Velká meziklubová soutěž, zkráceně jen Meziklubovka, již na Fleru zdomácněla. Její začátky si můžete osvěžit zde. Třetího ročníku Meziklubovky se účastnilo jen osm klubů z původních devíti. Modrotyrkysoví si dali přestávku. Délka jednoho kola byla upravena ze tří týdnů na celý měsíc. Téma prvního kola pro nás opět vybíral Fler tým.

Celkem bylo rozdáno přes devět tisíc hlasů. Dle hlasujících byla nejpopulárnější témata Konec světa, Pohádky a Život námořníka. Do finálových klání se v přepočtu na klub probojovalo přibližně stejně tvůrců - ve třetím ročníku necelá stovka. Většinu z nich jste neviděli ve finále více než třikrát, někteří šťastnější se ale probojovali do sedmi i více finálových klání. Dlužno podotknout, že složení soutěžících napříč ročníky se velmi mění.

Ve třetím ročníku VMS se soutěžilo na témata:

 

Hodnocení klubů

Celkové vítězství za kluby si opět odnesli Nezařaditelní (64 b.). Druhé místo patří  Hnědozlatým (54 b.) a třetí místo uhájila Zvířátka (47 b.).  Na dalších místech se umístili Fialovorůžoví (41b.), Černobílí (39b.), Květinoví (38b.),  Zelení (27 b.) a Červení (19 b.).

Shrnující blog najdete tu:

Velká meziklubová soutež aneb Třetí rok je za námi

Přes veškerou snahu přišlo z pléna, celé komunity soutěžících, jen velmi pomálu reakcí na mé všetečné otázky. Proto jsem oslovila jmenovitě první desítku. Někteří odpověděli, jiní ne...

Jak dopadli jednotlivci?

Absolutní vítěz:
Germia

(Zvířátkoví, 183 b.)

Překvapil Germiu výsledek...?
No tedy, překvapená jsem, jak se patří! A jsem moc šťastná, protože jsem se snažila pro VMS každý měsíc vyrobit "něco extra", tak mne moc těší, že to mělo takový obrovský efekt!!! Chci moc poděkovat všem, kterým se mé výrobky líbily a dali jim svůj hlas a podporu :) Beru to jako obrovský úspěch!

<-- Můj oblíbený výrobek: Stařec a moře (na téma Život námořníka). Podnět k jeho výrobě mi dal můj bráška. Výroba mne opravdu bavila - bylo to zas něco nového, výzva - prostě to, co od VMS čekám. A to, co z mé práce vzešlo, mělo dost neočekávaně velký ohlas - šperk se opravdu líbil širokému okolí a také mnoho lidí pochopilo, o jaký příběh tam jde.

Nejvíce mne bavily pohádky, konec světa a život námořníka - byla tam velká volnost a hodně mne to inspirovalo do budoucna. Nejhůře se mi pracuje na abstraktní témata, takže pro mne byla nejtěžší asi maškaráda a hudba mého srdce.

Účastním se, protože mne baví koukat se, co vytvoří různí lidé na jedno téma, vzájemné soutěžení, možnost prosazení se a hlavně mi to přináší nové nápady a popud k tvorbě.

Do budoucna bych byla ráda, kdyby se účastnilo více lidí, možná aby se velké kluby rozdělily do konkrétnějších skupin - obličejoví, atd. Je škoda, že se mezi tři nejlepší kvůli mnoha soutěžícím nedostanou už i úžasné výrobky v rámci klubu. Jinak jsem s průběhem soutěže moc spokojena a do budoucna fandím jejímu pokračování.

 

Další zástupci z první desítky:

Hanka Čížková
(Nezařaditelní, 163 b.)

VMS jsem si všimla v minulém roce (2011)... moc jsem se těšila na každé kolo - jaké budou výrobky ve finále. S chutí jsem si i zahlasovala. Často jsem přemýšlela, co bych asi tak dělala třeba já na zadané téma. A velmi mě lákalo, připojit se k nějakému klubu..., ale neodvažovala jsem se.  A jaké bylo moje nadšení, když mě v lednu 2012 oslovil klub Nezařaditelných, jestli bych se k nim nepřidala.

--> Veverka s oříšky. Takový můj miláček a i jsem jí nenápadně ujídala oříšky, když se nedívala :))

Jsem člověk velmi hravý a nejvíc mě baví pokoušet se výrobkem vyjádřit téma "zouplna" :) Nejen naplnit vizuální část, ale i třeba vyjádřit nějaký pocit či vztah, je-li tématem definován. Proto se také v soutěži nejvíce těším na to, jak pojali téma ostatní. Velmi oceňuji, když vidím, že si s tématem pohrál i někdo další - jsem z toho nadšená, má můj obdiv :). Mám ráda výrobky nápadité, originální, promyšlené, výstižné... Těmi nejzajímavějšími autorkami pro mě byly v tomto ročníku : Lajky, Abraka Gabra, SharkaE., Aqua, Justka ... Každá svému výrobku dokázala dodat i jakousi "přidanou hodnotu" -  vložením své myšlenky. A také se mi líbilo, že se nebály zkusit udělat třeba pokaždé jinak účelný výrobek.

Raději témata konkrétní, určitě více než abstraktní...

Na VMS mě nejvíce baví, že se pokusím zrealizovat to, co bych nejspíš nikdy ani nedělala. Člověk se "odváží" dělat věci, u kterých vůbec nehledí na čas, který výroba trvá ... a také vůbec předem nepočítá s tím, jestli výrobek někdo koupí. Aspoň tak je to u mě :). A největší radost mám, když se mi podaří téma opravdu vystihnout :) a ještě se to někomu zalíbí natolik, že si výrobek koupit chce :)). To je úplná paráda!

