Vánoční stromy po celé republice už zdobí náměstí a čekají na první adventní neděli. Pro děti je to zážitek, na který se těší celé dny. A pro nás dospěláky takový ten moment "tak jo, už je to tady"... :) A pokud nesnášíte obchoďáky a milujete příběhy, zkuste se za nimi letos vypravit na Flerjarmarky. Na místa, kde ti, kdo něco vytváří, nabízí těm, co něco hledají. Překrásný dárek tak přichází z obou stran.

Vánoční Flerjarmark v Olomouci

od 25. listopadu do 22. prosince 2019 denně od 9 do 18 hodin
Nákupní Galerie Moritz - v přízemí a prvním patře, 8. května 24, Olomouc

Nespoléhejte na Ježíška, přijďte pro dárky na Flerjarmark! Právě dnes jeden z nich startuje v olomoucké galerii Moritz. Každý den až do 22. prosince se na něm průběžně vystřídá na pět desítek různých prodejců se svými hand made výrobky.

     

Najdete u nás tipy na vánoční dárky pro děti, kolegy, rodinu i kamarády. Od broží, šperků a drobných doplňků přes šité a háčkované výrobky až třeba po kváskovou kuchařku a keramiku. Chybět nebudou ani papírová přání s vánoční tematikou, dekorace, ručně vyráběné svíčky a mýdla, hračky pro malé děti či oblečení pro ty větší.

Stavte se za námi do olomoucké galerie Moritz a odneste si nejen originální dárky pro své blízké, ale také vánoční náladu a radost z pěkných věcí!
Těšíme se na setkání s vámi.

 

Vánoce v Jiráskově rodném domku  

pátek 29. listopadu od 10 do 17 a sobota 30. listopadu 2019 od 10 do 14 hodin
Jiráskův rodný domek, Jiráskova 90, 54931 Hronov, Královéhradecký kraj

Vánoční prodejní výstava místních tvůrců.
První adventní víkend znamená nejvyšší čas pro nákup vánočních dárků. A jaký je lepší dárek, než ten, který byl s láskou a ručně vyrobený a navíc v místě vašeho bydliště?

Sám Alois Jirásek by se zastavil úžasem, kdyby mohl spatřit svůj rodný domek, vánočně vyzdobený a plný hand made výrobků a uměleckých děl, které pro vás připravujeme. Už teď šijeme, háčkujeme, malujeme a vyrábíme hračky, šperky, oděvy, obrazy a grafiku, hřejivé háčkované čepice a čelenky, tašky s originálními potisky, drátované dekorace, perníčky, med, ručně vyráběná razítka, papírové vystřihovánky, šité doplňky, pohlednice, několik typů keramiky, kalendáře, voskované ubrousky na svačinky, skleněné figurky. Naše místní cukrářka Eliška už teď přemýšlí, co sladkého na zub a horkého na zahřátí pro vás přichystá.

Do Hronova se pohodlně dostanete autobusem i vlakem. Jiráskův rodný domek se nachází v Hronově u vstupu do parku A. Jiráska. Pokud přijedete autem, parkovat můžete na náměstí v Hronově, za budovou radnice, na parkovišti u nedaleké budovy Základní umělecké školy. Doporučujeme ale přijít pěšky, abyste mohli ochutnat punč nebo svařené víno. ;-)

Vánoční výstavu pro vás pořádá spolek Vyrobeno v Hronově ve spolupráci s Muzeem Náchodska, za podpory Fler.cz a města Hronova.

 

Rozsvícení vánočního stromu
a první Flerjarmark v Lanškrouně ♥

od neděle 1. do neděle 22. prosince KAŽDÝ PÁTEK, SOBOTU I NEDĚLI vždy od 14 do 19 hodin
"velké náměstí" - nám. J. M. Marků, centrum města Lanškroun

Ještě než vyrazíte pro dárky do nákupních center (! :)), stavte se také na náměstí v centru Lanškrouna. Připravili jsme vám totiž úplně nové vánoční trhy! A co na nich bude úplně jiné? Odteď až do 22. pofrčí každý pátek, sobotu a neděli. Každý prodejní den přijedou do Lanškrouna jiní výrobci. Takže s případným výběrem neváhejte a přes náměstí si to naplánujte minimálně 10x. Tolik prodejních dnů originálních výrobků jsme pro vás letos přichystali a moc se těšíme, že si je všichni pořádně užijete! :)

    

