Zdá se vám, že se poslední měsíce v pořádání Flerjarmarků a trhů s našimi tvůrci nic nového neděje? (Víme - Ostrava! :-)) Tak to se vám bude květen zamlouvat. Premiéru totiž budou mít Flermarket na brněnském výstavišti při veletrhu ANIMAL TECH a MINI Flerjarmark pod lezeckou stěnou v Jihlavě. Nenechte se přemlouvat :)

 

X. Českobrodský Fler jarmark

středa 1. května 2019 od 9 do 14:30 hodin
Oranžová zahrada, Farnost Český Brod, Husovo náměstí 78

Nevíte, co s volným časem uprostřed týdne, když zrovna státní svátek připadne na středu? Máme pro vás jeden zaručený tip. Přijďte se podívat do Českého Brodu! Bude to tam žít :)

Nenechte si ujít již X. Českobrodský Fler jarmark spolu s Okruhem Českobrodským (výstava a jízda veteránů). Pánové si mohou prohlédnout naleštěné staré krasavce. A vy dámy se svými ratolestmi přijďte do nedaleké fary, kde bude proudit jarmark na plné obrátky.

Budete se moci inspirovat, kochat a určitě zakoupit originální kousky od našich tvůrců – šperky všeho druhu a materiálu, dámské či dětské originální módní kousky, přírodní kosmetiku, keramiku, autorské hračky, kožené výrobky, textilní výrobky všeho druhu a užití, pochutiny zaručeně domácí a mnoho dalšího.

Též jsou připraveny dílničky. Přijďte si vyrobit vlastní šperk, mýdlo, plstěnou vílu, magnetky... vybarvit si vlastní polštářek, vymodelovat si výrobek či nazdobit si perníček a mnoho dalšího.

Vstupné je jako vždy dobrovolné. Vybírat se bude na šestiletého Matýska z našeho regionu, který trpí spastickou formou DMO. Výtěžek půjde na jeho neurorehabilitační program Axon pod záštitou Konta Bariéry.

Nezůstávejte doma a vezměte své nejdražší. Každý si určitě najde to své!

 

 

Fler Jarmark - Písek

sobota 4. května 2019 od 9 do 16 hodin
v prostorách Kulturního domu, Nábř. 1. máje 1605, Písek

Příznivci originálního oblečení, šperků, kvalitní kosmetiky a hraček pro děti se opět mají na co těšit. Chystá se pátý Fler Jarmark v Písku. Nebude nouze o spoustu zajímavého zboží s heslem "co kus, to originál".

Tento rok se na jarmarku sejde hned několik výrobců autorského porcelánu a keramiky. Studio Malíská, Olí Divišová, Kate Motl a Nikilu, Živá fantasie a Diakonie Rolnička.

Těšit se můžete na stánky s přírodní kosmetikou Mydlitto, předenými klubíčky od Klubíčka snů, s cínovanými šperky od SH-šperky, květinovými čelenkami Bereniké Flowers a překvapit vás hodlají i japonské kokedamy od Potměchuti.

Své zboží nabídne více než 30 prodejců z různých odvětví.

Chybět nebudou ani oblíbené kreativní dílny pro děti i dospělé - polytechnické dílny WoodMaid, razítkovací dílna u stánku Papillon dětem nebo se budete moci naučit technice suchého plstění na stánku Ženská práce.

Přijďte s námi příjemně strávit jednu květnovou sobotu! Těšíme se na vás.

 

 

Flermarket ANIMAL TECH Brno

neděle 12. května 2019 od 9 do 18 hodin
Výstaviště Brno, "koňský" pavilon F

Téměř dvacítka Fler tvůrců to poprvé rozbalí na brněnském výstavišti! A všude kolem bude spousta koní a hospodářských zvířat a také výstava včelařství a národní výstava myslivosti. Jak vidíte, bude to perfektně strávený den pro celou rodinu! ;-)

  

   

Matadoři, ale i nováčci na Fleru vám v pavilonu F nabídnou ručně točenou keramiku, originální dámskou i pánskou módu (šitou i z příjemného lnu), drobné dárky s motivy koní, psů, koček, oveček i dalších hospodářských zvířat, nebude samozřejmě chybět sortiment pro malé zemědělce.

