Tak komu z vás už chyběly? Jsme sice prodejní web, ale stejně tak máme rádi zdejší komunitu a moc nás baví vaše společné akce :) Takže i my jsme rádi, že se po zimě zas chystáte ven a máme pro vás letošní první venkovní Flerjarmarky! A mimochodem, všimli jste si, že jsme přes zimu vylepšili náš Kalendář? Pozvánky do něj můžete posílat na Káťu, bude se vám věnovat. Děkujeme!

Novoměstský Fler trh

sobota 17. března 2018 od 9 do 17 hodin
Kulturní dům Nové Město na Moravě, v centru města

Novoměstský Fler trh bude probíhat na Vysočině již po jedenácté. Může se tak pyšnit už poměrně dlouholetou tradicí. Smyslem je vytvoření inspirativního místa, kde se setkávají originální prodejci se širokou nabídkou precizních, ručně vyráběných produktů, které mají svůj osobní příběh. 

Na začátku jara k nám zavítá více než 60 prodejců. Na trhu najdete například i krásné motivační bloky, diáře a jiné milé maličkosti z papíru. Nemohou chybět ani kosmetické výrobky a delikatesy v podobě marmelád, sirupů a lahodného pečeného müsli, které vám poskytne tu pravou energii nejen pro pracovní dny. Nejen pro tvořivé děti, ale i dospělé budou k dispozici kreativní dílny. Nejmenší návštěvníci si mohou hrát, odpočinout a i vyzkoušet nově zakoupené hračky v dětském koutku. Již po několikáté myslíme i na mužské návštěvníky, kteří mohou odpočívat v „Chlapidáriu“. Máme pro ně lehárko, stolní fotbálek, deskové hry a spoustu časopisů.

K nákupům se mohou všichni nadopovat kávou, limonádou, zákuskem a drobným občerstvením, které naleznou přímo v naší Fler kavárně. Taktéž lze navštívit restauraci K Club přímo v kulturním domě. Ta bude podávat speciální Fler menu. 

Kulturní dům je bezbariérový, vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Dopravní dostupnost je na velmi vysoké úrovni, parkovat můžete v blízkosti kulturního domu na neplacených i placených parkovištích. Další variantou je parkovací místo na malebném náměstí, odkud se můžete vydat pěšky na trh. Procházku můžete využít i v případě, že do města přijedete vlakem či autobusem, neboť obě nádraží se nachází nedaleko KC.

 

Velikonoční jarmark Chrást

neděle 18. března 2018 od 9 do 17 hodin
v kulturním sále Lidového domu v Chrástu u Plzně, Vilová 263

Na návštěvníky se těší členové Fleru, RUPRTU (Klub rukodělných prací a technik z.s.) i jeho šikovní příznivci. Přihlášeno je na 30 prodejců.

Ti zde nabídnou pouze kvalitní a ručně vyráběné zboží. Uvidíte známé i nové prodejce a jejich nové výrobky. Najdete zde vše, co k Velikonocům patří - jarní a velikonoční věnce a dekorace (papírové, dřevěné, korálkové, z přírodnin, keramické, textilní), malovaná vajíčka, pomlázky, bytové textilní doplňky, ale i něco na sebe, jak pro děti, tak i pro dospělé. Pořídit si můžete také novou kabelku třeba na letní dovolenou. Chybět nebudou cínové šperky nebo třeba nažehlovačky, vonné nahřívací polštářky, med, bude dokonce i metráž. Pan Pikal přiveze pomlázky i s ukázkou pletení a v nabídce máme i plstěné tkané výrobky.

V sálu Lidového domu vás nepřekvapí žádné rozmary jarního počasí a domů si můžete odnést krásné a originální výrobky, dárky i příjemné zážitky. Někteří prodejci si pro vás připravili i dílničky (nejen) pro děti - výroba velikonoční bavlnkové kytičky (můžete použít i jako brož), paracord náramek a mnoho dalších. Jako každý rok pro vás máme drobné občerstvení.

