Na počátku byl časopis - konkrétně časopis Kreativ. Ten totiž Martinu stojící za značkou Maty Design přivedl k háčkování. Dekorace do bytu tvořila už předtím, když ji ale kromě rodiny začali kvůli výrobkům oslovovat i přátelé, nápad na obchůdek byl na světě! Přečtěte si o její tvorbě víc. 

Řekněte nám něco o sobě. Jaká byla vaše cesta k tvoření?
Jmenuji se Martina, jsem máma dvou malých kluků a jsem zaměstnaná jako zdravotní sestra. Díky volnému času na mateřské dovolené jsem začala tvořit různé dekorace do bytu, ať už to byly lapače nebo filcové hračky pro děti. Pak se mi dostal do ruky časopis KREATIV, v němž byly rady pro začátečníky v háčkování, a tak jsem to zkusila. U háčkování jsem zakotvila.

Jakou technikou nejraději tvoříte? Proč to u vás vyhrála?
Nejraději háčkuji a pletu. Líbí se mi materiál, se kterým pracuji. Je to kvalitní ekologická bavlněná šňůra, která je vyráběna v mnoha barvách, které jsou rok od roku krásnější a jdou s trendem.

Kde čerpáte inspiraci? Vyrábíte ráda na zakázku?
Zpočátku mě inspiroval hodně Pinterest a zahraniční blogy. Dost jsem se zdokonalila v technice háčkování a pletení díky zveřejněným radám a tipům. Dnes se inspiruji převážně potřebami svých zákazníků a svoji nabídku produktů se snažím doplnit. Na zakázku vyrábím ráda, je to pro mě někdy výzva.

Kdy a kde se vám tvoří nejlíp?
Mám ráda svátky, jako jsou Vánoce nebo Velikonoce, protože tvoření je pro mne inspirativnější a vždy se těším na vzniklé výrobky pro tyto dny.

Popište moment, kdy jste si uvědomila, že vaše tvorba už není „jen“ koníček.
Mnoho dekorací jsem tvořila pro rodinu a pak mě začali oslovovat i další přátelé. Napadlo mě, že mohu své výrobky nabídnout k prodeji, a tak vznikl obchůdek na Fleru.

Co vám na vaší tvůrčí cestě nejvíce pomohlo?
Jsem od začátku samouk a hodně zkušeností jsem získala sledováním instruktážních videí na YouTube nebo jsem se učila háčkovat podle různých časopisů. Také mi pomohla rodina, která mě v začátcích hodně podporovala.

 

Na který svůj výrobek jste nejvíce pyšná a proč?
Nedá se jednoznačně vybrat výrobek, na který jsem pyšná. Do všech výrobků vkládám stejnou energii a radost při tvoření. Možná za všechny bych přeci jen uvedla obří háčkovaný koberec vyrobený na zakázku a pak jsou to košíčky „trojnožky“.

Když se ohlédnete zpátky za svojí kariérou, udělala byste něco jinak?
Začala bych tvořit určitě dříve a pracovala bych s více materiály.

Do kterých Fler obchůdků chodíte potěšit oko?
You&You
Mydlárna Nežárka
Všechny obchůdky, které nabízejí přírodní svíčky.

Jak nejraději trávíte čas, když zrovna netvoříte?
Na výletech s dětmi.

Kde se ve své tvůrčí dráze vidíte za rok a kde za deset let?
Mám v plánu a zároveň je mým přáním otevřít si kamenný obchůdek s materiálem pro háčkování a s mými výrobky.

Jakou radu byste dala začínajícím prodejcům na Fleru?
Jsem ráda, že mohu prodávat na Fleru. Určitě je dobré mít kvalitní fotografie s pravdivým popisem výrobku. Dostatečně komunikovat se zákazníky. A především být svá. Nesnažit se o napodobování jiných prodejců nebo je kopírovat.