Poslední měsíc roku ozdobí Fler tvůrci také jednu krásnou třídenní vánoční akci v Praze v Holešovicích. "Vánoce na Výstavišti" budou zahájené už tento pátek 29. listopadu barevným lampionovým průvodem. Vyrobte si lampion a vezměte rodinu do vánočně naladěného historického areálu Výstaviště.

Vánoce na Výstavišti

aneb "Vánoční trhy s doprovodným programem"

od pátku 29. listopadu do neděle 1. prosince 2019 od 10 do 18 hodin

TRHY Areál Výstaviště – prostor před Průmyslovým palácem ZDARMA
TRHY Průmyslový palác – Střední hala, Pravé křídlo - 50 Kč/os. (děti do 120 cm a ZTP/P zdarma)

Rozsvícení vánočního stromu, hrnčířské a řemeslné trhy, lampionový průvod, nedělní mikulášská, dětské dílničky... to vše jsou letošní Vánoce na Výstavišti Praha.

 

Nakoupit vánoční dekorace, ochutnat cukroví a domácí frgály i koláče, vychutnat si vynikající vánoční medovinu a svařák, zajistit dárky pod stromeček a užít si bohatý program zde můžete již tento pátek.

Na venkovní ploše najdete vánoční trhy, v Průmyslovém paláci hrnčířské a řemeslné trhy a doprovodný program k akci. Atmosféru vánočních trhů budou opět ladit vánoční stromečky ozdobené od Mateřských školek a škol z Prahy 7.

  • V pátek přijďte rozsvítit Výstaviště lampionovým průvodem,
  • v sobotu na dětské dílničky do Průmyslového paláce
  • a v neděli na Mikulášskou nadílku s Prahou 7. 
  • V sobotu a v neděli (16:15 - 18:30) si navíc můžete zabruslit v Malé sportovní hale zdarma.

 

LAMPIONOVÝ PRŮVOD

...začíná v 16 hodin u bistra Artyčok (za levým křídlem Průmyslového paláce)
...končí asi v 17 hodin rozsvícením vánočního stromu přineseným světlem

 

ŘEMESLNÉ TRHY

V pravém křídle Průmyslového paláce najdete inspiraci i dárky pro vaše nejbližší. Těšit se opět můžete na 150 řemeslníků z celé České republiky, ale také ze zahraničí.

Nejvíce vám již tradičně nabídne řemeslo hrnčířské – mísy, misky, hrnky, šálky, pohárky, talíře, svícny, lampy, stínidla, květináče, betlémy, sochy, až po plastiky, mozaiky, vázy, šperky a jiná umělecky cenná díla. Keramika pálená dřevem, majolika, keramika točená na kruhu i modelovaná. Dále zde najdete výrobky ze skla, jako jsou repliky historického skla, foukané sklo, tradiční skleněné figurky, fusing, vitráže, madonky či svaté obrázky s podmalbou. Výrobky ze dřeva, od dlabaných mís, přes vyřezávané betlémy a hračky, kuchyňské doplňky, až po nábytek. Koupit budete moci také tkané výrobky, třeba ručně tkané ubrusy, přehozy a koberečky, oblečení i módní doplňky a další textilní či kožené výrobky.

Zajímavá budou jistě i řemesla měditepectví, nožířství, drátenictví, mydlářství, přírodní kosmetika, parfémy, výroba vonných olejů či esencí.

Košíkářství, voskařství, šperkařství, sedlářství, knihařství, papírové vystřihovánky, adventní vazba a dekorace, kukuřičné šustí, pekařství či perníkářství a mnoho dalších tvůrčích řemesel zcela jistě poskytnou dárky pro každého :)

 

PRODEJCI TAKÉ Z FLERU

Také na Výstavišti se můžete těšit na prodejce, které jste si oblíbili na Fleru. Své stánky zde mají:

1  Jana Langova Nachlingerová - Jou Jou - ilustrace
Allon šperky, doplňky, textil
Sufik tašky a kabelky
Wiccare šperky
ízypízy dětská móda
keramikas dekorační keramika
Věnina silver zlatnictví
ŤapŤapky barefoot obuv
CoCat oděvní tvorba
10 Krámek Pohoda šité a drhané doplňky

...a venkovní stánek se šitým zbožím nejen pro miminka postaví 2hmade.

 

BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM

...nezapomíná ani na divadlo, koledy, historické tance či koncerty, dílny pod vedením např. Cechu dráteníků či Atelieru Letná a připravené jsou i animační programy, malování na obličej či stále populárnější fotokoutek.

 

 

Sledujte:

WEB: www.vystavistepraha.eu

FACEBOOK: Vánoce na Výstavišti

Parkovat je možné v areálu celého Výstaviště, vjezd je ulicí "Za Elektrárnou".
Cena: 40 min. zdarma, celodenní 200 Kč.
Parkovací automat se nachází u plaveckého bazénu.