Tak už je to tu :) V neděli se rozsvítí vánoční stromy na náměstích a pro ty z vás, kdo máte rádi výrobky lidských rukou, se ještě do Štědrého dne koná celá řada krásných trhů a Flerjarmarků. Dnes začínají Vánoce v Praze na Výstavišti, v Jiráskově rodném domku v Hronově, pokračuje Olomouc a v neděli vůbec poprvé zahájí Flerjarmark Advent v Lanškrouně. A pak už se sype jedna akce za druhou, souhrn úplně všech je tu.

O všech akcích do 7. prosince jsme si podrobně psali v těchto pozvánkách.

Co nás čeká dál?

8. vánoční Flerjarmark Ejpovice

sobota 7. prosince 2019 od 13 do 17 hodin
Kulturní sál v restauraci U Salcmanů, Ejpovice 27

Srdečně všechny zveme na 8. vánoční jarmark v Ejpovicích, kde najdete nápadité, ručně a poctivě vyrobené zboží. Ve velkém prostoru kulturního sálu se vám představí pečlivě vybraných 28 prodejců.

Každý rok se snažíme o co nejpestřejší nabídku výrobků, letos se návštěvníci mohou těšit na dárková mýdla, vitráže, šperky z korálků, paličkovanou krajku, ručně vyšívané ozdoby, papírové výrobky, malované hedvábí, vánoční dekorace, razítka nebo třeba šité vánoční ubrusy…

Nenechte si ujít také letošní novinky, za zmínku stojí prodejkyně Karoliny art & design, kterou baví tvořit a hrát si s barvami a netradičními komponenty ve snových kombinacích - a takové jsou i její brože. Život bez odpadů je označení pro životní styl, který podporuje opětovné využívání všech zdrojů bez tvorby odpadů, jejich skládkování, nebo jejich spalování. Takhle tvoří další nováček Etomatelier, která se v poslední době zabývá především ekoprodukty pro odbourání igelitek a plastů. Přiveze například chlebovník, ve kterém vydrží kváskový chléb i celý týden. Návštěvníci budou mít také možnost vidět předvádění některých technik přímo na místě. Pro dětičky budou připraveny dílničky, kde si mohou vlastnoručně vyrobit dáreček pro své blízké.

Ejpovice naleznete pouze 16 km od Plzně. Můžete za námi přijet autobusem nebo vlakem a zároveň vyzkoušet nejdelší železniční tunel v České republice. V dubnu při velikonočním jarmarku jsme se omlouvali za hrbolatou a rozkopanou silnici co vede přes ves, nyní máme skvělou zprávu, a to, že je zde nový asfalt a cesta k nám je bez překážek. :)

Přijďte si s námi užít krásnou atmosféru jarmarku, pokochat se krásnými výrobky, nakoupit si, popovídat si. Těšíme se na společné setkání!

 

 

Novoměstský Fler trh

sobota 7. prosince 2019 od 9 do 16 hodin
Kulturní dům v centru města, Nové Město na Moravě

Cílem trhu je seskupit na inspirativním místě umělce, ale také ty, kteří se zajímají o designové kousky, chtějí se potěšit kvalitními výrobky a hlavně se navzájem inspirovat a prožít hezký den. A přitom spatřit a nakoupit precizní ručně vyráběné produkty, které mají svůj osobní příběh od více než 60 prodejců.

Ačkoli se na první pohled zdá, že Nové Město na Moravě je malým městečkem, při bližším prozkoumání zde najdeme malebnou přírodu a také umělecký potenciál i ojedinělého genia loci. Náš trh se snažíme neustále popohánět směrem kupředu tak, aby byl originální a překvapivý. A pro každého návštěvníka aby zde bylo něco, co ho zaujme.

Ve vánočním čase k nám zavítají prodejci s opravdu originálním zbožím a atmosféru tradičních Vánoc s nimi vykouzlíme jako mávnutím kouzelného proutku. :) Přineseme vám ale také produkty, které dají vyniknout modernímu pojetí Vánoc ve stylu hygge

K vidění a ke koupi budou různé druhy šperků, textilní výrobky, jenž bude reprezentovat originální oblečení, kabelky, peněženky, taštičky a dekorace. Nebudou chybět ani výrobky z papírů, dřeva, vlny a mnohých dalších materiálů. Na trhu najdete nabídku krásných motivačních bloků, diářů a dalších milých maličkostí z papíru. Nemohou zde chybět ani kosmetické výrobky a delikatesy v podobě marmelád a sirupů, olejů a taktéž lahodného pečeného müsli a dalších různých velikonočních a zdravých dobrůtek. A novinkou budou originální a magické lapače.

