Představte si, že se najednou rozhodnete odejít z domu. Nadlouho. Co myslíte, že se stane? Kdybyste se vrátili až za několik let, uvidíte, jak se příroda snaží vzít si zpátky území, které jste jí vzali. Keře a mech by prorůstaly, kde se dá, a na bíle omítnutém domku by začínala převládat zelená barva. Barva přírody.

Na celém světě je takových míst spousta. Některá jsou tajemná až strašidelná, další přímo pohádkově krásná. Jiná jsou prostě jen zvláštní. A přesně taková místa nás inspirovala k výrobě našich šperků...

Jedním z takových míst se u nás nedávno nechali zlákat i filmaři a pozůstatky cínového dolu Sauersack v Krušných horách použili jako kulisu v seriálu Rapl. Místo je opředeno mýty a pověstmi vztahujícími se k období 2. světové války, ale většina se nezakládá na reálných základech. I tak je jeho historie velmi zajímavá a doporučuji si pár informací najít. Hlavně pro milovníky záhad je to to pravé :)

Ještě tajuplnější, téměř hororovou atmosférou, vás naplní vila Pfaffenhof u Litoměřic. Honosnou novogotickou vilu si nechala v 19. století postavit majetná rodina Pfaff. Stejně jako důl Sauersack je tato vila terčem mnoha hrozivých konspiračních teorií z období druhé světové války, ale ani zde se nic takového nepotvrdilo. 

Když se pustíme za hranice, můžeme vidět osud opuštěného vlakového nádraží Čenstochová v Polsku. Je to jedno z nejbližších opuštěných míst, které v Evropě můžeme navštívit. 

 

Raritou se zdá být opuštěné kino v Sinajské poušti. Prý zde bylo postaveno v roce 2000, ale kvůli nevoli místních obyvatel nebylo nikdy otevřeno. Ostatně i kdyby bylo, nalákalo by vás tohle posezení ke sledování filmů? :)

 

A mohli bychom pokračovat téměř do nekonečna. Ale ještě vám sem stručně přidám pár dalších uměleckých děl z celého světa, jejichž tvůrcem jsou najednou člověk i příroda...

Kambodžský Angkor, bývalé hlavní centrum Khmerské říše, zapsané v seznamech UNESCO.

 Tunel lásky u města Klevan na Ukrajině.

Opuštěné město Pripjať poblíž Černobylu.

...a ke kterým není třeba vůbec nic dodávat... ♥

Pokud vás tato místa vzala za srdce, rozhodně neváhejte vyhledat si další a další. Je jich plný internet...

 

Těmito úchvatnými místy naší planety se nechala inspirovat i vítězka minulého svatebního kola našich soutěží, Medvedice (Lenka Cosentino), a tak jsme tvořily na téma "Příroda si to přebere". Každá z nás si téma také přebrala, a to po svém, šperky jsou tedy velmi různorodé a věříme, že vás nadchnou stejně jako sama opuštěná místa. Zkuste si za nimi představit příběhy...

Hlasujte pro 5 šperků, které vás nejvíce oslovily, a to až do 15. září.

Obrázky v anketě jsou proklikávací, můžete si tedy všechny šperky prohlédnout detailně, přečíst si, co stálo za jejich vznikem a samozřejmě si i některý z nich zakoupit :)

#fler-anketa:3357#

 

Také za vaše názory a komentáře pod článkem budeme rády. ♥

Za Klub šitého šperku vám děkuje CORRAL