Nápověda / Prodej - Spolupráce a výpomoc

Jak na spolupráci více autorů?

Server Fler je primárně určen k prodeji zboží tvořeného samotným prodávajícím. V případě, že má o prodej zájem sdružení tvůrců, mluvíme o tzv. tvůrčím týmu (více zde). Někdy však také dochází k vzájemné spolupráci více tvůrců, kde však přímo nejde o trvale spolupracující a samostatný tvůrčí tým (viz výše). Takové spolupráci říkáme autorská spolupráce.

Autorská spolupráce (tj. vzájemná výpomoc autorů v dílčích kreativních úkonech) je možná, je však potřeba dodržovat následující pravidla:

 • v případě autorské spolupráce není možné nabízet zboží na všech profilech spolupracujících autorů, pouze na jednom
 • v případě autorské spolupráce musí mít podíl práce prodávajícího (profil uživatele, ve kterém je zboží umístěno) majoritu (zpravidla vizuální, případně objemovou či hodnotovou)
 • v případě autorské spolupráce doporučujeme uvádět uživatelská jména spoluautorů díla v popisu zboží
 • v případě trvalé a úzké autorské spolupráce doporučujeme využít raději statusu tvůrčího týmu


Může prodávající využít nějaké výpomoci?

Částečná výpomoc při tvorbě zboží nebo správě Fler obchodu je při dodržení ostatních obecných pravidel serveru Fler povolena.

 • pomocník, který pracuje pod dohledem tvůrce, může vykonávat dílčí práce na výrobě (např. základní šicí práce, samotný tisk, dílčí kompletace, adjustace apod.)
 • prodávající může využít výpomoci také pro balení a odesílání zboží, pro administrativní úkony, účetnictví, komunikaci se zákazníky nebo pro správu zboží v systému
 • pomocník nesmí převzít majoritní podíly práce tak, aby charakter činnosti odpovídal pouhému přeprodeji zboží


Je povolen zástupný prodej?

Na Fleru je prodáváno především zboží tvořené samotným prodávajícím. Ve výjimečných případech je však zástupný prodej možný (viz výpomoc). Při zástupném prodeji platí tato pravidla:

 • zastupující osoba může prodávat zboží pouze s přímým a výslovným pověřením tvůrce
 • v případě, že je tvůrce na Fleru zastoupen, nemůže tento tvůrce souběžně nabízet své zboží v jiném dalším (vlastním nebo zastupovaném) profilu
 • zastupující osoba nesmí prodávat zboží více tvůrců zároveň
 • zastupující osoba se nesmí za tvůrce vydávat, zástupnictví musí být v profilu nebo u zboží jasně deklarováno

Status zástupného prodeje je oficiálním nástrojem, jak prodávat zboží autorů, kteří se na internetu špatně orientují nebo se chtějí věnovat pouze tvůrčí činnosti. Klasickým případem může být např. zástupný prodej děl rodiče či prarodiče nebo prodej zboží umělce, který nemá internet nebo o internet nejeví zájem. V žádném případě však tento status nesmí být vnímán jako možnost přeprodeje zboží.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--