  

  

Myslíme na všechno a na všechny. Potěšení a radost zde najdou návštěvníci napříč všemi generacemi. Při nákupu si vychutnejte kávu, limonádu, zákusek a drobné občerstvení, které naleznete přímo v milé Fler kavárně, jež je součástí trhu. Taktéž mohou návštěvníci navštívit restauraci K Club, nacházející se přímo v kulturním domě, která bude nabízet speciální Fler menu.

Originalitě a fantazii se meze nekladou, a to především v tvořivých dílnách. Zde najdou své místo nejenom děti, ale také kreativní dospělí. Připraven je i dětský koutek.

Dopravní dostupnost je na velmi kvalitní úrovni. Můžete k nám přijet vlakem, autobusem, autem nebo pěšky, přičemž vás čeká krásná vycházka malebnou přírodou, kterou bude zdobit magický zimní kolorit. Pokud se rozhodnete přijet autem, můžete zaparkovat v blízkosti kulturního domu na neplacených i placených parkovištích.

 

Den sv. Mikuláše v Mostě

sobota 7. prosince 2019
Oblastní muzeum v Mostě

Po loňském přepychovém azylu v zámku Valdštejnů v Litvínově se muzejní Mikuláš vrací do mosteckého muzea. Oprava střechy byla komplikovaná, ale zdá se být zdárně za námi. Proto vás opět můžeme pozvat na tradiční adventní slavnost v mosteckém muzeu.

V muzeu dokonce vznikly nové výstavní prostory. Vystoupáte do nich po zbrusu novém schodišti, zajímavý je i fakt, že se nachází přímo ve štítu rozlehlé prastaré střechy. Budova samotná byla dostavena v r. 1913 ve stylu art-deco a vznikla jako německé reálné gymnázium.

Řemeslníci a tvůrci sbalí doma fidlátka a vyrazí do muzea za vámi. Potěšit svou tvorbou, humorem i krásným dárkem pro vaše blízké. Flerjarmark proběhne v dlouhatánské, prostorné, ale přesto útulné půdě a mnoho řemeslníků letos znovu otevře i dílny, abyste se mohli sami vrhnout do práce a stát se na chvíli brašnářem, sklářem, tiskařem či perníkářem v provoněném muzeu.

Z Fler výrobců se rozhodně těšte například na Atelier Eiwan, Maruna Jaruna, Namydlená Káča, Zuzana Honsová, Piklekujky, Kahira, Stellion, Clonka, Kalin, Mokrouš, Don Bon, Úterská keramika, Helena Madlen, Atelier Kudlička, Radostný dům…

Prodej budou doprovázet vystoupení mladých hudebníků mostecké ZUŠ F.L.Gassmanna.

ZUŠ Moskevská připravila dílnu ryze praktickou pro děti i dospělé. Její obor pc grafiky pod vedením Lucie Vopravilové zde rozprostře materiál k výrobě vlastního diáře, ovšem, že s opravdickým kalendářem! Jak na zpracování takového úkolu v pc a jak si diář opatřit čupr deskami s grafikou či svázat originální japonskou vazbou, to je předmětem dílny.

Pro nezmrzlé a odolné se bude v předzahradě muzea do vyčerpání připraveného chvojí, šišek a všelikého přírodomateriálu odehrávat velká věncová dílna. Zkušení motalíci budou pomáhat a rozdávat rady a vy můžete využít nabídky artefaktů, zaměřené přímo na věnce. Při obchůzce muzea tedy věnujte pozornost cedulím „Věncová dílna“, tvůrci speciálně pro tento den vyrobili vlastní návrhy dekorací. Díky tomu si můžete později doma vytvořit věnec á la ten vystavený od Skleněný šperk, Úterská keramika nebo Dŕevěna.

Po celý den se v muzeu bude hrát, zpívat, tančit a také bude divadýlko. V jedné z nově vzniklých prostor se bude nacházet Dětský koutek SPgŠ Most a v jeho těsné blízkosti i Dětský koutek nově vznikající demokratické ZŠ a MŠ Spojené světy, z.s., na kterou se v Mostě velice těšíme! Vaše děti si zde pohrají a odpočinou.