Lajky
(Nezařaditelní, 82 b.)

Pro mne byl třetí ročník VMS prvním, byla jsem v tomto ročníku nováčkem. Oslovila mne Kecam z klubu Nezařaditelných a díky ní jsem do toho spadla, aniž bych věděla, o co přesně jde, za soutěživého člověka jsem se totiž nikdy nepovažovala. Nejvíce mne oslovilo kolo: Hudba mého srdce, opravdu mne to strhlo... Sledovala jsem, kdo se nechal ovlivnit jakou skladbou a jaký byl výsledný efekt...Bavila jsem se tím. Spoustu věcí jsem si tím znovu oživila, zjistila, kdo má podobný (nejen hudební) vkus.

<-- Díky tématu "Tajemný les" jsem se konečně dokopala k tomu, abych využíla jeden krásný, starý vodovodní kohoutek. Vymyslela jsem tak pítko pro ptáky na zahradu, líbilo se natolik, že nezůstane u jednoho, již pracuji na dalších...

Díky VMS jsem objevila a poznala trošku blíže tvůrce, na které bych narazila asi mnohem později a nebo s nimi do bližšího kontaktu ani nepřišla. Baví mě sledovat, jak se někdo kolo od kola vyvíjí, jestli dokáže být originální. Nejvíc mě oslovují věci, u kterých jde vidět, že nad nimi člověk opravdu přemýšlel, přidá pečlivý popis...Prostě, že si umí HRÁT, což je pro mne víc, než samotné soutěžení.

Dílnička kocourka Mourka
(Hnědozlatí, 69 b.)

VMS mě vždy nesmírně bavila a byla pro mě velkou výzvou! Poslední ročník jsem bohužel nezvládala bojovat tak, jak bych si představovala, pro moji velkou vytíženost. Také mě začalo připadat, že už se nejedná o soutěž výrobků, ale o boj jednotlivých klubů a oblíbenců, a tak jsem se rozhodla, že už nebudu pokračovat.

--> Jožin má rozcuchané vlasy nafialovělé barvy s červeným melírem. Tělo má pokryté chlupy, které jsou skryty pod nánosem bahna z močálu v barvě zelenohnědé. Jak se nocí plíží mezi travami, uchytily se mu na těle různé bobule a lístky. Velká chodidla a ruce zakončují dlouhé zažloutlé nehty. Pokud ho potkáte ve tmě, uvidíte jen jeho zažloutlé oči...

Přesto si odnáším pěkné vzpomínky, zejména z kolektivu klubu Hnědozlatých, i z některých témat, jako například z úžasného tématu inspirovaného hudbou. Škoda, že se můj Jožin z bažin neprobojoval do finále :-))) Hodně jsem se při jeho výrobě bavila, a to je pro moji práci nejdůležitější. Pracovat s lehkostí a radostí. Přeji ostatním, co budou v soutěži pokračovat, aby se toto z jejich tvorby nevytratilo.

Scully
(Zelení, 68 b.)

Třetí ročník VMS se mi líbil, nemám ale s čím srovnávat, protože jsem se účastnila poprvé. Pro mě nejlepší bylo kolo pohádkové, je to tak trochu "moje parketa". Nejtěžší byl asi "konec světa".

<-- Třeba tě pak nesežeru.. Trochu drsné vyznání lásky, že?

Soutěže se účastním zejména proto, že je to pro mě příležitost vyrobit něco trochu jiného, než dělám běžně. Moc mě baví, kolik různých a jak rozdílných počinů vznikne na jedno téma. Do budoucna bych uvítala hravější a trochu "ulítlejší" témata, míň omezení, větší rozptyl v zadáních, občas mi témata připadají "přeintelektualizovaná".

Justka
(Černobílí, 65 b.)

Zúčastnila jsem se pouze posledních kol třetího ročníku, takže se mi těžko porovnávají jednotlivé ročníky i kola. Samozřejmě potěšila mě výhra v posledním kole, takže to bylo pro mě zcela určitě nejlepší :-)

Srdeční záležitost - houbičkový šperk Muchomůrky bílé -->

Proč se účastním? Nemůžu si dovolit cat show. Do budoucna očekávám nějaká zajímavá témata, nové tváře ... větší nezávislost - úpravu nebo zákaz hlasování pro vlastní klub, nebo tak něco.

Vendulka_
(Fialovorůžoví, 61 b.)

Třetí ročník VMS byl pro mě jedinečný v tom, že byl první, který jsem na Fleru zachytila. Díky VMS jsem se dostala do klubu fialovorůžových, kde jsem poznala spoustu fajn lidí. Nejtěžším tématem pro mě byla rozhodně Maškaráda, neboť přes usilovné přemýšlení jsem nebyla schopna k tomuto tématu nic vymyslet.

<-- Mým nejoblíbenějším výrobkem z VMS jsou zamilované rybičky, protože pokaždé, když se na ně podívám, tak se usměju :-)

Soutěžení ve VMS mě velmi bavilo, protože každé téma bylo pro mě výzvou. Nejsilnějším zážitkem bylo určitě vždy první zobrazení hlasovacího blogu všech soutěžících. Do budoucna bych si přála, aby si VMS udržela stále stejnou úroveň a aby se z našeho klubu zúčastňovalo více tvůrců.

 

Další ročník

Příští rok se můžete těšit na další ročník Meziklubovky. Účast jednotlivých klubů je ještě zahalena mlhou tajemna, ale o pravidlech je jasno - beze změny nezůstanou. Můžete se těšit například na vylepšený systém hlasování. A také na nálož nových, úžasných výrobků! O všem, včetně náborů do klubů, budete včas informováni ve svých klubech a v blogu.

______________

Titulní foto: "Miluji Tě" od lensedle