Chrást naleznete 10 km od Plzně a jízda vlakem z Hlavního nádraží vám zabere pouze 15 minut. Pokud pojedete autem, parkování je možné u Lidového domu a blízkém okolí. Můžete také využít autobus č. 52 jedoucí z Plzně-Doubravky.

 

Tradiční Velikonoce Rudolfov

v neděli 18. března 2018 od 10 do 15 hodin
na Farské louce v Rudolfově u Českých Budějovic

I přes to, že ještě většina lidí přemýšlí o tom, kam za zimními sporty a choulí se v šálách a čepicích, my už jsme naladěni zcela jarně. Přesněji řečeno jarně - velikonočně. Akce, kterou chystáme již za pár dní v malebném jihočeském městečku, roztaje svým jarním optimismem i poslední sníh, kdyby se ještě nechtěl vzdát.

A jelikož jde již o šestou akci tohoto druhu v naší režii, kladli jsme si zásadní otázku "Co ty lidi u nás ještě neviděli"? Byl tu sokolník, chodily tu obří figuríny na chůdách, byla ohňová show a přišel i kouzelník vytáhnout si, jak jinak, než králíka z klobouku. A pak jsme narazili na úžasně šikovného pána - karikaturistu, který bude během akce malovat lidi na přání. No uznejte, tomu nejde odolat a nenechat si to své dítě namalovat, vždyť je přece nejkrásnější - vaše!

Psa nejspíš doma má spousta z vás. Šikovného psa má také mnoho lidí, ale psa, který umí frisbee a tancuje? To zkrátka musíte vidět! A pak jsou některé věci, které se prostě opakovat musí, a to je pohádka. Tentokrát zjistíme, jak to bylo s "Václavem, co princeznu vyléčil" a před koncem celé akce se podíváme do "Zakletého lesa".

Jak už napovídá název, událost se ponese v duchu velikonočním. Nebude chybět výstava vajec, která se každým rokem doplňuje o nové a nové krásné kousky. Společně si upleteme pomlázku a zasadíme jarní osení. Příjemnou atmosféru udělá řemeslný trh s velikonočními dekoracemi, keramikou, domácími šťávami, marmeládami, pletenými věcičkami, dílničkami pro děti a mnohým dalším. Svačinky si brát nemusíte, raději ochutnejte naše tradiční i netradiční pokrmy.

Jelikož vás chceme nejen jarně naladit, ale i pobavit, přivítáme vás opět v kostýmech - a tentokrát opravdu tematických, velikonočních. Celá akce se koná za úžasné podpory města Rudolfova, Jihočeského kraje a samozřejmě Fleru.
Těší se na vás Spolek Rudolfovský UM.

 

Velikonoční Flerjarmark v Olomouci

pondělí 19. 3. až pátek 23. 3. od 9 do 18 hodin
Galerie Moritz v Olomouci (bývalý Prior)

Přijďte se před Velikonocemi pokochat originálními výrobky! Tentokrát celý náš jarmark najdete hned v přízemí nákupní galerie, přímo v centru města.

Nakoupit u nás spoustu krásných věcí od kraslic vytvořených nejrůznějšími technikami, až po šperky, tašky a další věci, o které rozhodně nesmíte přijít. Budou se na vás těšit prodejci, které už dobře znáte, ale také nováčci, kteří své výrobky přijedou představit úplně poprvé!

Na stáncích najdete kraslice, šperky, brože, oblečení, háčkované i hedvábné šály, papírová přání, svíčky, kabelky a tašky, kožené doplňky, hračky a spoustu dalších rukodělných výrobků.

Podrobné informace o výrobcích, o obsazení prodejců v jednotlivých dnech (POZOR, složení se denně mění!) i o novinkách můžete sledovat na Facebooku.

