Je to pár týdnů, kdy jsme Fler tvůrce oslovili s Velkou velikonoční výzvou - ozdobit obří vejce pro výstavu v Nákupní galerii Myslbek. Zajímá vás, které umělce jsme vybrali a jak si s výzvou poradili? Pak se s námi pojďte podívat do zákulisí!

Zástupci Fler týmu a Myslbeku na konci ledna vybrali finální desítku tvůrců, jejichž návrhy je oslovily nejvíce. A už můžeme prozradit, že do TOP 10 se dostala akariraduha, klaryssa, Veronika Nowo, X.style, trumade, Kokedamy, LightningFold, Mar Lavante a Ušito

Všichni tvůrci předem znali rozměry polystyrénového vejce, přesto když ho uviděli na vlastní oči, skutečná velikost je překvapila. Problém totiž nastal ve chvíli, kdy chtěli vejce dopravit do připraveného ateliéru. Ne každému se to podařilo a každý si s touto situací poradil jinak...

"Problém bol zatial iba ked vajičko priviezli, neprešlo nam žiadnymi dvermi, tak sme ho museli vytiahnuť cez okno až do piateho poschodia," poradila si Xénia alias X.style podobně jako Jakub z LightningFold (ten ale naštěstí nemá ateliér v pátém patře :).

Klára alias klaryssa vymyslela jiný způsob a vznikla tak veselá historka. "Když mi domů dorazilo skutečné MAXI vejce, vyvstal první problém – jak dostat něco, co je široké dvaaosmdesát centimetrů skrze rám interiérových osmdesátek… Bohužel nijak. A tak muselo vejce zhubnout. Se svolením Fler týmu, že „uříznu jen centimetr na každé straně“, jsem se jala vejce krájet, ovšem vůbec to nešlo, masa polystyrénu není máslo. A tak jsem se rozhodla vejce na potřebný obvod naškrábat. Jako tatarák.
Kdo pracuje s polystyrénem, se teď asi chytá za hlavu. Za půl hodiny jsem se chytala také. Ten „jen centimetr“ znamenal 3x ucpaný a téměř spálený vysavač. Elektrizující nabité kuličky byly naprosto všude, lítaly po celém bytě, po zdech, na stropě, ruce jsem měla olepené až po lokty, kalhoty jako sněhulák. Každopádně, byť to byl lifting náročný, vejce konečně prošlo do pokoje a mohlo se začít šít."

No a když se vejce nevejde do ateliéru, musí ateliér za vejcem. Veronika Nowo nechala vejce v práci, jelikož se jí nevešlo do bytu, a Katka s Veronikou alias Ušito ho pro změnu skladovaly u kamarádky, která má dvoukřídlé dveře. 

Naštěstí si všichni tvůrci poradili (přece jen jsme je varovali, že to bude výzva) a pustili se do realizování svých návrhů. Podívejte, jak jim šla práce pěkně od ruky...

Kokedamy

LightningFold

Mar Lavante

raduha

Ušito

Veronika Nowo

X.style

klaryssa

Speciální roli v příběhu vajec hrála akari, která musela výrobu stihnout s předstihem, aby její vajíčko mohlo stát modelem na vizuály kampaně. Možná už jste ho dokonce viděli v médiích nebo na plakátech v metru.

 

Finální podobu vajec si budete moci prohlédnout

v Nákupní galerii Myslbek od 18. do 28. března.