Domů Profil prodejce Nakolinku
  • Prodejce od r. 2013
  • Ostrava, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Aktivita: -
Registrace: 14.11.2013
Město: Ostrava
Stát: ČR

Nakolinku

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Na kolínku... Název zvolený pro vlastní mě typický postup práce, tedy - "na koleně".  Už 14 let cestuji, a výrobky jsem se tedy naučila zhotovovat tímto způsobem. Veškeré pokusy o modernizaci a systematizaci práce a zřízení pracovního stolu, neútěšně ztroskotaly, takže již leta mé výrobky do jednoho vznikají doslova na koleně. K výrobě četných náramků nepoužívám žádné nástroje,  pomůcky ani lepidla!! Jedinými nástroji jsou mé dvě ruce!

Používám techniku starých jihoamerických indiánů, nazývanou makramé.  Jde o techniku uzlíčkování provázků.U nás se používá název drhání a pracuje se převážně s konopným provazem, vyrábějí se dekorativní předměty a nástěnné drhané obrazy. Já se věnuji spíše šperkům, vyrábím náhrdelníky, náramky a přívěsky.  

Ke své práci volím kvalitní různobarevné provázky voskované, které lze zakoupit pouze v některých specializovaných prodejnách ve světě. Například v Brazílii, Argentině, Řecku a Thajsku. Provázky jsou vodě odolné a s lety neztrácejí na barevnosti! Je to materiál velmi pevný a odolný.

Do provázku upevňuji vplétám korálky, mušle, kameny, polodrahokamy... Některé kameny vlastnoručně sbírám na plážích, jiné přivážím z indie a Nepálu a jiných koutů světa...

Technika makramé je velmi časově náročná. Má díla mají příbeh, historii, srdce, energii... každé z nich vzniká na jiném místě a v jiném prostředí. a za jiných okolností. Nesou s sebou příběhy z cest. Šperky jsou naprosto originální a dva stejné po celém světě nenajdete!

Další technikou , kterou ráda používám je drátkování a práce s měděnými drátky.Rovněž se věnuji práci s kůži, kterou bych ráda v nejbližší době rozšířila! V kombinacích s technologií makramé vznikají originální i praktické módní doplňky a šperky!

Buďte originální a nakupujte přímo od kolene! ;)

Těším se na vás! :)

Ceny jsou pouze orientační...

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Nakolinku

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--