...a jak minule slíbili, tak také udělali. Také druhá půlka listopadu znamená několik akcí, kde si můžete najít své prodejce z Fleru naživo. Které to jsou?

Kreativní Soběslav

22. a 23. listopadu 2013 od 9 do 19 hodin
Kulturní dům Soběslav, Jirsíkova 34, Soběslav

V listopadu jihočeská Soběslav opět ožije kreativní tvorbou. Buďte u toho i vy. Přijďte nasát vánoční atmosféru a zakoupit si nebo vytvořit originální dárky pro sebe nebo vaše blízké. Celá akce se bude konat  po oba dva dny v Kulturním domě Soběslav.

Kreativ Soběslav je již čtvrtou prodejní výstavou na jihu Čech. V minulém roce přišlo průměrně na jednu akci cca 1 700 návštěvníků. Tato skutečnost nás velice těší, jsme rádi, že lidé mají zájem o kreativní tvorbu. Vstupné je 40 Kč za dospělou osobu, ostatní mají vstup zdarma (děti, senioři, ZTP).

Uvidíte ... vše, nač si pomyslíte. Materiál a workshopy od korálků, polymerových hmot, po malování na hedvábí, pedig, … až po sítotisk, powertex, atd. Prodávat se budou i hotové výrobky jako jsou šperky, móda a módní doplňky, nebudou chybět ani vánoční dekorace všeho druhu.

Je pro vás připraven doprovodný program:

  • V pátek proběhne taneční vystoupení mladých soběslavských roztleskávaček a mažoretek.
  • Na sobotu je připravena módní přehlídka Fashion Fler Show. Představí se vám celkem 6 návrhářek, které se také prezentují na Fleru. Jejich nápadité modely si budete moci zakoupit přímo na místě.
  • V sobotu se také můžete těšit na vystoupení orientálních tanečnic Wardaorient.
  • Pro děti je připraveno i malování na obličej a pro maminky profesionální kadeřnice a vizážistky.

V neposlední řadě se na vaši návštěvu těší cca 50  prodejců z celé ČR s originálními workshopy. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny dětské dílničky. Pokud vám vyhládne, čeká na vás i domácí cukrárna Rolnička - výborná káva, horká čokoláda, vánoční štrúdl, tvarožník a jiné dobroty.

A kdo jsme...? Jsme sehraný tým dvou tvořilek, maminky, manželky, které pořád něco podnikají, organizují a hlavně rády kreativně tvoří. Spokojení a nadšení návštěvníci a vystavovatelé Kreativu jsou naší největší odměnou a hnacím motorem kupředu :-).

 

 

2. PODBLANICKÝ KREATIVNÍ JARMARK

23. listopadu 2013
Kulturní dům Blaník ve Vlašimi, Komenského 22

Spolek FAKT-UM, o. s., i letos podpoří kulturní život na Vlašimsku a Benešovsku. Šikovní tvůrci sdružení  svoje řemeslo FAKT UMí a představí se na kreativních jarmarcích v Benešově a Vlašimi.

Návštěva jarmarků poskytuje hned několik výhod: získáte jedinečnou možnost být součástí přehlídky ručně vyrobených originálů, nakoupíte neobyčejné a unikátní vánoční dárky pro své blízké, uvidíte ukázky řemeslných technik přímo na místě a podpoříte snahu Spolku FAKT-UM představit rozličnou ruční výrobu široké veřejnosti.

Připravili jsme pro vás den plný kreativity, umění, řemesel, ale i zábavy, hudby a pohybu.

Doprovodný program:
11:00  ČSOP Vlašim - prezentace
11:10  ZUMBA MDDM Vlašim
11:25  taneční skupina DS (DANCE STARS) SOKOL DOMAŠÍN
11:30  taneční skupina DIVOKÉ KOČKY SOKOL DOMAŠÍN
11:35  taneční skpina DS (DANCE STARS) SOKOL DOMAŠÍN

11:40  country tance ZŠ Sídliště Vlašim
12:00  ZUMBA MDDM Vlašim
12:15  taneční skupina EUFORIE-EUFONIE MDDM Vlašim
12:45  ZUMBA MDDM Vlašim
13:00  MÓDNÍ PŘEHLÍDKA pletené a háčkované módy G Lady
13:20  ČSOP Vlašim - prezentace

 

 

Jarmareční rej aneb "Nej… akce na Pace"

23. 11. 2013 od 9 do 17 hodin
DDM Stonožka, U teplárny 1258, Nová Paka

Jarmareční rej, také tak by se dala nazvat Nej… akce na Pace, konaná v letošním roce již podruhé a pořádaná pod hlavičkou Spolku tvořivé srdce ve spolupráci s Fler.cz, DDM Stonožka a rádiem Blaník.  Pořadatele nadchla myšlenka pořádat v Nové Pace trhy s řemeslným zaměřením, na kterých si návštěvníci prohlédnou zboží vyráběné drobnými výrobci z širokého okolí.  Samozřejmě, vzhledem k termínu konání bude tentokrát akce zaměřena také na vánoční zboží. Specialitou tohoto trhu je téměř stoprocentní zastoupení přímých výrobců, znamená to tedy, že v sortimentu bude možné najít pouze originální zboží vyrobené těmi prodejci, kteří jej pak osobně nabídnou k prodeji.

