Říkáte si: Cože? Nepletete se náhodou? Není Hygge dánský životní styl, pastelové jemné fotky plné světýlek a huňatých dek, koček spících u krbu, kouřících čajových hrnečků, cukrem zasypaných bábovek a rozečtených knih na stole? Pohodička na první pohled?

Samozřejmě, že máte pravdu, pojem Hygge patří hlavně Dánům. My si jej jen vypůjčili, protože "pohodičku na první pohled" jsme se rozhodli vytvořit ze soutěžních odstřižků. 

Á moment...vy jste o nás ještě neslyšeli? Jsme soutěžní klub Společně využijeme i poslední centimetr a je nám blízká filozofie zero waste. Zpracováváme odstřižky místních flerovských autorů a tentokrát jsem je poskytla já osobně - Klara Blahova.

"První kostkáče, jak kalhotám říkám, jsem si ušila v lednu pro sebe a než jsem prošla cestou do školky nákupákem, zastavilo mě asi pět dam s dotazem, odkud jsou ty kalhoty, že vypadají skvěle a pohodlně. Taky že jsou! A jsou vidět. Ovšem ne každá chce být vždy vidět, i já mám své "myškovské" dny a tak záhy vznikly šedivé a bílé.

    
 

A pak začaly chodit zprávy, že kaťata jsou krásná, ale "já kalhoty nenosím a já bych radši sukni" a tak vznikly balónovky a zavinovačky.

   

A nakonec teď k podzimu dlouhé, osmidílné sukně s kapsami, tak pohodlné, že by v nich i jeden jen seděl v křesílku a nic nedělal. 

  

Jenže on to ještě nebyl konec... takže zpět k soutěžnímu zadání a poslání klubu.

Naším cílem je ukázat, že i ty malinké zbytečky, odstřižky, které při oděvní tvorbě vznikají, lze smysluplně využít. Vytvořit z nich něco krásného, nového, funkčního. Kousky, které by jeden hodil do koše, my přetavíme v nový život. A protože se snažíme finální prezentaci výrobku a tedy i soutěžní zadání pro fotografii vždy ladit podle původního majitele zbyťourů, tentokráte to bylo takto:

"...Mělo by se jednat o produktovou fotku, tedy zaměřenou hlavně na produkt. Minimalismus... ale "teplý a hřejivý", krásně útulný domov ve stylu "HYGGE", ale žádné zbytečnosti navíc... určitě ne industriál. Bylo by fajn zachytit nějaké světlo, krásné bude pozdní, nízké odpolední, s tím bude ladit jednoduchá kompozice, protože vyniknout musí výrobek. Tedy minimum rušivých elementů, barevné pozadí bílé, šedivé, dřevo. Nutno dodat, že fotka by měla být ostrá."

Jak se nám to povedlo zrealizovat, můžete ohodnotit v anketě níže,

máte pět hlasů a čas do úterý 22. října

 

... a jak jsem psala, že ty dlouhé sukně ještě nebyl konec. Tak to takhle upcykluji mé zbyťourky v rámci tohoto soutěžního kola na slečinkovskou zavinovací sukni a říkám si - to je ale pěkná sukně, ta by se mi asi taky hodila.

Takže tady je jedna i pro velké holky. A teď hurá na hlasování!

 

#fler-anketa:3828#