Nápověda / Prodej - Expirace zboží

Co je to expirace zboží?

Zboží, které prodávající vloží na Fler, je od 1. 11. 2011 veřejně zobrazováno pouze po omezenou dobu (dříve bylo zobrazování časově neomezené). Expirací se tedy rozumí termín vypršení veřejného zobrazování zboží.Jak dlouho je zboží zobrazováno?

Zboží je zobrazováno 120 dnů od data poslední aktivity (aktivitou se rozumí vložení zboží, prodej zboží nebo jeho topování). Pokud tedy např. zůstává daná položka zboží 119 dnů bez aktivity, ale 120. den je topovaná, dojde k prodloužení expirace o dalších 120 dnů.Je prodávající upozorněn na blížící se expiraci zboží?

Před samotnou expirací zboží (tedy skutečným vyřazením zboží z veřejné nabídky) je zde ještě ochranný termín 30 dní, kdy je zboží stále dostupné, ale prodávající je na přítomnost "zboží k expiraci" upozorňován systémem. Zboží k expiraci je v tomto ochranném termínu označeno výraznou ikonkou (sekce Moje zboží), zboží je možné filtrovat pomocí roletky "Druh" (opět v sekci Moje zboží) a také na tuto skutečnost upozorňujeme automatickou zprávou ve Fler poště.

Pokud nedojde k aktivitě nebo obnovení zboží ani v tomto ochranném termínu, je zboží automaticky vyřazeno z nabídky.Je možné zboží obnovit?

Zboží k expiraci i již expirované (vyřazené) zboží je možné snadno obnovit kliknutím na tlačítko "Expirace" u jednotlivých položek zboží v sekci Moje zboží. Pokud vylistujete zboží filtrem "K expiraci", zobrazí se zkrácený výběr zboží s možností obnovení.
Termín expirace se také posouvá aktivitou (viz: Jak dlouho je zboží zobrazováno).
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--