Háčkované dutinky jsou už stálicí časopisu Korálki. Mohou mít různé vzory a barevné přechody, ale jsou krásné i jednobarevné. A mohou být i polotovarem, protože je možné s nimi zacházet jako s efektní šňůrou a dá se s nimi po uháčkování dále pracovat. Tento náhrdelník je vytvořen z hladkých kroužků v různých podzimních odstínech, propletených do sebe. Připravila jej pro vás Alexandra "SnowMirna" Lysenko.

Obtížnost: *

Materiál a pomůcky:

  • sekaný rokajl zelený - 40 g
  • sekaný rokajl hnědý - 20 g
  • sekaný rokajl čokoládový - 20 g
  • háčkovací příze
  • háček, nůžky, jehla

Na jeden kroužek potřebujete navléknout na přízi 65 cm korálků. Z ní pak uháčkujte dutinku z 5 korálků dokola. Délka hotové dutinky by měla být kolem 13 cm.

Zbytkem příze anebo Nymem sešijte konce dutinky k sobě, tak aby vznikl kroužek.

 

Takových kroužků různých barev budete potřebovat minimálně 15, ale může jich být i více, záleží na tom, jak dlouhý náhrdelník chcete.

Jeden kroužek, smáčknutý do oválu, prostrčíme druhým.

Vzniklým okem provlékneme druhý smáčknutý kroužek.

 

Smyčky kroužku smáčkněte k sobě.

 

Prostrčte oběma další kroužek. Tak pokračujte, až vznikne jakýsi copánek.

 

Uháčkujte další dutinku z 5 korálků dokola, která bude dlouhá 40 cm, a na její konce připevněte zapínání.

 

Provlékněte tuto dutinku skrz volná „ouška“ z kroužků na koncích propleteného copu. Ten bude jen v centrální části náhrdelníku.

 

Zajímavostí náhrdelníku je, že ho můžete opět rozebrat na jednotlivé kroužky a udělat z nich třeba náramek, nebo s dalšími kroužky vytvořit náhrdelník jiný, jinak barevně sladěný:


Pro časopis Korálki připravila Alexandra "SnowMirna" Lysenko.

 

Korálki 5/2015 – Podzimní listí

Barevností a tématem letošního podzimního čísla jsme zůstali usměvaví a pozitivní, vždyť podzim nemusí být jen o plískanicích. Z nádherné podzimní palety jsme vybrali zlatavé tóny spadlých listů, do nichž svítí sluníčko. Jeho síla už není taková, ale jeho šikmé paprsky dokáží vykouzlit neuvěřitelně hřejivou atmosféru. Tu jsme se snažili zachytit v tomto čísle časopisu.

V podzimním čísle časopisu Korálki opět převažuje šití z korálků, protože je spolu s háčkováním u našich čtenářek a čtenářů stále nejoblíbenější. V šitých projektech naše autorky použily osvědčené i nové korálky (Matubo, rokajl, Superduo, Superuno, Wheels, Czech Heishi, Piggy, koule, Toho, Miyuki, Swarovski elements, ohňovky, perly, Rulla, Kheops par Puca). Projektů je tentokrát o něco méně, protože některé z nich jsou náročnější. S radostí jsme otiskli projekty špičkových tvůrkyň, mezi něž nesporně patří Nela Kábelová, Diana Lázňovská, Marta Nevrlá nebo Darí Fejtková. Velmi pěkně nositelnou variantu obšití rivoli Swarovski pro vás připravila Veronika Mráziková.
Tolik populární háčkování s korálky je zastoupeno vtipným projektem mistryně této techniky Sashi Lysenko. Nezapomněli jsme ani na jemné drátování a polymery. Trošku odjinud je zajímavé niťové obšití čtvercového donutu.
Pokračujeme přehledným seriálem o základním korálkovacím materiálu, tentokrát o bižuterních kovodílech. Ukážeme vám, jak můžete tvořivě pojmout hit letošního léta CVAK bijoux.
V rozhovoru vám představíme velmi zajímavý tvůrčí pár.
Podzimní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

Korálki mají 18 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena je 72 Kč a už jsou na stáncích! :-)