Věděli jste, že akvarel slaví každoročně svůj svátek? Této průzračné, kouzelné malířské technice nebyl vyhrazen jen jeden den, ale slaví se rovnou celý měsíc! A protože voda patří k létu, měsícem akvarelu byl v roce 2016 vyhlášen červenec :-)!

 

A jak tedy budou probíhat oslavy?

Bude to měsíc plný barev, poteče mnoho vody a inspirace, dojde na experimenty, a jistě i překonávání "vlastní komfortní zóny".

Již popáté se v červenci mohou svátku zúčastnit jak zavedení profesionální umělci nejrůznějších výtvarných stylů od pečlivých botanických malířů po rozevláté intuitivní akvarelisty, tak úplní začátečníci, klidně i děti.

Co pro to musíte udělat?

  • Kdykoli od 1. do 31. 7. se připojit k akvarelové výzvě
  • a více či méně pravidelně malovat akvarelem či kvašem.

Pak už jen stačí vytvořené dílo opatřit hashtagem #WorldWatercolorMonth, vypustit do světa, tedy na sociální sítě, a stát se tak součástí podporující akvarelové kreativní komunity.

Opravdu velevýzvou je vydržet malovat denně, od prvního do posledního července.

 

Kdo tuto výzvu odvážně přijme (a zakoupí si k tomu účelu třeba parádní deník, jako já :-)), může se nechat inspirovat některým z témat, která pro letošní rok vybrala jedna z ambasadorek, akvarelová umělkyně Angela Fehr:

Ale nenechte se svazovat ani tématy, ani závazkem pravidelnosti, že dneska musíte malovat, nebo dokonce nějakými technikami akvarelové malby! Prostě ať je měsíc akvarelu pro vás radostný, hravý a tvořivý :)

Zkusíte malovat se mnou? Já už se na malovaný červenec moc těším!

 

A pokud se přidáte, napište mi o tom a pošlete mi své výtvory vnitřní zprávou. Pokud vás bude dost, můžeme z toho udělat ještě jeden článek...

Vaše Nedělní malířka.

 

Více o svátku najdete na doodlewash.com/world-watercolor-month-july.

Najeďte si tam také oddíl "Resources" s mnoha návody a pro účely měsíce akvarelu i volně použitelnými fotografiemi.