Nápověda / Prodej - Rychlý prodej

Co je to Rychlý prodej (automatické potvrzení objednávky)?

Nákup na Fleru má řadu specifik, která se mohou mírně lišit od nákupů na běžných e-shopech. Mezi ně patří také povinnost prodávajícího překontrolovat objednávku a potvrdit ji. Teprve až po potvrzení je objednávka platná a nakupující ji může uhradit.

Někteří prodávající si však stav svých skladových zásob hlídají zcela přesně a uvítali by přeskočení potvrzovacího kroku. Tím by také značně urychlili objednávkový proces, zvláště ve spojení s platební bránou, kdy nakupující může ihned uhradit zboží.

A to právě umožňuje nová funkce Rychlý prodej. Pokud je u veškerého zboží v objednávce umožněn Rychlý prodej, je taková objednávka potvrzena ihned a automaticky. Systém navíc umožňuje takto označit jen některé zboží z nabídky. Typicky to může být např. rychloobrátkové zboží nebo materiál.Jak spustím funkci Rychlý prodej?

Pokud chcete využívat funkci Rychlý prodej, je potřeba tuto funkci nejprve povolit. Povolení funkce neznamená, že je ihned veškeré zboží potvrzováno automaticky, pouze zpřístupní možnosti nastavení u jednotlivých položek zboží a osobních kategorií.

Funkci můžete zapnout v sekci Prodej > Ostatní nastavení > Rychlý prodej.Jak nastavím Rychlý prodej u konkrétního zboží?

Pokud chcete povolit Rychlý prodej u konkrétního zboží (a máte funkci zapnutou), vylistujte jej a klikněte na ikonku "Rychlý prodej" (ikonka rakety). U zboží pak můžete nastavit tyto tři stavy:

  • Povolit vždy
    Takové zboží bude vždy potvrzeno automaticky (pokud i ostatní zboží v objednávce je povoleno k rychlému prodeji)
  • Povolit dle osobní kategorie
    Takové zboží bude potvrzeno automaticky, pokud je v osobní kategorii, která umožňuje Rychlý prodej. Nastavení kategorie se provádí v sekci Osobní kategorie. Opět platí, že všechno ostatní zboží v objednávce musí mít povolen Rychlý prodej.
  • Nepovolit
    Toto zboží není možné automaticky potvrdit. Objednávka, která obsahuje i jen jediný kus zboží bez povolení Rychlého prodeje, bude čekat na potvrzení prodávajícího.


Jak nastavím Rychlý prodej pro celou kategorii?

Rychlý prodej je možné také nastavit pro celou Osobní kategorii. Pokud do takové kategorie zařadíte své zboží, bude automaticky schopné Rychlého prodeje. Pokud zboží z kategorie vyřadíte, bude opět pro Rychlý prodej nedostupné.

Rychlý prodej pro Osobní kategorii nastavíte kliknutím na ikonku rakety.Jak vypadá nákupní proces u objednávky s Rychlým prodejem?

Pokud nakupující nakoupil zboží, jehož všechny položky umožňují Rychlý prodej, pak je po odeslání objednávky tato ihned potvrzena a nakupující může rovnou přistoupit k platbě na speciální stránce. V případě, že má prodávající povolenou Platební bránu, může dojít k okamžité úhradě (platební karta, platební tlačítka). Taková objednávka je prakticky okamžitě vyřízena, uhrazena a může dojít k expedici.

Pokud je v objednávce soubor zboží s Rychlým prodejem ale i bez něj, čeká objednávka klasicky na potvrzení prodávajícím. Taková objednávka se ničím neliší od běžných objednávek na Fleru.

Může dojít i ke stavu, kdy nakupující vybral zboží od více prodávajících a jednotlivé objednávky mají různé stavy (některé potvrzené a připravené k platbě a jiné čekající na potvrzení). Pak má nakupující opět plný přehled o možnostech.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--