Když budete dost dlouho chodit po lese, můžete najít nejen houby, ale také vzácné poklady. Horký vzduch z koňských nozder se prolne s ranní mlhou a kočí zavelí "Prrr!". Pomocí fotografií vám na Fleru tyto chvíle přibližuje fotografka Helena Görnerová. A právě HelenuG a "její" úžasné pracovní koně můžete poznat blíže v dnešním videu.

"Fotím práci v lese už 12 let a s většinou kočích jsme už dobří přátelé. Navštěvujeme se, známe se i s rodinami a oni si pro mě ´schovávají´ vždycky nějaký pěkný kopec :-)."

"Kočí je člověk, kterej jezdí s koňma, ovládá je a stará se o ně. Když se nám oběma, tedy mně i koním, práce podaří, mám radost," přiblíží vám svou práci pan Vladimír Hajtmar z Rovenska.

"V lese si samozřejmě musím dávat velký pozor, abych se nepletla. Naučila jsem se u kočích, jaký mají styl práce a dnes už u každého z nich odhaduju, kudy a jak s tím dřevem půjdou a jak budou v danou chvíli pracovat."

"Z mých fotovýletů pak vznikají velkoformátové snímky, které vystavuji po celé republice - a dnes už vlastně po celé Evropě."

"Nejlepší je, když si fotku vyfotím tak, abych s ní nemusela dělat vůbec nic :-)."

"Tady v atelieru upravuji fotky a vymýšlím nejrůznější věci, které z nich vzniknou."

"Cestou životem jsem potkávala lidi, kterým se mé ´obrázky´ hrozně líbily, ale nevěděli, kam s nimi. I  díky tomu, že jsem začala prodávat na Fleru, jsem také začala řešit, jak je dostat víc mezi lidi. A tak díky spolupráci s několika šikovnými autory z Fleru (Marianka a Tony) vznikají tašky, polštářky, zástěrky... a  cesta fotografií končí u užitkových předmětů."

"Největší radost mám z téhle knížky, která shrnuje všechny ty roky focení do jednoho malého, úhledného balíčku."

"Shodou krásných náhod jsem se také dostala k práci pro Fler. A tak mezi mé úžasné každodenní ´povinnosti´ patří vyhledávat šikovné autory článků a vymýšlet a domlouvat s nimi, jakým tématům se věnovat a jaké články by mohly vyjít ve zdejším Fler MAGazínu.

...Co tedy jsem.. no.. :-) Jsem člověk, kterého baví život a tak se ho snaží nějakým způsobem, všemi možnými prostředky zachytit. Asi jsem tedy spíš takovej... průvodce :-)."