Tyto náušnice jsou v barvě duhy, ale dělám je i ve formě postupného přechodu teplých nebo studených tónů, mohou být také naopak v ostrých kontrastních barvách, záleží to jen na vaší fantazii. Račte si pohrát s dalším návodem z časopisu Korálki :-)

Obtížnost **

Materiál a pomůcky:

 • 2 x 8 cm drátu z chirurgické oceli Ø 0,6 mm
 • 1 x plastová láhev červená – voda Magnesia Red
 • 1 x plastová láhev oranžová – voda Ondrášovka Pomeranč
 • 1 x plastová láhev žlutá – tu budete muset objevit sami, mnou použitou už nevyrábějí
 • 1 x plastová láhev zelená – pivo Braník
 • 1 x plastová láhev tyrkysová – voda Korunní
 • 1 x plastová láhev modrá – voda Magnesia
 • 1 x plastová láhev fialová – voda Ondrášovka Lesní plody
 • nůžky, kleště, smirkový papír
 • děrovačka na papír
 • jehla nebo špendlík
 • korková nebo plastová zátka od vína

Nejprve vypláchněte všechny plastové láhve a nechte je dnem vzhůru vykapat. Poté láhvi uřízněte horní i dolní část a ve švech po lisování ji rozstřihněte na dvě stejné poloviny.

 

Uštípněte z drátu z chirurgické oceli dva kousky dlouhé 8 cm. Jeden konec zabruste smirkovým papírem, druhý uchopte do špičky kleští a ohněte na jejich šířku, a potom ho přimáčkněte těsně k drátu.

Vezměte si děrovačku na papír a z plastových lahví si připravte celkem 140 koleček, od každé barvy po 20 kusech (červená, oranžová, žlutá, zelená, tyrkysová, modrá, fialová).

 

Na korkové nebo plastové zátce od vína udělejte v každém kolečku, přesně uprostřed, špendlíkem nebo jehlou dírku. Když to bude nepřesné, náušnice pak nebudou pěkné.

 

Navlékněte na chirurgickou ocel vždy 10 koleček od každé barvy v pořadí – fialová (obr. 7), modrá, tyrkysová (obr. 8), zelená, žlutá, oranžová, červená (obr. 9).

 

Potom uchopte kleštěmi chirurgickou ocel na 5,5 cm od ohnutého konce a drát ohněte do pravého úhlu.


Následně přendejte do ohybu a na šířku kleští opět drát zahněte do pravého úhlu.

Pak už jen na zabroušeném konci drátu zahněte mírně ven, pro snadnější nasazování náušnic do uší...

...a náušnice máte hotové :-)


 

Pro časopis Korálki připravila Petra "rePETe PBC" Beran–Cimbůrková.

Petra je povoláním fyzická antropoložka, zaměřením vášnivá ekoložka, má ráda východní pojetí jednoduchosti tvaru a zároveň promyšlenou přesnost provedení.

Více informací o autorce přináší letní číslo časopisu Korálki v rozhovoru „jedna z vás“. Na Fleru ji najdete pod profilem rePETe PBC.

 

 

Korálki 3/2015 – Duha

Duha, téma letního čísla časopisu Korálki, to je naděje, usmíření – když se po bouři a dešti vzklene nad krajinou, vzbuzuje v nás očistný pocit, že všechno zlé je za námi. Ale duha, to je taky kompletní barevná škála a to je pro nás korálkářky parádní výzva! Podívejte, jak se s ní skvěle popasovaly naše autorky.

V letním čísle časopisu Korálki najdete návod na háčkovaný náramek typu Pandora, tedy s výměnnými šitými korálky, několik typů prstýnků s korálky, a také rondelky z Rulla korálků od Gianelle. Můžete si s námi háčkovat či z korálků ušít dva nové typy dutinky, vyšít nebo ušít květinku nebo pohrát s vážkami. Nezapomněli jsme ani na drátování, polymery nebo třeba recyklovaný šperk.

A když se vám zrovna nebude chtít tvořit, přijměte pozvánku na úžasnou výstavu vinutek, nechte se vtáhnout do celoroční šperkařské výzvy nebo si nechte povídat, jak antropoložka ke tvoření šperků přišla.

Letní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

Korálki mají 21 projektů, 52 plnobarevných stran a doporučená cena je 72 Kč. Užijte si je!