Zenová zahrada jsou suché hory a vody. Je to jednoduchá krajina, kterou si sami vytváříte ze štěrku, písku, mechu a kamenů a klidně na svém pracovním stole. Místo a čas, kdy můžete meditovat, dopřát si ticho a přibližovat se svým kořenům. A přesně tak působí i flérovská Zen Garden - "zahrádka" Lenky Idrizović Marton, do které jsme opatrně vstoupili s naší kamerou...

 

"Lamy alpaka jsou půvabná zvířata, která se v našich podmínkách chovají jen na srst. Na farmě mých přátel mám možnost zpracovávat tuto překrásnou vlnu, se kterou se také velmi dobře pracuje."

 

"Nejraději zpracovávám přírodní vlákna."

 

"Momentálně mě nejvíc fascinuje barvení přírodními barvivy..."

 

"Zpracovávám i psí srst, specializuji se na nezápachová plemena. Je z ní vlna, která je opravdu hřejivá, je příjemná na omak a mívá takový lesklý vzhled."

"Z psí srsti můžete vyrobit opravdu cokoliv....""Spřádám i přírodní vlákna přímo z kokonů, sama se i věnuji chovu hedvábnických motýlů, je to pro mě při tom spřádání takové dobrodružství :-)"

"Kromě přírodních vláken se věnuji také recyklaci. Nehledám v tom žádné složité myšlenky - jsou to nahodilé nápady, vznikají pozorováním přírody a životního stylu..."


"Na Fleru jsem začala s profilem lemarton, ten už ale tolik nevyužívám, protože se specializuji na ty přírodní materiály. Vycházím ale stále ze stejné, ekologické myšlenky jednoduchosti. Ta se odráží i v mém životě..."

"Mám sen, který bych si jednou ráda splnila, a to je malá manufakturka na zpracování rostlinných vláken a vedle toho pole na pěstování konopí, lnu a bylin..."