Převelice se těšíme také na knihkupectví Baobab – letos i s dílnami(!) "Vyšívaný příběh kočičky" a "Tisk vánočního papíru".

Program zakončí v 16 hodin Fire show s ohnivým koníkem z produkce Petra Fiedlera, ranch Horní Wes.

Nahlédnutí do Mikulášovy kredence:
Je tam samá dobrota … kouzlo a hojnost Vánoc!
* Delikátní studené dezerty chráněné kavárny La Ponto Litvínov
* Raclette - grilovaný sýr s brambůrkama :)
* Farma Létající koza a Honza Černý, kterému prostě neodoláte. „ …poďte si dát pane rohlíček se sejrem ... že ste pani eště nesnídala ??…“
* Vegáč – s tortillami, hamburgery /bez hamu/ a tento rok s delikátní verzí langošů.
* Costa doro café, jejich famózní káva a horká čokoláda!

Vstupné:
Děti 10, dospělí 30 a celá rodinka 60 korun českých.

 

Vánoce v Přerově

od 13. do 22. prosince 2019 každý den od 10 do 18 hodin
první patro Galerie Přerov, Čechova 929/26, Město, 750 02 Přerov

Věnujte pod stromeček dárky, které mají smysl! Nepodceňujte výběr vánočních dárků pro své blízké a přijďte nakouknout na náš Flerjarmark v Galerii!

   

Ani my jsme jarmark nepodcenili, takže na něm najdete od všeho něco a určitě neodejdete s prázdnou. Dámy okouzlí hedvábné šátky, kabelky či krásné šperky. Pro pány jsme nachystali třeba kožené pásky či doplňky. Tchýni nebo babičce vyberete krásný bytový textil, samozřejmě i s vánoční tematikou. Dětem háčkované hračky nebo pletené doplňky, které zahřejí a pro všechny mlsouny budeme mít i stánek s báječnými domácími marmeládami rozmanitých chutí anebo zdravé sirupy. A jestli si lámete hlavu, co koupit kolegům nebo šéfovi, mohlo by vás inspirovat andělské mlsání.

Pojměte letošní Vánoce trochu jinak, přijďte za námi do prvního patra Galerie Přerov a udělejte vánočním dárkem radost hned několikrát – svým nákupem totiž odměníte sebe dobrým pocitem, potěšíte blízkého člověka a v neposlední řadě zahřejete srdce prodejců a řemeslníků, kteří pro vás s láskou své výrobky tvoří.
Těšíme se na vás!

 

Půvabné Vánoce aneb s Flerem v kostele

sobota 14. od 10 do 18 hodin a neděle 15. prosince 2019 od 10 do 17 hodin
Teplice, kostel Sv. Bartoloměje

Akce navazuje na loňský „Vánoční Fler jarmark“. Jarmarku se zúčastní okolo 30 prodejců a připraveny budou i tvořivé dílničky pro malé i velké, ve kterých si budou moci návštěvníci vyrobit drobnosti pro potěšení či dárečky pro své blízké, nebo se jen seznámit se zajímavou výtvarnou technikou.

V těchto prostorech s úžasnou atmosférou a kavárničkou se nám loni poprvé povedlo uspořádat pohodové vánoční setkání všech, kteří milují tvoření a srdcem vyrobené věci. U svařáku jsme zároveň klábosili a užívali si předvánoční čas. Toto všechno bychom si letos chtěli zopakovat, a proto jsme se rozhodli uspořádat 2. ročník. Těšíme se na stejně obohacující setkání a novou tradici kostelního Flerjarmarku s posezením u kávy či svařáku v Teplicích.

Návštěvníci si budou moci zakoupit od dekorací, vánočních ozdob, drobných dárečků, textilních výrobků, kožených výrobků, přes šperky, přáníčka, doplňky a dekorace do bytu či módní doplňky na sebe, ale třeba i hračky a další úžasné výrobky. K vidění bude i výroba některých prodávaných kousků.

Chtěli bychom, aby se tento jarmark stal opravdovou vánoční tradicí v Teplicích, kam si lidé přijdou odpočinout, potkat se s přáteli a nasát opravdového ducha Vánoc beze spěchu, s kávou či svařákem, kocháním se krásnými věcmi.

Dostanete se tam jak autem, parkovat se dá v přilehlých ulicích, tak městskou či příměstskou hromadnou dopravou.

