Péče o šňůrkové náramky
-šperky by neměly přijít do styku s vodou, krémy, parfémy či jinými spreji
Pokud budou dodrženy následující rady, šperky vám budou jistě dlouho dělat radost.
Nicméně pokud k nim přistupujete zároveň jako k talismanům, které chcete mít pořád u sebe a v podstatě je nesundáváte (jako to mám já), je naprosto normální, že se časem mohou opotřebit.
- u hedvábných šňůrek, vzhledem k tomu že se jedná o kroucenou šňůrku, se může vyskytnout během užívání u volných konců lehké zakroucení, v tomto případě stačí jen konce jemně namočit a promnout mezi prsty, aby se šňůrka opět narovnala
Běžné a každodenní opotřebení, (poškrábání kamenů či nerezových komponentů, případné opotřebení šňůrky) ale nemůžeme ovlivnit a nemůže být na něj brán zřetel v případných reklamacích.
Péče o minerální korálky:
kameny oplachujte pod proudem vody.
Kameny se nabíjejí na nepřímém slunečním světle (více info v sekci péče o kameny)
Barvené minerální kameny nevystavujte přímému slunečnímu světlu, vodě a kontaktu s krémy, parfémy či jinými spreji
Zároveň nemůžeme ovlivnit reakci dobarvovaných, nebo povrchově upravovaných korálků s potem, krémy, parfémy a jinými spreji (korálky mohou změnit barvu)
Péče o pozlacené šperky:
U vybraných šperků z chirurgické oceli, čí stříbra je povrch šperků pozlacen. Je proto přirozené, že se pozlacení může časem ošoupat. Pokud chcete, aby pozlacení vydrželo co nejdéle, doporučuji šperky vyhnout kontaktu s vodou, parfémy, čistícími prostředky apod.