Domů Profil prodejce Matyldina stodola
Vladimíra Cepáková
  • aktivní prodejce od r. 2017
    Reaguje na objednávky obvykle do 8 hodin.
  • Suchdol nad Lužnicí, ČR
  • 26 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (7) 100%
Nadšenci: 169
Aktivita: aktivní
Prodáno: 26
Registrace: 30.8.2017
Město: Suchdol nad Lužnicí
Stát: ČR

Matyldina stodola

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 

Matyldina stodola je naplněná až k prasknutí vlněnými vlákny z různých druhů místních oveček a angorských králíků. Užívám si zcela celý proces přetváření tohoto krásného a užitečného daru přírody.

Zjara, jakmile jsou jehňátka na světě, popadnu nůžky a odstřihuji ovečkám pramen po prameni, třídím vlnu a hlavou mi přitom plynou myšlenky, na co se bude hodit. S příchodem teplého počasí se rouno pere a brzy s prvními květy v zahradě i okolních loukách stavím na kamna hrnce a opět z čisté přírody získávám další dary v podobě překrásných odstínů barev.

image

Jakmile je nabarveno, přijdou na řadu česací pomocníci všeho druhu. Je jich víc, protože je velké potěšení s láskou připravené načesané česance spřádat do nitek i objemných přízí. V tom mi zase pomáhají dva kolovrátky. Jeden starý, který už má za sebou jistě stovky kilometrů spředených nitek lněných i vlněných. Ten druhý, Kromski Symphony, si sviští tichou písničku a umožňuje mi lehce spřádat vlákna všeho druhu.

A když už je nabarveno a napředeno, přijdou dlouhé zimní večery a Matyldinou stodolou se začnou ozývat zvuky klapek stolního stavu i šlapadel velkého podlahového stavu. Oba mají osm listů a to je vybavení, při kterém se u tkaní nikdy nebudu nudit. Vždycky tu bude tkalcovská technika, kterou jsem ještě nevyzkoušela.

image

Textilní řemesla mi učarovala už v dětství. Učila jsem se od blízkých i od odborníků v kurzech. Učila jsem se i překonáváním vlastních chyb. Učila jsem se i tím, že jsem učila druhé, a to je ta nejlepší škola života. Nashromáždila jsem nejen vlněné zásoby a výrobky, ale také zkušenosti. A myslím, že nastal čas předávat je dál.

Vítejte tedy v Matyldině stodole!

image

Ručně tkaná šála se vzorem ve tvaru hvězd

 Ručně tkaná šála se vzorem ve tvaru hvězd.

Ručně upředená angorská příze z našich králíků

 Ručně upředená angorská příze z našich králíků.

Mé přírodně barvené a ručně upředené příze

 Mé přírodně barvené a ručně upředené příze.

 Naše stádo.

Naše stádo :)

Ručně tkaná šála z vlastních přírodně barvených upředených přízí.

Ručně tkaná šála z vlastních přírodně barvených upředených přízí.

Způsob dopravy
Zboží zasílám Českou poštou, nejčastěji vzhledem k ceně zboží a jeho pojištění jako balík do ruky. Cena je daná aktuálním tarifem z ceníku Č. pošty. Balení se liší podle typu zboží. Méně objemné zboží zasílám také službou Zásilkovna.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Matyldina stodola

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--