme sen...

Jako ženy máme moc rády jarmarky a setkání s kreativními lidmi jsou pro nás důležitá. Stejně tak milujeme tvůrčí atmosféru jarmarků, a tak samy jeden pořádáme. 

Jarmar bude plný novinek v podobě nových prodejců a jejich krásných výrobků. Snažíme se pro vás najít opravdové originály. Důležitá je pro nás podpora prodejců zejména z Třebíče a okolí. Chceme ukázat, že i na domácí půdě jsou nádherné věci. Snažíme se podporovat ČESKOU ruční práci.

Opět se vracíme i k dětským dílničkám a programu pro děti. Určitě je osloví malování na sádrové odlitky a výroba dekorací z pedigu s rodiči. Atmosféru podtrhne pěvecký sbor DVORKAŘI. 

 

Svatováclavské hody

sobota 23. září od 9 do 17 hodin
Brno-Bohunice, v okolí radnice, Dlouhá č. 3

Městská část Brno-Bohunice slaví 780 let od první písemné zmínky. Slavíme celý rok, probíhají výstavy i koncerty, sportovní akce, oslavy vyvrcholí v sobotu 23. září 2017 Svatováclavskými hody a velkým řemeslným jarmarkem, pořádaným ve spolupráci s Flerem.

Na tento den je pro vás připraven bohatý hodový program.

Od 9 do 17 hodin VELKÝ ŘEMESLNÝ JARMARK A FARMÁŘSKÉ TRHY

Najdete zde originální šperky, oděvy a doplňky pro děti i dospělé, kožené výrobky, keramiku, bytové doplňky, drátované výrobky a další. Kromě široké nabídky kvalitních českých výrobků z prodejního portálu FLER.CZ budou pro vás i vaše děti k dispozici TVOŘIVÉ DÍLNY, kde si můžete pod vedením zkušených tvůrců sami něco vyrobit.

 • Pro děti jsou určeny POUŤOVÉ ATRAKCE na náměstíčku před radnicí,
 • v 10:00 POHÁDKA O neposlušných kůzlátkách od divadla Úsměv
 • a pro všechny v 11:00 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA originálních oděvů a módních doplňků od oblíbených prodejců z Fleru na pódiu u radnice.


Ve 13:00 vyjde od radnice SLAVNOSTNÍ KROJOVANÝ PRŮVOD, který projde Bohunicemi a pozve všechny na odpolední hodový program 21. SVATOVÁCLAVSKÝCH HODŮ. Ten bude pak od 14 hodin probíhat na pódiu u radnice.
Současně od 14 do 18 hodin budete mít možnost využít DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve školských a volnočasových organizacích Bohunic.

Po celý den budou na náměstíčku před radnicí stánky s občerstvením a možnost posezení. Hrát pro vás bude cimbálka, DH Moraváci, zazpívá mužský sbor Malina z Kozojídek, vystoupí Bohunická chasa a Chasička, připraveny jsou soutěže o víno.

Podrobný plán oslav najdete na stránkách MČ Brno-Bohunice: http://www.brno-bohunice.cz/cs/oslavy-780-let/.
Hody organizuje Orel, jednota Brno-Bohunice: http://orelbohunice.cz/
Případné dotazy o jarmarku, přehlídce či workshopech zodpoví: www.fler.cz/eMart

 

 

Úvodní foto: Michal Ruš a Flerjarmark u koní