"I z riflí nebo starého kožichu jde udělat pěkná taška," říká Dita, když nám ukazuje své upcyklované originály. "Je totiž škoda, aby starej kožich skončil někde v popelnici..." A tak se od prvních pokusů, které jí dnes už přijdou hrozné :-) prošila a propracovala k vlastní značce Atelier Kvo. V jejím Fler shopu najdete nejen chlupaté, ale i džínové a barevně rozverné kousky do ruky i přes rameno. A kabelek, těch přeci není nikdy dost! ;-)

 

"Šiju kabelky, maluju obrazy a dělám to, co mě baví."

"Prostě pořád musím něco dělat s rukama."

"Svou první kabelku jsem ušila asi před těma pěti rokama. Když se na to podívám dneska, tak to bylo... hrozný! :-)) Dnes už je to úplně jinde - moje máma je obuvnice, brašnářka, a tak mě naučila, jak ta taška má být správně udělaná."

"Tvořím barevné kabelky a kožešinové, ale ty barevné mě baví mnohem víc. Mám ráda nápisy a hodně srdíčka."

"Kožešina je opravdu velmi křehká, musím s ní pracovat úplně jinak než třeba s džínovinou. Trvalo mi asi rok, než jsem přišla na to, jak to udělat, aby byl výrobek opravdu kvalitní. Pak teprve jsem to nabídla na Fleru."

"Fler je pro mě takovým motorem, který mě nakopne, abych pořád něco dělala..."

"Tvorba mi pomáhá relaxovat. Nejvíc mě baví malování..."

 "Proč dělám to, co dělám? Protože musím. Naplňuje mě to. A připravuju teď i úplně nové věci. Vždycky je totiž kam se posunout."