Přírodní kosmetika, montessori hračky i drobnosti šité, šperky, kabelky, pánské dárky, dřevění společenští motýlci, kožené opasky a obojky, dřevěné mísy či sochy, ručně lité svíčky, vánoční vazby, ZERO WASTE sortiment i BIO dobrůtky, ale například i velmi netradiční vánoční ozdoby z 3D tiskárny nebo naopak velmi tradiční ze skleněných korálků... to je jen velmi malý náhled do chystaných trhů. Jak z něj vidíte, vybere si opravdu každý :)

Jídlo bude, svařáky a ochucené punče - speciály budou, medoviny různého druhu, ale i teplé nealko nápoje, na náměstí vám přistavíme lavičky i stolky a pár tradičních i netradičních topítek na zahřátí. (Něco se šušká i o sudech se dřevem...)

K tomu pro vás máme spoustu koncertů známých kapel (Orchestr Václava Marka and his Blue Star, Tomáš Kočko & Orchestr, Poutníci, Daniel Hůlka a mnoho dalších), ale i prostor pro volné muzicírování a setkávání s místními muzikanty. Obdivovat můžete též netradiční a v životní velikosti vyvedený proutěný betlém místní košíkářky, nositelky lidových tradic, paní Aleny Bukvové ♥ (Ano, i fotit se u něj dá :))

PROGRAM našeho Adventu je nesmírně bohatý, celé město ožije a nejrůznější akce se budou konat nejen venku, ale i v muzeu či přímo ve zrekonstruovaném Kulturním domě. Vše budeme postupně zveřejňovat na všech našich internetech :) (sjeďte pod obrázek, odkazy jsou tam)

Patronem LANŠKROUNSKÉHO ADVENTU se letos poprvé stal Náš Ježíšek. S tímto projektem ožívají všechny naše lidové zvyky a tradice i tradiční adventní a vánoční postavy a zpěvy. Po celý advent bude na nám. J. M. Marků Ježíškova nebeská kancelář, kde každý návštěvník malý i velký má možnost napsat své přání Ježíškovi na nekonečně dlouhý dopisní papír.

Seznam tvůrců, co všechno přivezou a kdy přesně, vám připravíme před každým trhem úplně čerstvý a zveřejníme ho na FB Kulturního centra Lanškroun, takže si ho určitě dejte do sledování, ať vám nic neunikne!

A jak bude vypadat nabídka tvůrců prvního dne při rozsvěcení vánočního stromu? Takhle krásně :)

Své samohyby a oře můžete zaparkovat přímo na náměstí, v pátek za 10 Kč / hodinu, o víkendech zdarma. Letadla a jiné speciály doporučujeme parkovat u Lidlu :-))

Těšíte se?? Těšte se! My se totiž těšíme neskutečně! Protože první Flerjarmark v Lanškrouně, to je vážně... jenom jednou :) Pojďte si to užít s námi!

Za sdílení naší pozvánky budeme samozřejmě moc rádi... děkujeme. ♥

Co sledovat:

 

 

Rozsvěcení vánočního stromu
a Flerjarmark na zámku v Jílovém u Děčína

sobota 1. prosince 2019 od 10 do 17 hodin
Zámek Jílové u Děčína

Rádi bychom vás pozvali na rozsvěcení vánočního stromku a Flerjarmark na zámku v Jílovém u Děčína. Na tomto krásném místě bychom vám velice rádi nabídli originální ručně vyráběné výrobky 20 prodejců z blízkého či vzdálenějšího okolí a tvořivé dílny.

Návštěvníci si budou moci zakoupit od textilních výrobků, přes šperky, vánoční ozdoby a dekorace, módní doplňky na sebe, kožené zboží, ale třeba i hračky a další úžasné výrobky. Naším cílem je vytvořit tradici Flerových jarmarků na Teplicku, Mostecku, ale i Děčínsku. Umožnit tak prodejcům prezentovat své zboží a značku Fler usadit v podvědomí nakupujících.

Dostanete se k nám jak autem, tak příměstskou hromadnou dopravou. K dispozici je parkoviště u zámku i možnost parkovat v okolních ulicích.

 

Rozsvěcení vánočního stromu a Flerjarmark v Duchcově

sobota 1. prosince 2019 od 13 do 17 hodin
náměstí Republiky, Duchcov

Přijďte na rozsvěcení vánočního stromku a Flerjarmark v Duchcově. Na tomto krásném místě vám nabídneme originální ručně vyráběné výrobky 10 prodejců z blízkého či vzdálenějšího okolí. 

