Teplice, Lysá nad Labem, Pardubice a Sokolov. Čtyři stálice podzimní scény s trhy Fler tvůrců, kde se můžete kochnout rukodělnou výrobou naživo, utavit dětičky v dílnách a ještě si koupit něco pěkného na sebe nebo jen tak :) A pomalu se přehoupneme k listopadu, kde se nám to již nyní pěkně zahušťuje...

Halloweenské tvoření a Flerjarmark

sobota 12. října 2019 od 10 do 17 hodin
v kostele Bartholomeus Gallery – CAFFÉ, Teplice

V kostele Bartholomeus jsme loni poprvé pořádali Půvabné Vánoce. Jsou to úžasné prostory, které nás velmi oslovily. Je zde kavárna s drobným občerstvením, výhledem a posezením a nám se líbí spojení všech těchto faktorů. Chceme, aby lidé neseděli doma, ale aby si vše, co tohle místo nabízí, vychutnali s námi, včetně tvoření a spousty krásných srdcem vytvořených výrobků.

Návštěvníci se mohou těšit hlavně na tvoření na téma podzim a Halloween. Připravili jsme desítku různorodých dílniček, kde si mohou velcí i malí vyzkoušet různé techniky jako malování na textil, výrobu dřevěných ozdob, výrobu náramků, dekorování sádrových odlitků a dekupáž na kameny, zdobení perníčků, atd.

Součástí této akce je také jarmark, kterého se zúčastní okolo 15 prodejců. Návštěvníci si budou moci zakoupit od dekorací, textilních či kožených výrobků, přes šperky, přáníčka, doplňky a dekorace do bytu či módní doplňky, až třeba po hračky a další úžasné výrobky. K vidění bude i výroba některých prodávaných kousků.

Těšíme se na vás! A pomalu se začínáme připravovat na vánoční akce v průběhu adventu: Rozsvěcení vánočního stromečku v Duchcově a v Jílovém u Děčína (1. prosince) a jarmark „Půvabné Vánoce, aneb s Flerem v kostele“ o víkendu 14. - 15. prosince opět v Teplickém kostele Bartholomeus.  

 

 

13. ŘEMESLNÝ JARMARK V Lysé nad Labem

sobota 12. října 2019 od 9 do 17 hodin
Nám. Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem

NEŠŤASTNÁ TŘINÁCTKA...

… nás nevyděsí, stejně jako hrozící EET, takže tenhle jarmark si ještě rozhodně všichni užijeme!!!
Naopak doufáme, že nám třináctka přinese štěstí, hlavně tedy jedenáctileté Nelince ze sousedních Milovic, pro kterou jarmark organizujeme...

Nelinka se od narození potýká s těžkým mentálním i pohybovým postižením a častými epileptickými záchvaty. Potřebuje 24hodinový dozor, je ležící, rodiče ji musí polohovat, krmit pomocí sondy přímo do bříška a rehabilitovat s ní.
Maminka Nelinky: "Každodenní péče o Nelinku se někdy stává náročnou. Máme podporu v rodině, ale vědomí, že nám pomáhají i 'cizí' lidé, je pro nás důležité a pečuje se nám tak lépe."

Nelince budete moci pomoci zakoupením darovaných výrobků od přítomných řemeslníků nebo jakýmkoliv finančním příspěvkem do připravené kasičky.

Součástí trhu budou opět ukázky staročeských i novodobých řemesel a umění. Navíc si návštěvníci mohou vedle hotových výrobků odnést domů i materiál pro tvoření, většinou v podobě již hotových materiálových balíčků či materiálu dle vlastního výběru.

   

   

foto: Michal Ruš

Jarmarku se budou účastnit vybraní prodejci z Fleru, ale i mimo něj. Někteří z nich jsou držiteli certifikátu "Regionální produkt".

Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program – nebude chybět písničkářské duo „Jenmy“, originální ručně vyřezávaný kolotoč a kozí taxi z dílny řezbáře Matěje. Děti se mohou také těšit na dvě divadelní představení a ukázky práce s asistenčními psy NF Canisterapie. Oblíbenou atrakcí se staly dřevěné bagříky a kuličkodráhy a konečně opět do doprovodného programu zasadíme nějakou novinku, tentokrát v podobě vystoupení originálního souboru mužoretů ARTrosa.

Parkování je umožněno na Husově náměstí, které navazuje hned na to naše „malé“. Velmi příjemná je z Prahy cesta vlakem, která trvá do 40 minut. O víkendu jede vlak každou hodinu (osobní z Masarykova nádraží nebo rychlík z Hlavního nádraží). V Lysé budete od vlaku na jarmarku do 10 minut.

 

 

Flerjarmark Pardubice - kongresové centrum

neděle 20. října 2019 od 10 do 17 hodin
Atrium Palác Pardubice, 3. patro – kongresové centrum, Masarykovo náměstí 2799, Pardubice

I tentokrát se můžete těšit na oblíbené prodejce, ale představíme vám i nové tváře! V úžasných prostorách kongresového centra se tentokrát sejde přes 80 rukodělných umělců. A nebude chybět ani výherce Živnostníka roku 2019 za Pardubický kraj, naše stálice Goci! Nově se vám představí též oblíbené pochoutky Bilerbin. Nechat se okouzlit rukodělnou tvorbou bude velmi jednoduché! :)

    

Příznivci RAW stravy si u nás pochutnají od zákusků po chlebíčky, otevřená pro vás bude i kavárna kongresového centra. Nebudou chybět marmelády, sirupy, salzy a dipy. Bylinkové čaje na všechny neduhy, nebo jen tak pro štěstí.

Naši návrháři vám představí podzimní outfity pro vás i vaše děti. Pro pohodlí a zahřátí pořídíte čepice, šály, nebo třeba rukavice. Také zvolit správný doplněk, ať kabelku, šátek, čelenku, šperk či pásek bude pro vás hračka! Vybírat můžete v nepřeberné škále.

Okouzlí vás keramika nebo decoupage styl pro byt i zahradu.

Příznivci životního prostředí si u nás také přijdou na své, pořídíte u nás vše od tašek, odličovacích tampónků, až po "jednorázové" utěrky. Pleť můžete potěšit přírodní kosmetikou a dětem koupit třeba ručně ušitou hračku nebo klip na dudlík.

Najdete u nás deskové hry i vybavení do školy. Nebude nouze o originální přání nebo záložky do knih.

A pokud rádi pletete či háčkujete, nebudou chybět ani klubíčka snů. Zatvořit si můžete v připravených dílničkách.

Přijďte se podívat. Těšíme se na vás!

 

 

Sokolovský Flerjarmark

26. října 2019 od 10 do 16 hodin
ve vestibulu a zimní zahradě MDK Sokolov

Tři předchozí Fler markety v Sokolově v prostorách Hornického domu se velice vydařily, již nejsou pro Sokolováky novinkou a stávají se očekávanou událostí. Museli jsme tedy vyplnit další prostory MDK :)

Spokojenost šla cítit i z usmívajících se tváří návštěvníků a především maminek s malými dětmi, které si mohly od nákupů odpočinout u dílniček. Tu skvělou atmosféru, kterou jsme všichni pociťovali, nyní chceme přenést i do našeho podzimního Flerjarmarku. 

Těšit se na vás bude 56 prodejců, z toho řada nových. Opět si pochutnáte na výrobcích od Vypečené cukrářky a děti si mohou vyrobit drobnosti podle svých představ v rukodělných dílničkách.

Těšíme se na vás!