Iveto, řekni nám něco o sobě
Už jako malá holka jsem strašně ráda šila oblečky na malé panenky, všude kreslila nové modely a přála si být módní návrhářkou. Mamce jsem při šití koukala pod ruce, prosila ji, ať panenkám ušije na staré šlapací singrovce peřinky. Ke stroji mě totiž nepustila. To až později, když jsem si z Burdy šila první kraťasy. Z broskvového baloňáku! Pak jsem zkoušela textilní koláže - aplikace, vyšívání, háčkování, korálky a přesto jsem dala přednost učitelskému vzdělání - dle rady jedné skvělé učitelky, že tohle při práci s dětmi taky uplatním.

Možnosti s malými dětmi ale byly omezené a času pro samé jiné předměty málo, přesto tu a tam jsem něco vytvořila a někoho podarovala. Pak jsem od dětí odreagovala v kanceláři, ale ta nuda nebyla pro mě. Kreativita se pomalu probouzela, až jsem zasedla ke stroji a poprala se s první patchworkovou dekou pro své očekávané miminko. A pak už to šlo docela rychle. Času bylo s miminkem najednou víc, kamarádky pořád něco potřebovaly přešít, ušít a tak, do toho jsem se inspirovala jinde a se moje věci líbily natolik, že mě všichni popichovali tak dlouho, ať se tím začnu živit: Tak jsem se odhodlala a své tvořeníčko ještě obohatila - o malování a batikování.

Co jsi vyrobila jako první věc, když jsi začala tvořit?
Oblečky panenkám? Koláže? Králíček? Kabelka? Tu první už nevím.

Prozraď nám, ze kterých materiálů nejraději vyrábíš
Látky. Nejraději šiju a kombinuju různé druhy látek a nejúchvatnější mi připadá samet a manžestr. Mám ráda, jak se leskne, jak se mění při dotyku jeho struktura...

Kterou z kreativních technik nejvíce obdivuješ?
Korálky - šperky. To je děsná piplačka a dají se proměnit v úžasné kompozice:-)

Řekni nám tvé tři oblíbené knihy, filmy a internetové stránky
Malý princ, Třetí přání, Harry Potter
K - PAX, Amélie z Monmartru, Pelíšky
Amélka:-) a svůj blog:-)

Co bys poradila ostatním tvůrcům, kteří umisťují své zboží na Fler.cz?
Aby všechno vyráběli s láskou. Když je to vyrobeno srdcem, je to poznat. A taky všechno pečlivě do detailu propracovat, domyslet, vyšpekulírovat:-) Zákazníci to opravdu ocení!

Jaké funkce se ti na Fler.cz líbí a které ti schází?
Všechno se mi líbí. Tenhle web mi přijde opravdu hodně promakaný. Je udělaný i pro ty uživatele, kteří nejsou ve virtuálním světě příliš zběhlí. Jednoduchý, čistý, přehledný!!!

Jak propaguješ své zboží?
Prostřednictvím e-shopu, blogu, internetové reklamy, prodejem v kamenných obchodech a na jarmarcích, kde mám přímý kontakt se zákazníkem, což je taky důležité. A hlavně se pořád vnucuju svým známým, kteří mají své známé... :-)

Jak si představuješ svůj život za deset let?
Mít rodinný penzion, s velkou dílnou, vymýšlet relaxační pobyty a workshopy pro maminky s dětmi. Třeba...
Ale tu dílnu bych fakt chtěla a časem se vrátit i k té pedagogické práci. Předat dál to, co jsem se naučila. Pomoci lidem k radosti tím, že svýma rukama vytvoří něco, co potěší je i jejich blízké.


Děkujeme za rozhovor
a přejeme mnoho úspěchů.