 

Jarmark kreativity - FLER MARKET

pondělí 19. března 2018 od 10 do 17 hodin
Krajská knihovna Karlovy Vary, velký sál

Chcete sedět jen před televizí a nakupovat v supermarketech? Určitě NE! Chcete být zajímaví a originální? Určitě ANO! Proto jsme tu pro vás my, regionální řemeslníci a umělci.

Rádi bychom vás pozvali na jedinečnou akci v Karlových Varech, kde budou naši prodejci vystavovat - a samozřejmě prodávat :) své ručně vyráběné věci. Přijďte a podpořte naši tvorbu, přijďte a vzbuďte ospalé lázeňské město. Vezměte celou rodinu, určitě si každý z nich přijde na své.

Ve velkém sále knihovny najdete jarní a velikonoční dekorace, mýdla z kozího mléka, vílenky z ovčího rouna, oblečení pro děti a dospělé, bižuterii a korálky, šperky z různorodých materiálů, šité a háčkované dekorace, obrazy, koření, svíčky, designové dekorace, výrobky farní charity.

Budou k dispozici tvořivé dílny pro děti i dospělé a profesionální barista. Přijďte a svojí koupí podpořte místní umělce a řemeslníky, kteří do svých výrobků dávají nejenom svůj um, ale i duši:-)

 

7. velikonoční jarmark Ejpovice 

sobota 24. března 2018 od 13 hod do 17 hodin
Ejpovice u Plzně, Restaurace u Salcmanů, Ejpovice 27

Od Plzně co by kamenem dohodil, je malebná obec Ejpovice. Je sice menší než přilehlé město, ale již po sedmé přivítá jaro velikonočním jarmarkem, na který rádi jezdí i Plzeňáci. Jarmark bude zase pestrý a barevný, protože tu bude opět 26 prodejců nejen s jarní dekorací, ale i s dárky, aby nás beránek nepokakal :o).

Pár novinek, co nesmíte přehlédnout:
Nádherné pestrobarevné autorské hračky z fleecu, vyšívané doplňky z plsti nebo obaly na diáře, zápisníky a knihy přiveze Rosallia. Její nápady najdete i na webu Prima nápady, kam pravidelně přispívá. Pak také neskutečný voskový reliéf na kraslicích od Pippa. Sama autorka těchto kraslic bude na jarmarku nejenom předvádět jejich výrobu, ale nechá vás si ji také vyzkoušet. Pro ženy (případně pánům námět na dárek) něžné a půvabné náramky z minerálů připravila Anet97. Kdo v neděli rád kouká na toulavou kameru, určitě bude znát Dům andělů a jejich kouzelné vitráže, které vás naplní ve spojení se slunečními paprsky pohodou a klidem. Kousek přírody si můžete domů odnést od AntonyA, která lisované květiny zalévá pryskyřicí, její přívěsky jsou opravdu půvabné. A v neposlední řadě pro potěchu nejen oka, ale i čichu slouží nahřívací vonné polštářky od Polštářky od lemura. Náš jarmark budete zkrátka vnímat všemi smysly.

Od novinek k tradici, která k Velikonocům neodmyslitelně patří: pomlázky, košíky, spousta jarních a velikonočních dekorací, látky, ubrusy, prostírky... Také pár hadříků na sebe nebo božsky propracované lžičky, které mají rukojeť zdobenou polymery. Dále se také můžete těšit na ručně vyráběné knihy. No a pro mlsouny tu bude cukrářství Veverka (za sebe mohu říci, že domácí koláče jsou návykové) a tradiční perníčky.

Pro klidné nakupování můžete své děti na chvilku odložit u některé z dílniček (ale zase si pro ně přijďte :o)). Připravena pro vás bude výroba zápichu z rychlotvrdnoucí hmoty, dekorace kytička z bavlnek, zdobení vajíček korálky či flitry, zdobení polystyrenových vajíček barvou a vybarvování polštářků.