Pokud by vás snad nezaujaly malované tenisky, koňské hedvábné šátky či trička, určitě potěší kožené opasky všech barev nebo kožené i látkové obojky pro psy.

Přijede také přírodní kosmetika, nejrůznější dekorace, tašky a kabelky, výrobky z proutí, krásnosti drátované... A sběratelům figurek koní přichystala Koněmila úžasné miniaturní doplňky.

  

Trhákem Flermarketu bude zcela jistě i něco pro pány: 3D tiskárna, která vám na místě umožní tisk z vaší vlastní kresby! A samozřejmě spolu s ní přiveze 3lobit i parádní tištěné šperky či hodinky.

V dalších dílnách nabídnou Fler tvůrci oblíbené vysypávání šablon zvířat či mandal barevným pískem, výrobu koníků z dřevěných polotovarů, výrobu mýdlových dekorací nebo třeba i pro nejmenší malbu na šité hračky.

To vše hned po boku báječné kavárny Breadway s občerstvením z kváskového pečiva a s výhledem na kolbiště, kde pofrčí celodenní koňský program. Poblíž Flermarketu má stanoviště i dětský John Deere - jasně, ty nejzelenější traktory, jaké znáte. A abychom nezapomněli, hned za rohem máme předvadiště ovcí, koz a prasat. Děti odtamtud budete dostávat jen stěží :-))

Co dalšího nabídne pavilon F?

  • Nej koně - divácká soutěž s hlasováním a také losováním vítěze z diváků
  • Farma John Deere - jízdy na traktůrcích, virtuální modely pro starší děti
  • svezení na koních, hiporehabilitace - Kůň jako naděje
  • ukázka kování v podání renomovaných podkovářů
  • ukázky uměleckých kovářů (před pavilonem F)
  • setkání s westernovými legendami po 20 letech (neděle)
  • expozice Zemědělství žije s dílničkami pro děti a edukativním programem

Jak vidíte, celá rodina si - zatímco vy se budete kochat Flermarketem - může prohlížet ta nejkrásnější hospodářská zvířata, projít si včelařskou výstavu či pavilon myslivosti a najít si zábavu v areálu na celý den. A nejen pro děti jsou zde nachystané i nejrůznější naučné stezky k tématu ;-).

Více informací o samotném veletrhu ANIMAL TECH Brno najdete na www.bvv.cz/animal-tech

Flermarket proběhne ovšem pouze v neděli(!).

Přijďte s celou rodinou za zvířátky a za námi! Těší se na vás:
HelenaG, todik, VINONIA, 3lobit,siska111, Woodmaid, Helena P., Koněmila, libebit, Jarmila M, Šitej mazel, Petite poterie, ZAXI, MervaM, Hospodářství nad Křetínkou, Proutěný domov, Nejen-obojky a dadyck.

 

 

Květinový den Sázava

neděle 12. května 2019 od 10 do 16 hodin
Sázavský klášter, 285 06 Sázava

Tradičně akce proběhne v Sázavském klášteře, ale přece jen s malou změnou. Klášter prochází plánovanou rekonstrukcí, proto jsme se přesunuli mimo lešení do nádherné severní zahrady. Letošní téma Květinového dne je "Malý princ".

Malý princ, jehož autorem je Antoine de Saint-Exupéry, - podivuhodná bytůstka, která přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se setkal s autorem příběhu a zjevil mu tajemství své životní pouti. Řemeslný jarmark nabídne možnost nákupu nejrůznějších předmětů, v tvořivých dílnách si děti i dospělí mohou vyrobit vlastní dílka a o Malém princi bude výstava dětských prací.

Tradiční řemeslný jarmárek s ukázkou řemesel doplní floristická show, vázání kytic pro maminky ke Dni matek a florální objekty studentů přední floristky Kláry Franc Vavříkové.

Nebude chybět ani loutkové divadlo s pohádkou O pejskovi a kočičce. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na obnovení fresek v ambitu kláštera i na jeho další kulturní aktivity. Určitě si prohlédněte i klášterní zahrady. Pozornost v nich upoutají nejen vzácné vykopávky základů kostela sv. Kříže, ale i florální objekty, instalované zde speciálně pro Květinový den.

 

 

Osecký májový Flerjarmark

sobota 18. května 2019 od 10 do 18 hodin
nádvoří Cisterciáckého kláštera Osek a ITC Osek
vstupné: 10 Kč

Jarmarku se zúčastní okolo 30 prodejců a připraveny budou i tvořivé dílničky pro malé i velké.

Návštěvníci si budou moci zakoupit od dekorací, textilních výrobků, kožených výrobků, přes šperky, přáníčka, doplňky a dekorace do bytu či módní doplňky na sebe, ale třeba i hračky a další úžasné výrobky. K vidění bude i výroba některých prodávaných kousků.

Dostanete se k nám autem, k dispozici jsou parkoviště v Oseku, také je možnost parkovat v okolních ulicích; nebo i příměstskou hromadnou dopravou jak z Teplic, Duchcova, Litvínova atd.

A kdo jsme vlastně my? Z tvořivých nadšenců jsme se proměnili i v pořadatele různých akcí. První bylo organizování vlastního Vánočního Flerjarmarku v Oseku v KD Stropník. Následovalo pořádání a organizování Fler jarmarku v Teplicích, zahájení lázeňské sezóny a další a další. Akce se nám množí :) Na místech, jako právě v Oseku, se snažíme, aby byly každoroční a vznikla tak tradice, na kterou se lidé budou těšit.

 

 

MINI Flerjarmark Jihlava

sobota 18. května 2019 od 10 do 16 hodin (stěna bude otevřená i poté :))
Wall street tendon, Strojírenská 4/7, Jihlava

Jde spojit sport a tvoření? Samozřejmě! Přijďte se o tom přesvědčit do Jihlavy. Lezecká stěna Wall street tendon pořádá Den otevřených dveří, kdy si budete moci vyzkoušet lezení zdarma pod vedením zkušených instruktorů. Při té příležitosti bude v prostorách tělocvičny uspořádán MINI Flerjarmark, kde se představí prodejci z Fleru.

Celkem je prostor pro 9 prodejců. Bude se tedy jednat o menší akci, kde se vám určitě nestane, že se ztratíte v davu a budete se u stánků mačkat. Můžete se těšit na prodejce šperků, dekorací, textilu, svíček, dekorativních mýdel, drogerie, domácích pantoflí…

K vidění bude tisk ze 3D tiskárny. Pro malé i velké tvořivce budou připraveny dílničky. Můžete si vyzkoušet kresbu s 3D perem, vytvořit si náramek z korálků, malovat sádrové odlitky. MINI flerjarmark končí v 16 hodin a poté si můžete posedět u táboráku a opéct si svůj špekáček. Během akce je občerstvení zajištěno (Božské palačinky od Ley).

Lezeckou stěnu najdete ve staré kotelně bývalého Motorpalu v Jihlavě, ve Starých Horách. Jedná se o unikátní řešení rekonstrukce staré průmyslové haly, která byla původně postavena v raném věku císaře Františka Josefa. Prodejní prostory se nachází v prvním patře bez výtahu. Dopravní dostupnost je nejlepší autem, parkování před budovou zajištěno. Budova se nachází kousek od cyklostezky a restaurace Venuše ve Starých Horách. MINI flerjarmark může být tedy zpestřením vašeho cyklovýletu. Bližší informace o lezecké stěně naleznete na 

 

 

Úvodní foto: S duhou ♥ od Los Makinos