Profil uživatele
Matyáš P.
Prodávající
Praha 4
Registrace: 11.11.2018

Dobrý den všem návštěvníkům, kteří zavítali do mého virtuálního krámku.

Rád bych vám na následujících řádcích napsal něco málo o mně a mých výrobcích – co dělám, jak to dělám a proč to dělám. Myslím si totiž, že každá věc má mít svůj příběh a ty, které vyrábím, ten příběh mají. A já se o něj rád podělím.

Tak tedy začal bych tím, že dekorování dřevěných krabiček mě neživí. Je to ale práce, která má v mém životě důležitou roli, protože díky ní relaxuji a zbavuji se stresu. A hlavně mě baví a přináší mi radost z toho, že pod mýma rukama něco roste, něco se tvoří.

Celá moje krabičková sága má dlouhou historii. Vždycky jsem chtěl v životě něco udělat, vytvořit, ale nikdy mi to nešlo. Už jsem to chtěl mockrát vzdát, ale nakonec jsem to zkoušel dál a dál a pak jsem jednou našel právě ty krabičky. A tam to začalo. Moje „tvorba“, mohu-li to tak nazvat, totiž nespočívá v přesnosti a dokonalosti – na to jsou určeny profesionální produkty velkých firem, ale spíš ve fantazii, tvořivosti a chuti zkoušet nové možnosti a techniky. A v tom jsem se konečně našel.

Takže co vlastně dělám? Z dřevěných polotovarů vyrábím pomocí různých technik ozdobné krabičky – obvykle jsou určené na čaj, ale jejich použití je široké – můžete do nich dát šperky, korálky, ponožky, kravaty, kořenky nebo cokoli jiného, co se do jednotlivých přihrádek vejde. Anebo je u většiny škatulek možné vyjmout vnitřní přepážku a do vzniklého prostoru ukládat dopisy, účtenky, náhradní klíče… Prostě kdeco.

Techniky, které používám, jsou různé, ale základ bývá většinou stejný. Polotovary jsou zbroušené do hladka, natřené minimálně dvěma vrstvami lazury nebo barvy a následně přelakovány. K tomu přidávám rozličné dekorace, korálky, kování... Hlavním dekorativním prvkem je ruční malba akrylovými barvami. Malbu pokaždé lakuji zvláštním lakem na akryl, aby barvy nebledly.

Mou specialitkou jsou netradiční barevné kombinace – já mám totiž hrozně rád barvy a někdy jsem až překvapen, jak k sobě jsou na první pohled nesourodé barvy – hnědá s modrou, okrová s fialovou… V tom se rád vyžívám.  

Myslím, že by bylo také vhodné napsat pár slov o ceně, kterou za svoje výrobky požaduji a která je vyšší, než je u produktů tohoto typu běžné.

Jako u každého výrobku se cena skládá ze dvou částí – materiálu a práce.

V mém případě tvoří materiál cca třetinu výsledné ceny. Používám pouze české polotovary z masivního dřeva (většinou smrkového nebo borovicového), dále lazury značky Balakryl nebo Soudal a akrylové barvy Kohinoor a Pebeo. Malbu zakrývám lakem Pebeo a celé výsledné dílo „zavírám“ do polyuretanového laku Balakryl. Tím dosahuji výsledného lesklého efektu, ale hlavně toho, že krabičky jsou odolné vůči běžným nehodám v domácnosti – můžete na ně převrhnout čaj, kafe, vodu – a nic se jim nestane.

Hlavní částí ceny je práce. Vzhledem k tomu, že se snažím každý výrobek udělat co nejpečlivěji, strávím nad každou krabičkou zhruba deset hodin práce. Zní to nadneseně, ale uvědomíme-li si, že jen malba hlavního obrázku málokdy trvá méně než čtyři hodiny, zbývá na ostatní úpravy, dekorace, broušení, nátěry a lakování cca šest hodin. A to nepočítám čas trávený nad hledáním vhodného motivu, přípravu každého „miniprojektu“ a nápad.

Myslím, že je fér cenu takto rozepsat. A věřím, že na základě tohoto rozkladu se cena stane v očích mých potenciálních zákazníků přijatelnou.

No a ty by bylo asi všechno. Budete-li chtít zanechat mi jakýkoli vzkaz – inspirativní či kritický, budu moc rád. A pokud si některý z mých výrobků vyberete, uděláte mi tím velkou radost.

Budu se těšit na Vaši návštěvu!!!

Způsob dopravy
Zboží zasílám prostřednictvím služeb České pošty, Balík do ruky. Každý předmět je balen do bublinkové fólie.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím