V minulém článku jste se dozvěděli o této největší mezinárodní on-line soutěži v beadweavingu – šitém korálkovém šperku. A určitě vás zajímá, kdo za nás soutěží letos. Obzvlášť, když drtivou většinu autorek najdete právě zde na Fleru.

"Bitvy korálků", aneb B.O.T.B. 2013 se účastní celkem 192 soutěžících z celého světa, rozlosovaných do tří skupin A, B, C. Účastníci ve skupinách jsou rozděleni do náhodně vylosovaných párů a hlasováním postupují do dalších kol. Soutěž má celkem složitá pravidla a na rozdíl od minulého ročníku se tentokrát hlasování může účastnit  kromě poroty a samotných soutěžících i veřejnost.

Bez nadsázky můžeme říct, že touto soutěží žijeme od loňského podzimu, kdy začalo přihlašování účastníků pro letošní rok, začátkem roku pak proběhlo rozlosování do skupin, následně do prvních soutěžních dvojic. Samotná soutěž byla zahájena 1. dubna, do tohoto dne se nesmělo na soutěžním kusu začít pracovat, pouze přemýšlet, kreslit návrhy a utrácet za materiál... I využití materiálu bylo částečně omezeno – použité korálky mohly být buď české výroby, nebo japonské značky Miyuki. Lhůta pro samotnou výrobu a odeslání fotografií byla dlouhá „jen“ dva měsíce, žádná fotografie soutěžního výrobku nesměla být zveřejněna dřív, dokud nebyla zveřejněna v soutěžní fotogalerii na Facebooku.

Soutěž samotná pak probíhá na Facebooku a šperky se hodnotí podle zaslaných fotografií. Výchozí počet fotografií je 4, s postoupením do každého dalšího kola může soutěžící vždy přidat jednu fotku navíc.

A zde jsou tedy soutěžící za Českou republiku:

1. Natalia Skodova - "Dance Of The Peacock"

2. Zuzana Hampelová – Valešová (Lillian Bann) – „Muireall“

3. Katka Václavíková (Kat-ja) – „The Silk Road“

4. Anna Portyšová (mischka) – „Arrakis“

5. Petra Holubová (Portokali) - "Moemoea"

6. Lucie Zmijová (Lucank) - "Magic Prague"

7. Marta Koudelová (Andělika) - "The Mystery Of The Midnight Sky"

8. Lea Paličková (Leela) – „Dreamland“

9. Tereza Drábková (TheTerezkaD) – „Autumn breeze“

10. Mája Kolovratníková – "Flower Of Avalon"

11. Lenka Cosentino (Medvědice) - "I walked along the forest path"

12. Denisa Kangas - "Purple rain"

13. Iva Jarolínová (Bijioux) – „The Noveau Oil Slick"

14. Natalya Abdulvayliyeva (Nat_AV) – „Royal Blue“

15. Lucie Luuthien (Luuthien) – „The Secret: Beyond the Reality“

Aktuálně:
Hlasování prvního kola bylo právě ukončeno!

V tuto chvíli už víme, že  7 Češek se  probojovala do druhého kola(!) a dále tedy postupují: Denisa Kangas, Terka Drábková, Lea Paličková, Petra Holubová, Anna Portyšová, Katka Václavíková a  Zuzana Hampelová - Valešová.

Zatím nemáme tušení, koho nám los určí za soupeře v příštím kole. Takže momentálně znovu fotíme a znovu vybíráme další - ty nejlepší :) - fotky svých soutěžních šperků a s napětím čekáme, který z ostatních vítězných mistrovských šperků bude stát proti tomu našemu. Držte nám palce! :)

Celou soutěž najdete na Facebooku (www.facebook.com/groups/419636224777912/photos/), kde si můžete prohlédnout všechna soutěžní alba, všechny soutěžní šperky i nešperky a najdete tu také pokyny k tomu, jak hlasovat. Můžete sledovat, kteří účastníci postoupí do dalších kol a pokud vás šitý šperk zajímá, můžete i vy poslat svůj hlas.

V soutěži uvidíte rozličné uvěřitelné i neuvěřitelné věci, práce nejznámějších beadweavingových ikon  celého světa i spoustu inspirace. U každého soutěžního kousku jsou pak uvedeny  podrobné informace o jeho autorovi i o tom, jak šperk vznikl.

TIP redakce:
A protože soutěž probíhá jen dle fotografií a šperky se nikam neposílají, je velmi pravděpodobné, že dříve nebo později najdete většinu ze soutěžních šperků k prodeji právě ve zdejších prodejních profilech českých účastníků tohoto celosvětového beadweavingového šílenství. Kdo z účastnic tedy má prodejní profil na Fleru, má jej zde prolinkovaný.
V hlídání vám pomohou funkce "oblíbených" (a zasílání jejich nového zboží), nebo hlídání textových novinek v profilu.

 

A na závěr ještě malá ochutnávka ze světa:

Miriam Cielo Shimon (Izrael) – „Eden“

Eva Dobos (Maďarsko) – „Tara Meril"

Olga Shumilova (Rusko) – „Undine“

Natalia Savelieva (Ukrajina) - "Mystery Fire Salamander"

Kris Empting-Obenland (SRN) – „Magma“

Catherine Chinoy (Velká Británie) – „Oceanides Purse“

Cleopatra Cosulet (Rumunsko) – „NeverLand“

Ann Braginski (Izrael) – „Tenth wave“

Kinga Nichols (USA) – „Dagon“

 

Úvodní foto: Lea Paličková (Leela)