Podceňovat Fler se nevyplácí! A ví to už i Miguel Gárcia Sánchez, který se pro Fler pojmenoval podle krabice od banánů :-)  Na druhou stranu, řekněte sami: neláká vás k exkurzi tohle exotické jméno už samo o sobě?

"Když jsem si zakládal Fler obchůdek, měl jsem pod ponkem krabici od banánů a tam bylo napsaný Miguel Gárcia Sánchez... A protože jsem tehdá vůbec nepočítal, že se mi na Fleru vůbec něco prodá, tak jsem to jméno použil a už ho asi nebudu měnit na "Hájek" :-)"

"Dělám sochy, ale nejsem sochař."

"Ženy jsou hybnou silou veškerýho života tady na zemi. I mojí hybnou silou."

"Za model používám svoji manželku, ostatní ženský mám zakázaný."

"Začínal jsem malejma obrázkama, krajinkama, a to je vlastně to, co mě spojuje s Flerem. Je tu spousta takových lidí, kteří takhle začínali..."

"Ke sklu jsem se dostal, když jsem vyhrál architektonickou soutěž na rekonstrukci Thajského království, kam jsem navrhnul vitráž 5 x 5 metrů."

"Sklo jsem si opravdu zamiloval."

"Opracovávám sklo různýma dostupnýma technikama a nechci konkurovat profesionálním sklářům ani tvářit se vyloženě huťařsky..."

"Dřív jsem říkal, že jsem umělec - a nic jsem neuměl. Měl jsem potřebu nosit baret, aby mě každý poznal, že jsem za umělce. A čím víc jsem toho uměl, tím víc mi to začalo bejt jedno, kdo jsem..."