Ručním pracím se leavlc věnuje odmalička. Dnes hlavně šije a na jejím profilu najdete třeba polštářky, obaly na knihy či nejrůznější taštičky. Pojďte s námi nakouknout do jejího měkoučkého království, ve kterém najdete útulnou výbavu do svého domova.

Řekněte nám na úvod něco o sobě.
Krásný den všem, jmenuji se Lea a na Fleru jsem od roku 2011 jako leavlc.
Bydlíme nedaleko Brna v malé obci, ale považujeme se za Brňáky, protože do středu města to máme 15 minut autem. Mám milého muže, pubertální dceru se spisovatelskými sklony a úžasnou fenku zlatého retrívra.

Jak jste se dostala k tvoření?
Mám pocit, že vše, co jsem kdy v životě dělala, mě směřovalo k tvoření na Fleru. :)
Od dětství jsem ráda tvořila – vyšívala, háčkovala a pletla. Byt se plnil mými výtvory, obdarováni už byli všichni příbuzní, ale moje touha tvořit neustávala.
Vystudovala jsem Obchodní školu a obchodníkem jsem tělem i duší. :) Dnes už vím, že pro obchod je důležitá pokora, trpělivost a vlídný přístup k zákazníkovi. S manželem máme malý obchůdek, kde prodáváme vybavení do fotoateliérů a odtud je jen malý krůček k fotografování. Všechny své výrobky si fotografuji sama.
Takže, když to shrnu, tvoření – obchod – fotografování, to je příjemný vklad pro začátek na Fleru. :)

 

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Jak už jsem uvedla, mám běžné zaměstnání a šití se věnuji večer a po nocích. Miluji ztichlý dům, ve kterém všichni spí a společnost mi dělá naše fenka, Elvis Presley nebo ABBA. Tento čas je určen právě mně a mému tvoření, které je pro mne i relaxací a útěkem od profesně technického oboru.

Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
Nakupuji metry látek, abych je rozřezala a pak znovu sešila. S ušitým výrobkem musím být spokojená, protože si vždy představuji, že jsem já tím zákazníkem, který si ho koupí. A věřte, že já jsem náročný zákazník. :)

Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
Všichni, kdo šijí, znají to rozechvění, když se na trhu objeví nová kolekce látek. Pro mě tím nastává dilema, jestli ty látky opravdu potřebuji a musím je mít. Pak už je to jednoduché, zvolit správnou kombinaci barev a podle velikosti vzoru si látka sama řekne, co z ní má být ušito. :)

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
S hotovým výrobkem musím být spokojená především sama a musím vědět, že jsem pro jeho dokonalost udělala maximum. Názor mého muže je pro mne důležitý, to právě on vždy přispěchá na pomoc, když si nevím rady třeba s kombinací látek.

Doporučte Fler tvůrce, které máte ráda.
Na Fleru je spousta šikovných lidiček, ale nemohu zapomenout na úžasné peněženky od wilde, na vyšívané tvoření od lendule53, na dech beroucí šperky od LadyElik, na záplavu kabelek od kita.kita a na překrásné sukně U Vincenta.

Kdybyste měla upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Jsem velice praktický člověk a mám ráda věci, které slouží. Pokud mohu vybrat jen jeden výrobek, pak to je malá rámečková taštička na kosmetiku. Svojí velikostí se vejde do každé kabelky a právě s ní odpadá neustálé hledání kosmetických potřeb.

Používáte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?
V kabelce mám dokladovník a malou rámečkovou taštičku na kosmetiku. V našem domě se povaluje spousta polštářů z mojí tvorby, protože polštářů není nikdy dost. :) Jinak veškeré mé prototypy má ve vlastnictví dcera. Ona je mým „zkušebním jezdcem“.

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Tvoření mi zabírá volné chvíle, ale čas si vždy najdu na přečtení nových příběhů, které píše naše dcera, na procházku s fenkou a manželem, na květiny v zahradě. Miluji kávu s mlékem, mléčnou čokoládu s oříšky a ovocnou zmrzlinu.

Jak vypadá váš ideální den?
Ráno se vzbudím, sluníčko svítí, je léto. Mám kolem sebe své milované. Nemusím do práce a to hned několik dnů za sebou. Mám dovolenou.

Jaké máte pracovní plány pro příští rok?
Plánů by bylo mnoho, ale bohužel vše je to o čase. Jsem spokojená s každým dnem, který přichází, a pokud se mé zboží líbí a spokojené zákaznice se vracejí, jsem šťastná.