Profil uživatele
Matyldina stodola
Vladimíra Cepáková | prodávající
Suchdol nad Lužnicí
Registrace: 30.8.2017

Matyldina stodola je naplněná až k prasknutí vlněnými vlákny z různých druhů místních oveček a angorských králíků. Užívám si zcela celý proces přetváření tohoto krásného a užitečného daru přírody.

Zjara, jakmile jsou jehňátka na světě, popadnu nůžky a odstřihuji ovečkám pramen po prameni, třídím vlnu a hlavou mi přitom plynou myšlenky, na co se bude hodit. S příchodem teplého počasí se rouno pere a brzy s prvními květy v zahradě i okolních loukách stavím na kamna hrnce a opět z čisté přírody získávám další dary v podobě překrásných odstínů barev.

image

Jakmile je nabarveno, přijdou na řadu česací pomocníci všeho druhu. Je jich víc, protože je velké potěšení s láskou připravené načesané česance spřádat do nitek i objemných přízí. V tom mi zase pomáhají dva kolovrátky. Jeden starý, který už má za sebou jistě stovky kilometrů spředených nitek lněných i vlněných. Ten druhý, Kromski Symphony, si sviští tichou písničku a umožňuje mi lehce spřádat vlákna všeho druhu.

A když už je nabarveno a napředeno, přijdou dlouhé zimní večery a Matyldinou stodolou se začnou ozývat zvuky klapek stolního stavu i šlapadel velkého podlahového stavu. Oba mají osm listů a to je vybavení, při kterém se u tkaní nikdy nebudu nudit. Vždycky tu bude tkalcovská technika, kterou jsem ještě nevyzkoušela.

image

Textilní řemesla mi učarovala už v dětství. Učila jsem se od blízkých i od odborníků v kurzech. Učila jsem se i překonáváním vlastních chyb. Učila jsem se i tím, že jsem učila druhé, a to je ta nejlepší škola života. Nashromáždila jsem nejen vlněné zásoby a výrobky, ale také zkušenosti. A myslím, že nastal čas předávat je dál.

Vítejte tedy v Matyldině stodole!

image

Ručně tkaná šála se vzorem ve tvaru hvězd

 Ručně tkaná šála se vzorem ve tvaru hvězd.

Ručně upředená angorská příze z našich králíků

 Ručně upředená angorská příze z našich králíků.

Mé přírodně barvené a ručně upředené příze

 Mé přírodně barvené a ručně upředené příze.

 Naše stádo.

Naše stádo :)

Ručně tkaná šála z vlastních přírodně barvených upředených přízí.

Ručně tkaná šála z vlastních přírodně barvených upředených přízí.

Způsob dopravy
Zboží zasílám Českou poštou, nejčastěji vzhledem k ceně zboží a jeho pojištění jako balík do ruky. Cena je daná aktuálním tarifem z ceníku Č. pošty. Balení se liší podle typu zboží.
Obchodní podmínky

1. Úvodní ustanovení

1.1. Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami, a zejména že byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

1.2. Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup u prodejce Matyldina stodola prostřednictvím internetového obchodu https://www.fler.cz/matyldina-stodola. Obchodní podmínky stanovují a upřesňují základní práva a povinnosti prodejce i kupujícího. Práva a povinnosti zde neuvedené se řídí občanským zákoníkem.

2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

2.1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku odeslání objednávky kupujícím.

2.2. Potvrzení objednávky provede prodávající. Nakupující je o potvrzení informován vnitřní poštou.

2.3. Při požadavku změny charakteru objednaného zboží (barva, velikost) v doplňkové zprávě objednávky nemusí prodávající na tuto změnu brát ohled. V takovém případě může objednávku odmítnout. Změnu charakteru zboží je možné předem domluvit s prodávajícím vnitřní poštou a vyrobit zboží podle přání kupujícího.

2.4. O přijetí platby a následném odeslání zboží je kupující informován vnitřní poštou.

3. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

3.1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit (a to i bez udání důvodu). 

3.2. Kupující nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.

3.3. Kupující musí před vrácením zboží o tomto kroku informovat písemně prodávajícího (např. vnitřní poštou).

3.4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez zjevných vad způsobených užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při přepravě. Zboží posílané zpět není možné zasílat na dobírku.

3.5. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena po navrácení zboží prodávajícímu nebo po doložení dokladu o jeho odeslání.

3.6. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k prodávajícímu hradí kupující.

4. Reklamace

4.1. Prodávající odpovídá za to, že dodané zboží nemá vady. Pokud se později ukáže, že zboží má nějakou vadu, má zákazník právo na výměnu nebo opravu. Není-li ani jedno z tohoto možné, lze odstoupit od smlouvy.

4.2. Prodávající může nabídnout při výskytu vady slevu z kupní ceny.

4.3. Záruka se nevztahuje na zboží, které je opotřebené jeho používáním.

5. Dodací podmínky

5.1. Platbu za zboží a poštovné zašle kupující v českých korunách na bankovní účet prodávajícího. Prodávající odešle kupujícímu zboží po obdržení platby.

5.2. Zboží je odesíláno Českou poštou jako doporučený dopis, případně jako balíček. Poštovné a balné je účtováno s ohledem na aktuální ceník České pošty.

5.3. Pokud si kupující přeje zaslat zboží jinou službou České pošty, jako je např. balík do ruky či balík na poštu, informuje o tom prodávajícího. Prodávající si vyhrazuje právo navýšit poštovné za tyto služby dle aktuálního ceníku České pošty.

6. Ochrana osobních údajů

6.1. Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou považovány za důvěrné, budou použity pouze pro interní potřebu, nebudou zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity.

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 01. ledna 2014.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
804380
28.4.2019 Čerstvá novinka - nové vlněné koberce ručně tkané z naší ručně předené a rostlinkami barvené kobercovky valáškové
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím