Nápověda / Nákup - Řešení sporů a potíží

Co dělat, když objednané a uhrazené zboží neobdržím?

Pro řešení potíží s objednávkami vždy kontaktujte prodejce pomocí vnitřní Fler pošty nebo vložením dotazu přímo pod objednávku. Prodejce vám bude k dispozici při dohledání zásilky, případně při reklamaci zásilky u České pošty.

Pokud se vám nedaří v komunikaci s prodejcem, dejte nám o tom vědět. Naše centrum péče o zákazníky vám bude nápomocné při vyřízení vaší reklamace. Fler nemá zájem o vystavování zboží nepoctivých prodejců.Mohu zboží vrátit, pokud s ním nejsem spokojen?

Veškeré prodeje na Fleru se řídí platnými zákony České republiky, v tomto případě Občanským zákoníkem č. 89/2012 platným od 1. 1. 2014, který upravuje podmínky a termíny pro vypovězení smluv. Viz (výtah):

§ 1828 Zvláštní ustanovení o závazcích ze smluv uzavíraných mimo obchodní prostory

(1) Sjednává-li se smlouva mimo prostor obvyklý pro podnikatelovo podnikání, sdělí podnikatel spotřebiteli písemně údaje uvedené v § 1811 odst. 2 a § 1820 odst. 1; v jiné textové podobě jen tehdy, pokud s tím spotřebitel souhlasil.
(2) Za smlouvu uzavřenou mimo prostor obvyklý pro podnikatelovo podnikání se považuje také smlouva uzavřená
a) v prostoru obvyklém pro podnikatelovo podnikání, pokud k jejímu uzavření došlo bezprostředně poté, co podnikatel oslovil spotřebitele mimo tyto prostory, a
b) během zájezdu organizovaného podnikatelem za účelem propagace a prodeje zboží či poskytování služeb.

§ 1829 Odstoupení od smlouvy

(1) Spotřebitel má právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů. Lhůta podle věty první běží ode dne uzavření smlouvy a jde-li o
a) kupní smlouvu, ode dne převzetí zboží,
b) smlouvu, jejímž předmětem je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, ode dne převzetí poslední dodávky zboží, nebo
c) smlouvu, jejímž předmětem je pravidelná opakovaná dodávka zboží, ode dne převzetí první dodávky zboží.

(2) Nebyl-li spotřebitel poučen o právu odstoupit od smlouvy v souladu s § 1820 odst. 1 písm. f), může spotřebitel od smlouvy odstoupit do jednoho roku a čtrnácti dnů ode dne počátku běhu lhůty pro odstoupení podle odstavce 1. Jestliže však byl spotřebitel poučen o právu odstoupit od smlouvy v této lhůtě, běží čtrnáctidenní lhůta pro odstoupení ode dne, kdy spotřebitel poučení obdržel.

§ 1831

(1) Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, zašle nebo předá podnikateli bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, zboží, které od něho obdržel. Byla-li spotřebiteli již poskytnuta služba, není z toho podnikateli ničeho povinen s výjimkou ustanovení § 1834.
(2) Podnikatel může po spotřebiteli požadovat pouze úhradu nákladů stanovených tímto zákonem.Kde mohu zboží reklamovat?

Ve věci reklamace vždy kontaktujte prodejce pomocí vnitřní Fler pošty. Náklady na vyřízení reklamace hradí v případě oprávněné reklamace prodávající. Reklamace zboží na Fleru se řídí platnými zákony České republiky.Mohu zrušit objednávku?

Ano, objednávku samozřejmě zrušit můžete. Stačí, když svoje rozhodnutí (nejlépe ještě před úhradou zboží) zašlete prodejci zboží Fler poštou. Prodejce pak pomocí funkce "Žádost o zrušení objednávky" objednávku zruší. O zrušení objednávky vám přijde vyrozumění na váš e-mail. Objednávku zboží na zakázku (upraveného na přání prodávajícího nebo vyráběného speciálně pro něj) lze rušit po dohodě obou stran.

Potřebujete-li poradit ohledně reklamací a vracení zboží, můžete se obrátit například na tuto poradnu.Otázky a odpovědi

Mohu dostat nějaké informace k objednávce?
Mohu se zeptat, zda vám dorazila platba?
Mohu vědět, kdy mi odešlete zboží?
Proč mi zásilka nedorazila, přestože byla odeslána?
Informace k Vaší objednávce vám může zodpovědět pouze prodejce, u kterého jste zboží objednal(a). Prodejce kontaktujte přes odkaz na objednávku, který máte ve zprávě z Fler.cz. Pod objednávkou je možné s prodávajícím komunikovat vložením zprávy.

Nemohu se dostat přes odkaz k objednávce. Objednávka neexistuje.
Objednávku jste pravděpodobně provedl(a) jako neregistrovaný(á). Odhlaste se ze svého uživatelského účtu na Fleru, a po té klikněte na odkaz ve zprávě v emailu.

Prodejce se mnou nekomunikuje, zboží nemám.
Napište nám přes kontakt Dotazy k objednávkám, nezapomeňte uvést číslo objednávky.

Mohu dostat informace ke zboží?
Informace ke zboží vám může podat pouze konkrétní prodejce, který zboží na Fler.cz nabízí. Můžete jej kontaktovat přes „Dotaz na zboží“ v sekci „Aktivity“. V mobilní aplikaci přes „kontakt“ v profilu prodejce. Tuto možnost mají pouze registrovaní uživatelé. Registrace je zdarma.

Se zbožím nejsem spokojen(a), chci jej vrátit. Na koho se mám obrátit?
Reklamaci je třeba řešit přímo s prodejcem. Napište zprávu prodejci přímo k objednávce. Odkaz na objednávku naleznete v emailu ve zprávě z Fler.cz
Pozn.: Fler.cz není nezávislým arbitrem a reklamace neposuzuje. V případě sporů a potíží nahlédněte do naší nápovědy, nebo se obraťte na poradnu dTestu.

Je možné osobní vyzvednutí? Kde máte prodejnu?
Fler.cz není prodejce a nemá prodejnu. Osobní převzetí je možné domluvit přímo s prodávajícím, pokud je ze stejného města nebo okolí a tuto možnost nabízí.

Posíláte na dobírku?
Způsoby doručení zjistíte u konkrétní položky zboží, nebo je možné se individuálně domluvit s prodejcem.

Kdy mi zboží dorazí, když dnes objednám?
Dobu dodání zjistíte u konkrétní položky. Může být u různého zboží různá. Záleží i na způsobu platby. U platby předem se doba dodání počítá od přijetí platby na účet prodejce.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--