Vstupné: 10 Kč

 

Flerjarmark Brno Medlánky

sobota 14. prosince 2019 od 9 do 12 hodin
Společenské centrum Sýpka, Kytnerova 1a v Brně-Medlánkách

Již podruhé se bude konat v kouzelných prostorách Sýpky vánoční edice Flerjarmarku. Hlavními pořadateli je Úřad městské části Brno-Medlánky a naše Káťa - TheKaty. Káťa nejen spolupracuje s Flerem jako součást Fler týmu, ale zároveň je místostarostkou v Medlánkách, takže kde jinde by už měl mít Fler svůj trh, když ne zde. ♥

Flerjarmark doprovodí již tradiční Medlánecký farmářský trh, který se koná na nádvoří Sýpky již po devět let.

V Konírně bude ke zhlédnutí tradiční vánoční výstava místního Sboru pro občanské záležitosti s tématem Vánoční inspirace, na které se budete moci i umělecky vyjádřit tvorbou dopisu Ježíškovi, pletením šály nebo výrobou purpury.

Abyste na své nákupy měli klid, vašim ratolestem budeme promítat pásmo pohádek, a to od 10 hodin přímo na sále v odděleném "kině".

Prodejců bude na sále celkem 36 s pestrou nabídkou zboží od oblečení, keramiky, šperků nebo artefaktů pro krásný domov. Občerstvit se budete moci dobrotami na Medláneckém farmářském trhu s více než 20 stánky s teplým i studeným občerstvením. Na sále bude i kavárna, která vás nadopuje kofeinem a teplými nápoji bez alkoholu i s ním.

Během celé akce si můžete zakoupit svařáček, jehož koupí přispějete na neziskovou organizaci Solnička, která podporuje děti s vážným onemocněním a umělecky vymalovává dětské nemocniční pokojíčky. Díky finanční podpoře a sponzorským darům Solnička již osmým rokem pomáhá zútulňovat dětská oddělení v nemocnicích tak, aby se nemocným dětem na nich lépe uzdravovalo. Když se přidáte, budete moct se Solničkou společně vykouzlit úsměv na tváři dětem, které měly jen o špetku štěstí míň.

Druhou sobotu prosince to bude u Sýpky a v Sýpce prostě tepat, buďte u toho s námi!

 

Vánoční jarmark v Bastionu IV

sobota 14. prosince 2019 od 9 do 16 hodin
Okružní 242, Jaroměř - Josefov

vstupné pro návštěvníky: 10/20 Kč

Vánoční řemeslný jarmark ve staročeském duchu doplněný zajímavým programem, koncerty, divadelním představením, budou otevřené galerie a spousta dalších překvapení...

Pořadatelem akce je Umělecká kolonie Bastion IV, spolek sdružující umělce a milovníky umění, z nichž mnozí zde mají své ateliéry nebo dílny.

Bastion IV byl coby nedílná součást pevnosti Josefov armádním prostorem. V současné době je vojenský duch nenávratně pryč, a i přesto, že se prakticky jedná o opevněný dvůr, atmosféra je zde víc než příjemná. Bastion disponuje velmi originálními prostory, z nichž dýchá historie.

Na návštěvníky čeká opět velmi příjemná atmosféra, staročeská výzdoba, voňavé perníčky ve tvaru bastionu, tři živé koncerty, zpřístupněné umělecké galerie, program pro děti v Muzeu hraček, bohatá tombola, jízda na ponících, tvořivé dílny.

Vánoční trhy mají každoročně ohromný ohlas a velmi překvapivou návštěvnost – lidí je tak moc, že v některou dobu není možno ani projít. Proto i letos rozšiřujeme prostory, v kterých budou prodejci a řemeslníci představovat své zboží a umění, a zároveň chceme více oživit i venkovní prostory.