Vstupné je dobrovolné. Těšíme se na vás!

 

Velikonoční trh v Rose

neděle 25. března 2018 od 14 hodin
Centrum RoSa, Střelničná 1680/8, Praha 8 - Kobylisy

Již 3. rokem pro vás otevíráme Centrum RoSa v období Velikonoc. I letos zde najdete tvůrce z Fleru, ale také můžete podpořit chráněné dílny, které zaměstnávají lidi s handicapem. Letošní velikonoční novinkou je, že nemusíte prodávat pouze své výrobky, ale také poklady, co máte doma a rádi byste pro ně našli nové uplatnění. Otevřeli jsme pro vás bleší trh. Na návštěvníky tak bude připraveno 30 prodejců.

V rámci Velikonočního tvořivého/blešího trhu očekávejte i hudební vystoupení. Představí se vám široká škála prodejců. Máme přihlášené členy Fleru, z chráněné dílny ale také stánky na bleší trh. Výběr bude tedy velice pestrý. Vítáme i malé domácí mazlíčky. A nebojte, u nás jim zima nebude, celá akce se koná v interiérech RoSy.

Centrum RoSa je společensko-kulturní prostor nejen pro seniory. V programu máme pravidelné akce cvičení, výuku jazyků, trénování paměti a mnohé další. Dále pořádáme neobvyklé akce, jako je Módní přehlídka seniorů, divadelní festival nebo trhy.

RoSa se nachází v pražských Kobylisích na ulici Střelničná 1680/8. Máme výbornou dopravní dostupnost. Přímo vedle budovy je zastávka tramvaje č. 10 Střelničná a přibližně 200 metrů je zastávka metra Kobylisy. Celý objekt je bezbariérový, můžete přijít jak s kočárkem nebo vozíkem.

 

A na závěr pro vás máme ještě dvě krásné skupinové výstavy Fler tvůrců:

 

Modré kočky

Výstava Modré kočky vychází z genia loci jedné z pražských kočičích kaváren. Koncept kavárny je podobný původnímu japonskému pojetí, až na to, že v kavárně nepotkáte vybrané šlechtěné kusy, ale devět kočičích osobností z útulku.

Autorky vystavují v suterénním prostoru (pozor, nemá bezbariérový přístup, ale prudké točité schodiště!) malby, kolorované kresby a digitální tisky inspirované tajemnými kočkami, jejich cestami, dobrodružstvími, vztahy s lidmi i spolu navzájem. Jednotícím prvkem jsou právě kočky – technika a výtvarný projev jsou rozmanité, přesto celek funguje.

Výstava je otevřena denně od 11 do 20 hodin. Kavárna se specializuje na veganskou a raw stravu - a ty kočky? No ty jsou prostě nejlepší! ♥

Zvou em.en., oringle, LucieVV

 

Ze života stromů

Tereza, Hanka a Klára mají dar z překrásných látek vytvořit kouzelné oděvy. Lenka je šperkařka s osobitým viděním materiálů a velkou fantazií. A Helena prostě občas maluje :) Dohromady je také spojil Fler. A s jeho laskavým svolením vás srdečně zvou na společnou výstavu (a samozřejmě vernisáž!). Výstavu momentů inspirovaných životem stromů.

Představení všech autorek zde.

Kde: 
Galerie Kunštát Praha
románské sklepení domu pánů z Kunštátu a Poděbrad, Řetězová 222/3, Praha 1

Vernisáž:
Čtvrtek 22. 3. 2018 v 18 hodin.

Vernisáž zahájí taneční sekce SHŠ Collegium Armatum. Úvodní slovo pronese kurátorka výstavy, výtvarnice, spisovatelka a ilustrátorka Denisa Prošková.

FB událost: http://bit.ly/ze-zivota-stromu

 

 

Takže - kam vyrazíte vy? :)

 

 

Úvodní foto: nákupka Ovečky a vlk od Magifešn