Už první jarní akce byla velmi úspěšná, zákazníci byli nadšeni netradičním sortimentem, mile překvapeni bohatou nabídkou a hlavně osobním přístupem jednotlivých prodejců. Přihlášeno je jich k padesátce, všichni převážně z Fleru. I před budovou bude plno, těšte se například na stánky se staročeskými specialitami, občerstvením a jinými dobrotami.

Kromě možnosti nákupu vánočních dárků a mnoha tvořivých dílen je pro návštěvníky připraven doprovodný program. Dopoledne je vyhrazeno dětem, pro které jsou připraveny soutěže v případě nepříznivého počasí v suterénu, jinak venku za budovou DDM. Přijede skupina historického šermu REGO z Vrchlabí s kostýmovaným divadelním představením "Vypečený Berka", začíná ve 14 hodin.  Také další jejich vystoupení s názvem "Mužoreti" bude stát rozhodně za zhlédnutí. Vše se bude odehrávat venku v zadní části DDM, vstupné na obě vystoupení bude dobrovolné.

Prodejci mají připravené dílny pro děti i dospělé, budou se našívat rybí šupiny, malovat sádrové figurky, zkoušet výroba šperků, malovat na taštičky, kameny a zvířátka, lepit korálky, zdobit perníčky, vyrábět košíčky, modelovat, vyřezávat svíčky. Na některých místech bude ke zhlédnutí postup výroby výrobků, které jsou v nabídce, bude možné vidět práci na šitém šperku, ukázky paličkování, háčkování, pletení, zdobení perníků i drátování. Za zvláštní zmínku stojí třeba účast přadleny, která přiveze na ukázku vlnu ve všech stádiích zpracování, česačku, kartáče a vřetánka. Je toho opravdu hodně, co bude možné vidět a naučit se.

 

 

Třebíčská Flerparáda

30. 11. 2013, od 10 do 17 hodin
Dům dětí a mládeže Hrádek v Třebíči

Srdečně vás zveme na podzimní, v pořadí již 5. třebíčskou Flerparádu, která se opět uskuteční ve vstřícné spolupráci s DDM Třebíč Hrádek. Pro příznivý ohlas návštěvníků pořádáme Flerparádu dvakrát  ročně - na jaře a na podzim. Budovy Hrádku stojí kousek od centra města, nad krásnou Židovskou čtvrtí, na zelené louce se stromořadím kaštanů, takže můžete spojit cíl s příjemnou procházkou. Navíc budete odměněni parádním výhledem na město, nad jeho nejkouzelnější historickou částí, a nakonec třešnička na dortu - Flerparáda!

Čekají vás nejen stánky s hand-made zbožím, ale i tvořivé dílny, kde se můžete výtvarně vyřádit, jak dospělí, tak i děti. Těšit se můžete na akční malování dřevěných zvířat u Adámků, zkusit výrobu vinutých perlí pod kahanem u Jany Paškové, pletení z pedigu, enkaustiku a mnoho dalšího…

Nebude chybět ani sladké občerstvení a báječně připravená káva od Vrátek – chráněné kavárny provozované handicapovanými. A také výborné Okřešické oplatky. Mňam. Přijďte k nám. Rádi vás uvidíme!

 

 

Lomnický Advent již podruhé

30. 11. 2013, od 10 do 18 hodin
kraj Liberecký, Lomnice nad Popelkou v Orlovně

Srdečně vás zveme na Flerové adventní trhy v Orlovně. Návštěvníky chceme nalákat na Flerový rukodělný sortiment, příjemnou komorní atmosféru a dílničku pro děti.

Zastoupeny budou šperky z různých materiálů, oblečení dámské i pánské, ručně malovaný textil, hračky pro děti, brože z organzy, plstěné výrobky nebo např. scrapbook a papírové výrobky. Připravena je také nabídka domácí marmelády a zdobení vánočních perníčků.

Sál je nekuřácký a s bezbariérovým přístupem, parkovat je možné před budovou.
Těšíme se na vás!

 

Úvodní foto pochází z Kreativní Soběslavi.