Připravujeme bohatý program pro velké i malé návštěvníky:
10:00 pěvecký sbor Ostrováček
10:30, 13:00 a 14:00 Legenda o Ježíškovi – divadelní představení, Žofie ze Dvora Králové nad Labem
11:00 Na Vánoce, dlouhý noce – dramatizace lidové poezie, ZUŠ Jaroměř
11:30 Komentovaná prohlídka sochařské galerie Petra Nováka
13:30 komorní koncert, Cantus
14:30 Komentovaná prohlídka gypsotéky Petra Nováka – menší plastiky
15:00 flétnový orchestr ZUŠ Jaroměř

Trhů se budou účastnit pouze prvovýrobci s vlastní tvorbou, takže žádní překupníci plastových nesmyslů. Mnozí trhovci budou své řemeslo i předvádět - těšit se můžete například na výrobu šperků, výrobu ze dřeva a pryskyřice, textilní dílny, výšivky z rybích šupin a mnoho dalšího. Jako každý rok nebude chybět ani textilní tvorba oděvů a doplňků do domácnosti, šperky z různých materiálů, výrobky ze skla či keramiky, květinová vazba nebo vánoční ozdoby. Na své si přijdou i milovníci dobrot, různých koláčů, placek, masných výrobků a bude i čím spláchnout – medovina, pevnostní pivo Šancovák, tradiční svařák – vše v hojné míře.

Jako prodejce se účastní i perinatální hospic Dítě v srdci. Návštěvníci mohou přispět také na Domov svatého Josefa v nedaleké Žirči, který je jediným lůžkovým zařízením pro nemocné roztroušenou sklerózou v ČR. Zdejší základní školy a střední škola řemeslná s námi spolupracují na přípravě tomboly (věnují vlastní rukodělné výrobky). Na přípravě akce spolupracujeme s Bastionem I a zdejší pobočkou Národního památkového ústavu, takže událost prospívá i vzájemné provázanosti zdejších organizací.

Naše Vánoční trhy jsou už stálou tradicí, která doplňuje vánoční atmosféru o to krásné ze vzpomínek z dětství mnohých z nás, o vůně a atmosféru starých tržišť, o kouzelnou náladu Ladovských obrázků. Kde jinde najdete takové množství tet v dobových krojích, kde jinde si můžete zdarma zobnout domácích perníčků, zkusit příst nebo tkát nebo si odnést v podvečer (snad zasněženou) potemnělou ulicí se zlatými světly čerstvý vánoční stromek. Tak neváhejte a přijďte také – kouzelnou barokní atmosféru Vánoc těžko načerpáte v obchodním domě. :-)

Rozhodně to ale není naše jediná akce za celý rok. V jeho průběhu u nás probíhá velké množství výstav, koncertů, kurzů řemesel, ochutnávky vín a podobně, takže nás především bude těšit, když se podaří rozšířit okruh našich stálých návštěvníků. Velmi nás těší, když se pomocí všemožných akcí daří tak krásnému místu vdechovat nový život. Město, jež nám prostory pronajímá, veškeré činnosti velmi fandí, protože zdi pevnosti by jinak zely prázdnotou.

Vánoční trhy budou probíhat uvnitř dvojitých kasáren, které prostor Bastionu IV oddělují od přilehlého města. Možnost parkování je v nedalekém Bastionu III (kde sídlí Národní památkový ústav), v přilehlé ulici a v prostoru za kostelem.

 

Flerjarmark Pardubice - kongresové centrum

neděle 15. prosince od 10 do 17 hodin
Atrium Palác Pardubice - 3. patro - Kongresové centrum, Masarykovo náměstí 2799, Pardubice

Vánoce za dveřmi a vy nemáte ještě dárky? Jste ve stresu, že nic nestíháte? Udělejte si den volna a přijďte k nám!
Načerpáte tolik potřebnou energii a k tomu hravě pořídíte dárky pro své blízké! Nebo udělat radost sobě? To není nikdy na škodu :) Můžete se těšit na originály s láskou tvořené od úžasných 86 prodejců.

Najdete u nás úplně vše!
Ať máte mlsné jazýčky, nebo potřebujete prkénko do kuchyně.
Chcete-li zkrášlit domov, nebo potřebujete něco praktického.
Šaty pro sebe, nebo pro své děti, čelenku do vlasů, kabelku či batoh.
Šátky, šály, čepice, nebo rukavice.
Hravé příbory, hračky i deskové hry. Sešity na psaní, diáře i kalendáře.
Bylinky na všechny neduhy, nebo jen tak pro štěstí.
Kosmetiku pro všechny, ať dámy, muže, teenagery nebo batolata.
Šetřit životní prostředí a upustit od jednorázových obalů nebo odličovadel, i s tím vám pomůžeme!
Nebudou chybět dílničky pro malé i velké.

