...tentokrát vám napíšu, kterak se v Nestejných vybírají témata, protože únorové téma je o tučňácích a zebrách a na ně si buď vzpomenete z hodin přírodopisu, nebo kouknete na Wikipedii. Ono to někdy vypadá, že ta témata taháme z klobouku a snažíme se vymyslet co největší blbost. ...nevypadá, je to tak.

...to mi takhle píše naše skalní členka Lenka, že zrovna dělá černobílou nominaci a nemůže v moři Fleru nalézt dost kvalitních fotek, a že bychom si jako mohli v klubu střihnout nějaké černobílé téma. No jo, ale černá Ostrava už byla, bílá sobota je v plánu, v Panterech bylo kdysi černo-bílé focení, fotila se bílá na bílé i černá s kapkou červené. Co s tím? Odkládáme to.

...chvíli na to přijde můj synek ze školy:

- mami, já ti řeknu vtip

- já nechci, Mišáčku

- ale já ti ho chci říct

- no dobře, ale nebude tam Čech, Rus a Američan a nebude tam žralok

- tak poslouchej: Přijde takhle tučňák a zebra k fotografovi a ten se jich ptá: "A jak to bude? Barevně nebo černobíle?"

V aktuálním soutěžním kole jsou tedy povoleny pouze dvě barvy, a to kupodivu černá a bílá, eventuelně malý akcent jiné kontrastní barvy (ideálně žlutá, červená, růžová) - nemusí nutně být. Nejedná se o černobílou fotografii ve smyslu klasické fotografie, ale opravdu o pouze dvoubarevnou fotku. Z čehož vyplývá, co všechno vyfotit nepůjde ;-) Ano, ano, chápete to správně, kdo chce mít na fotce figuru, tak hadr přes hlavu a rukavičky jsou nutné ;-)

Celé pojetí by mělo být strohé, geometrické zhruba tak ve stylu op-artu.

Jak se nám to povedlo, můžete posoudit v následující anketě
a svých 8 hlasů dát těm, jejichž výrobek a fotografie vás okouzlily nejvíce.

Čas máte přesně do 14. února 2019.

#fler-anketa:3559#

 

...a co nás čeká příště?

Zkusíme si vyfotit ticho bílé soboty.

 

Úvodní fotografie Otakar - foto zebrování