Nápověda / Prodej - Cena zboží

Jak stanovit cenu zboží?

Veškeré prodávajícím uváděné ceny jsou cenami včetně DPH.

Prodejce je povinen uvést vždy plnou cenu zboží a za tuto cenu zboží nabízet. V případě, že je zboží vyráběno na objednávku a je požadována záloha, postupujte podle pravidel výroby zboží na objednávku.

Uvedená cena zboží musí být cenou obvyklou nebo přiměřenou vzhledem k použitému materiálu, technice, době zpracování a umělecké invenci. Není povoleno stanovovat účelově nepřiměřenou cenu zboží, např. z důvodů, aby zboží zůstalo neprodáno nebo bylo naopak prodáno za zanedbatelnou cenu kvůli minimální provizi.Slevový systém / jak dočasně zlevnit zboží

Od 19.2.2021 byl na Fleru spuštěn nový slevový systém. Díky tomuto systému může každý prodávající zlevnit část svého sortimentu a nabídnout tak kupujícímu atraktivní akční cenu.

Jak slevový systém funguje?

Zlevnit zboží může každý prodávající za těchto podmínek:

  • Ve slevě je možné mít maximálně 10 % svého sortimentu.
  • V případě, že má prodávající méně jak 100 položek zboží, může se sleva vztahovat až na 10 položek zboží (tedy procentuelně více jak 10 % ze sortimentu).
  • Sleva se nastvuje v pevně stanovených skocích po 5 % (od 0 % po -30 %).
  • Je zakázáno před slevou zboží účelově zdražit (vytvářet "falešné" slevy pro nalákání zákazníka). Porušením tohoto pravidla může dojít k odstranění položky administračním týmem, případně k dalším postihům "nefér" prodávajících.
  • Na zlevněné zboží není možné aplikovat slevovové kódy (slevy není možné sčítat).

Jak zboží zlevním?

Sleva se nastavuje v sekci Prodej > Moje zboží kliknutím na cenovku a následujícím nastavením v panelu, sekce Sleva. Zde prodávající vybere výši slevy a případně datum platnosti. V případě nevyplnění data platnosti je zboží zlevněné až do zpětného nastavení slevy na 0 %.

Pro zkušené uživatele je k dispozici systém API pro hromadnou slevu zboží.

Jak se sleva zobrazuje kupujícím a jak je to s provizemi?

Každé zlevněné zboží je ve vylistování zboží označeno "nálepkou" s výší slevy, přeškrtnutou starou cenovkou a zobrazením nové ceny. Fler si vyhrazuje právo zlevněné zboží propagovat v samostatné kategorii, případně tyto položky jinak promovat.

Provize se vypočítávají vždy z ceny po slevě (tedy z ceny nižší).Jak Fler zobrazuje informace o slevách?

S ohledem na zákon č. 89/2012 Sb., občanského zákoníka s platností od 6.1.2023 Fler zobrazuje informaci o slevách v novém formátu. Spotřebitel je nově informován nejen o původní ceně a ceně nové, ale také o nejnižší ceně zboží za 30 dnů před poslední slevou. Jedná se tedy o zobrazení nejnižší ceny, která vznikla úpravou základní ceny, tak i ceny po případných dřívějších slevách.

Důrazně proto doporučujeme všem prodávajícím, aby případné změny v ceně zboží předem důkladně zvážili. Jakákoli cenová úprava, která se stane veřejnou (byť jen krátkodobě), se stává zapsaným údajem a promítá se do zpětné třicetidenní cenové mapy.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--