To a mnohem více najdete v Pardubicích :)

 

...a po celý Advent až do 22. také premiérový Flerjarmark v Lanškrouně:

Rozsvícení vánočního stromu
a první Flerjarmark v Lanškrouně ♥

od neděle 1. do neděle 22. prosince KAŽDÝ PÁTEK, SOBOTU I NEDĚLI vždy od 14 do 19 hodin
"velké náměstí" - nám. J. M. Marků, centrum města Lanškroun

Facebook: EVENT zde

Ještě než vyrazíte pro dárky do nákupních center (! :)), stavte se také na náměstí v centru Lanškrouna. Připravili jsme vám totiž úplně nové vánoční trhy! A co na nich bude úplně jiné? Odteď až do 22. pofrčí každý pátek, sobotu a neděli. Každý prodejní den přijedou do Lanškrouna jiní výrobci. Takže s případným výběrem neváhejte a přes náměstí si to naplánujte minimálně 10x. Tolik prodejních dnů originálních výrobků jsme pro vás letos přichystali a moc se těšíme, že si je všichni pořádně užijete! :)

    

Přírodní kosmetika, montessori hračky i drobnosti šité, šperky, kabelky, pánské dárky, dřevění společenští motýlci, kožené opasky a obojky, dřevěné mísy či sochy, ručně lité svíčky, vánoční vazby, ZERO WASTE sortiment i BIO dobrůtky, ale například i velmi netradiční vánoční ozdoby z 3D tiskárny nebo naopak velmi tradiční ze skleněných korálků... to je jen velmi malý náhled do chystaných trhů. Jak z něj vidíte, vybere si opravdu každý :)

Jídlo bude, svařáky a ochucené punče - speciály budou, medoviny různého druhu, ale i teplé nealko nápoje, na náměstí vám přistavíme lavičky i stolky a pár tradičních i netradičních topítek na zahřátí. (Něco se šušká i o sudech se dřevem...)

K tomu pro vás máme spoustu koncertů známých kapel (Orchestr Václava Marka and his Blue Star, Tomáš Kočko & Orchestr, Poutníci, Daniel Hůlka a mnoho dalších), ale i prostor pro volné muzicírování a setkávání s místními muzikanty. Malé děti bude vozit vánoční mašinka.

Mrkněte k nám na webkameru! ;-)

Obdivovat můžete též netradiční a v životní velikosti vyvedený proutěný betlém místní košíkářky, nositelky lidových tradic, paní Aleny Bukvové ♥ 

PROGRAM našeho Adventu je nesmírně bohatý, celé město ožije a nejrůznější akce se budou konat nejen venku, ale i v muzeu či přímo ve zrekonstruovaném Kulturním domě. Vše budeme postupně zveřejňovat na všech našich internetech :) (sjeďte pod obrázek, odkazy jsou tam)

Patronem LANŠKROUNSKÉHO ADVENTU se letos poprvé stal Náš Ježíšek. S tímto projektem ožívají všechny naše lidové zvyky a tradice i tradiční adventní a vánoční postavy a zpěvy. Po celý advent bude na nám. J. M. Marků Ježíškova nebeská kancelář, kde každý návštěvník malý i velký má možnost napsat své přání Ježíškovi na nekonečně dlouhý dopisní papír.

Seznam tvůrců, co všechno přivezou a kdy přesně, vám připravíme před každým trhem úplně čerstvý a zveřejníme ho na FB Kulturního centra Lanškroun, takže si ho určitě dejte do sledování, ať vám nic neunikne!

A jak bude vypadat nabídka tvůrců prvního dne při rozsvěcení vánočního stromu? Takhle krásně :)

Své samohyby a oře můžete zaparkovat přímo na náměstí, v pátek za 10 Kč / hodinu, o víkendech zdarma. Letadla a jiné speciály doporučujeme parkovat u Lidlu :-))

Těšíte se?? Těšte se! My se totiž těšíme neskutečně! Protože první Flerjarmark v Lanškrouně, to je vážně... jenom jednou :) Pojďte si to užít s námi!

Za sdílení naší pozvánky budeme samozřejmě moc rádi... děkujeme. ♥

Co sledovat:

 

Přejeme vám, abyste si užili atmosféru, jakou dovedou Flertvůrci a ruční práce obecně vykouzlit, a abyste si každý na nějakém tom trhu našel i něco pro sebe. Třeba "jen" vánoční pohodu a chvíli klidu. To totiž malé a osobní trhy dokonale umí... ♥