Muž, který navrhuje punčochy a má toho hodně za sebou. Koho jiného taky pod nickem PipiPunk čekat, že. :)

Řekněte nám na úvod něco o sobě.
Jsem Čívr, Čifták, Steve, Jirka, Žiži, Jiří, Giebousse, MVDr. Klusáček, Pindi a Pipina, dále tiskař, bývalý hokejista, výtvarník, zpěvák, herec, cestovatel, žertéř, ochlasta, kuchař a zahrádkář.  S druhou Pipinou máme psa, kočku, kocoura a dvě zebřičky. Kanárek pošel před třemi týdny věkem a želva už dávno utekla.

Jak jste se dostal k tvoření?
Když mi byly 4 roky, našel si můj táta pani, která měla 2letou holčičku Vlastičku, jíž jsem obaloval psí hovínka v písku a dával jí je jako čevabčiči. A já dostal na zadek. Neodradilo mě to a přes neustálé kreslení, vystřihování a slepování jsem najednou po žižkovských hospodách diskutoval o umění se spolužáky ze SUPŠ, hráli jsme divadlo, vydávali časopis a chlastali jak protržený, tak jsem seknul s hokejem, protože ten se tam už nevešel. V roce 1989 jsme s kamarády založili na AVU stávkový výbor, a když se po roce zjistilo, že nejsem student, tak jsem odešel. Celá devadesátá léta jsem cestoval porůznu po světě, zpíval v kapele, která vystoupila veřejně všehovšudy dvakrát, hrál v klipech a především jsem byl rychlej jak blesk a král veškerého kosmíru. A pak, utahanej jako pes, jsem zjistil, že kromě milionu zážitků a propálený přepážky nic nemám. Tak nastal restart.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Ano. Profesionálně. Hodně, ke konci loňského roku jsme tak od půlky listopadu až do Vánoc chodili domů večer, najedli se a usnuli, za chvilku se probudili, dali kafe a šupali zase pracovat, včetně většiny sobot a nedělí a stejně jsme to tak tak zvládali, pár lidí jsme vyprudili, čímž se jim tímto omlouvám. Naštěstí jsme neskončili v hádkách ze stresu, protože jsme prostě Pipiny. :)

Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
Přišel ke mně někdy v roce 1991 můj kamarád P. Č. a navezl mě do sítotisku, on se potom začal naplno věnovat kultivaci veřejného prostoru Českou sodou a mně to zůstalo. Na sítotisku mě baví, že jím lze tisknout na cokoliv a kdekoliv, a můj vztah k němu je opravdu intimní, takže se o tom moc bavit nemůžu, ale takové potiskování nahých holek po různých místech těla je fakt jízda, tu tisknete studenou barvou, tu horkou… No, co bych vyprávěl, to spíš ty holky.

Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
Napiju se, nakreslim to, pošlu to do Copy a pak to natisknu, nejdřív přímo na ty holky, abych viděl, jestli to funguje, a pak teprve přijdou na řadu punčochy.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Můj a druhý Pipiny.

Doporučte Fler tvůrce, kterého máte rád.
BBrodská.

Kdybyste měl upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Vůně cibule.

Nosíte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?

Čemu se rád věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Mojí Pipině, návštěvám zubní hygieničky, protože jsem úchylnej na chrup, a odepisování zákaznicím a zákazníkům. :) A když je hodně času, tak vyrazíme s Pipinou a zvířecí partičkou z Prahy pryč do ticha a pomalu rostoucích věcí.

Jak vypadá váš ideální den?
Když se vzbudim a zjistim, že mám pořád Pipinu, takže každý den je ideální už od rána a já si to užívám.

Jaké máte pracovní plány pro příští týden a jaké pro příští rok?
Máme pár PipiPlánů a teď na jaře připravujem nové věci.