Z tvořivých nadšenců jsme se proměnili i v pořadatele různých akcí, kterých se nám povede každý rok několik. V Duchcově to bude letos náš druhý jarmark. Sami jsme moc zvědaví, jak se akce povede a jaký bude mít ohlas, a jestli se najde další místečko, kde by se mohl Flerjarmark pořádat každoročně a vznikla tak tradice, na kterou se lidé budou těšit a kam se vždy rádi vrátí, ať už nakoupit či se jen pokochat věcmi dělanými srdcem. 

Jarmarku se zúčastní okolo 10 prodejců a připraveny budou i tvořivé dílničky pro malé i velké, ve kterých si budou moci návštěvníci vyrobit drobnosti pro potěšení či dárečky pro své blízké, nebo se jen seznámit se zajímavou výtvarnou technikou. Návštěvníci si budou moci zakoupit od textilních výrobků, přes šperky, vánoční ozdoby a dekorace či módní doplňky na sebe, ale třeba i hračky a další úžasné výrobky.

 

1. SÁZAVSKÝ ADVENTNÍ JARMARK

1. prosince 2019 od 15 do 18 hodin
Sázava, Náměstí Voskovce a Wericha

Město Sázava, ZŠ a MŠ Sázava a Spolek Fakt-Um se daly do společné organizace jarmarku. Ve vzájemné spolupráci připravujeme adventní jarmark přímo na náměstí Voskovce a Wericha v Sázavě doplněný o divadelní a hudební vystoupení.

  

Město Sázava (okres Benešov) leží na březích řeky Sázavy a je jedním z nejkrásnějších sázavských letovisek. Dominantou je Sázavský klášter. Statut města získala Sázava 1. listopadu 1997.

Přijďte první adventní neděli na náměstí v Sázavě a vyberte si z pestré nabídky rukodělných výrobků místních řemeslníků a tvůrců. Žáci ze sázavské školy a školky se pochlubí šikovností a nabídnou své krásné výrobky nejen rodičům. Nebude chybět kulturní program ani občerstvení. V Kulturním domě se pro děti bude hrát pohádka pod taktovkou Divadélka Kůzle, na schodišti před Kulturním domem zazpívá chrámový sbor a nakonec krásný anděl odpočítá rozsvícení velikého vánočního stromu.

Návštěvníci se mohou těšit na adventní věnce • jmelí • vánoční ozdoby • med • perníčky • šité, háčkované a pletené oděvy • šité dárky a dekorace • šperky • drátované dekorace • vánoční dekorace • suchá vazba • dekorace z papírových ruliček a mnoho dalšího.

Přijďte si dát svařáček či horkou medovinu, potkat se s přáteli, pokochat se umem řemeslníků a načerpat vánoční atmosféru, třeba si vyberete i nějaký dáreček. Jste všichni srdečně zváni.

Parkování je možné v okolních ulicích náměstí.

 

Festival vánočních dárků 2019

Sobota 7. 12. 2019 10:00 – 18:00 a neděle 8. 12. 2019 10:00 – 18:00
Tržnice Brno, Zelný trh 14

    

Obnovme společně nakupování osobních vánočních dárků, které byly vyrobeny s láskou a v České republice. Festival vánočních dárků je místem, kde pořídíte dárky pro celou rodinu. Bez stresu a v dobré náladě. A to už po čtvrté!

Kromě krásných věcí vyrobených a prodávaných lokálními tvůrci na vás čekají dílny a workshopy. Budete si moci vlastnoručně vyrobit dárek pro vaše blízké. Program bude i pro nejmenší. Ti u nás mohou vyrábět v dílnách, účastnit se doprovodného programu nebo řádit v dětském koutku!

K našemu festivalu už neodmyslitelně patří i skvělá kapela Just in time, která vám zpříjemní oba prodejní dny :)

Doprovodný program a seznam prodejců uveřejníme průběžně, je na co se těšit, tak sledujte naši událost na FB nebo náš klub na Fleru, aby vám nic neuniklo.

 

A jaké další krásné akce nás do konce roku čekají?

  • 8. Vánoční jarmark v Ejpovicích
  • Novoměstský trh
  • Den svatého Mikuláše Most
  • Půvabné Vánoce aneb s Flerem v kostele Teplice
  • 2. vánoční Flerjarmark v Přerově
  • Vánoční Flerjarmark Brno - Medlánky
  • Vánoční Josefov Bastion
  • a Flerjarmark Pardubice

A také tu máme jedny kouzelné Vánoce na pražském Výstavišti, které začínají již tento pátek a o kterých si víc povíme zítra ;-)

Těšte se na další pozvánky!