Další z řady sympatických - a opět v nevšedním prostoru vyrůstajících - hand-made trhů Fleřanů bude po vás otevřen tuto sobotu, 28.5., ve Dvorku poblíž Ohrady v Praze. Přijdete? :o)

GARÁŽ MARKET ŽIŽKOV
ACCESSORIZE YOURSELF! PŘIZDOBTE SE!

Jsme dvě, Adéla a Klára, známe se přes třicet let, a tak nějak nám taky je. Loni se nám poprvé podařilo přejít od tlachání u vína ke skutečné realizaci a uspořádat první Garáž Market Žižkov.

Jelikož Klára bydlí na Žižkově, prostor se nabídl sám. Market pořádáme na dvorku činžáku pod Vítkovem, ohraničeném na jedné straně Koněvovou ulicí a na straně druhé klasickou řadou garáží. Ta také dala naší akci název Garáž Market – zároveň tak odkazujeme na garážovost a lehkou punkovost celé události, americké garážové výprodeje a Garáž Tonyho Ducháčka – jsme pro lidi s názorem.

První ročník proběhl loni a byl zkušební všehochutí, letos jsme mu daly určitou koncepci a podtitul: Accessorize Yourself! čili Přizdobte se! Je to trošku taky reakce na krizi v našich peněženkách - a dokonalý outfit koneckonců dělají doplňky. A tak 28.května od 10 do 18 hodin  na adrese Koněvova 89 můžete získat něco navíc ke svým obvyklým kreacím.

GMZ ale není jen nakupování, ale taky pohoda, víno, ženy, zpěv, pívo, chlapi a tanec. Na dvorku vás navíc čeká grilovačka, květiny, hudba a širé nebe nad hlavou. Slunce objednáno, ale déšť nás nerozhodí, jsme na něj duševně i fyzicky připraveny, přesun do vnitřních prostor je na stejném místě možný. Akce se zkrátka koná za každého počasí, děti a psi jsou vítáni.

Koho zde potkáte:

 • Adéliny ručprčky -  Ozdoby z rouna a plsti.
 • Tvojeplacky - Na prst, svetr, na uši - Tvojeplacky potěší, malé dílko vejde se, na buttonek, leskne se!
 • Plyšperk - Šperky z mědi a stříbra.
 • mortal wombat - Originální a veselé meditační polštáře.
 • Helena Řezníčková -  Šperky vyrobené technikou tavení skla za použití cínu a mědi.
 • ToPotěší -  Šperky z fima a organzy.
 • Dragouns - Různorodost šperků, které vyvolají u diváka pocit úžasu, nebo pro něj budou zatraceny navždy.
 • LOTR - to je originalita, nápaditost, jedinečnost, trochu extravagance a vtip. Hra nejen s textilem, která vás zviditelní ve vašem okolí.
 • GENARO - Nechá se vést silou přírodních kamenů a drahého kovu, z čehož pak vznikají neokázale elegantní šperky. Možná přijde i modelka.
 • Sváča - Smaltované poklady.
 • Bangbang.cz - Rotace, KaKe, LosKapros – na Fleru nejsou. Barevné šílené kabelky, mikiny, trička, náušnice a podobně.

Parkování – přímo před domem parkování v sobotu a neděli zdarma, jinak je nejbližší parkoviště cca 100 m pod křižovatkou Ohrada.

Doprava – bus z Florence 133, z Flory 136 stanice Černínova, tram 16,10,9 stanice Biskupcova a tram 1 z Palmovky stanice Ohrada.

Foto z loňského ročníku:
https://www.fler.cz/blog/co-se-udalo-na-jednom-zizkovskem-dvorecku

Kdy: 28. května 2010 od 10 do 18 hodin

Kde: Koněvova 89, Praha Žižkov

Info: Adéliny ručprčky nebo Facebook; Garáž Market 2011 - plakát (499KB)

No a dá-li Bůh (a děti), chystáme se na podzimní GMZ s podtitulem Make Yourself Warm! / Zateplete se!