Nechtěla, aby její jméno - Martina Nevařilová - znělo coby značka negativně. A tak jej pro tento účel změnila na záležitost v jádru chutnou a snad všemi oblíbenou - navařit. A lahůdky z pletáže, kterou najdete i na Fleru pod autorskou značkou NAVARILA-DESIGN, vás budou stoprocentně svádět k ochutnání! :-)

"Všechno, co vyrábím, je pletáž..."

"Na VŠUP jsme měli praxe, které mě zavedly do Modety, která byla ve své době největším výrobcem pletařiny. Mě na tom zaujala ta tvorba od první nitky... Jdu do skladu nebo listuju katalogama výrobců přízí a podle nich si naskládám svou vlastní barevnost i materiálové složení."

"Každý model máme skutečně osahaný a projde mýma rukama."

"Když se řekne ´pletáž´, každý si představí svetr, ale my pod tím slovem vyrábíme šaty, kabáty, ponča, plédy, spoustu doplňků, kalhoty, sukně... z toho se dá vyrobit všechno možný."

"Hlavním motivem letošní kolekce pro PODZIM ZIMA 2013-14 je veselý jelínek, kterýho jsme našli ztracenýho v pletárně ve Frýdku-Místku. K jelínkovi jsme ještě použili srdíčko a když jsme přemýšleli, jak je spojit, vznikl název kolekce "LOVEDEER" :-) ."

"V mých kolekcích se často objevují zážitky z cest. Já jsem hodně cestovala a mimochodem i na Fler jsem přišla z New Yorku. Byla to náhoda, ale dnes je pro nás Fler stejně důležitý jako kamenný obchod. Velmi mě překvapilo, že přes něj prodáváme i do těch nejmenších, nejzazších koutů republiky..."

"Vidět člověka, kterej dělá dobře svý řemeslo a vy víte, že to dělá tak nejlíp, jak umí a že je naprosto nepostradatelným článkem výroby, to mě na tom baví. Řemeslo je prostě základ."