Nápověda / Prodej - EET

Podmínky služby

Na základě zákona č. 112/2016 Sb. (zákon o evidenci tržeb) a zákonů souvisejících nabízí server Fler propojení Fler platební brány se servery EET tak, aby při platbě platební kartou přes Fler platební bránu dostál zákona každý Fler prodávající, který podléhá v patřičné vlně zákonné povinnosti tržby evidovat, a byla tedy každá taková platba řádně a dle zákona zaevidována.

Propojení Fler platební brány se servery EET je plně automatizované a probíhá na základě nastavení na stránce "Automatické propojení EET pro váš obchod", dále pak bez dalšího zásahu příjemce platby.

Aktivováním služby souhlasí příjemce plateb s těmito podmínkami užití:

1. Propojení Fler platební brány s EET je službou bezplatnou.

2. Propojení Fler platební brány s EET eviduje pouze platby platební kartou a to řádně, dle aktuálně platných zákonů. Ostatní evidované platby (např. platby v hotovosti) propojení Fler platební brány s EET neřeší.

3. Prodávající zodpovídá v plném rozsahu za správné nastavení svého obchodu a to zejména:

  1. správné vložené DIČ poplatníka a s ním navázaný certifikát
  2. správně nastavenou sazbu DPH u zboží
  3. správné zařazení zboží v kategorii

V případě chybného nastavení prodávajícím mohou být na servery EET odeslány a zaevidovány chybé údaje.

4. Prodávající prohlašuje, že nebude evidovat tržby za objednávky přijaté Fler platební bránou propojenou s EET duplicitně (např. pomocí účetního programu apod.).

5. Prodávající prohlašuje, že je osobně a plně zodpovědný za plnění veškerých náležitostí vyplývající ze zákona o evidenci tržeb a je si vědom, že propojení Fler platební brány s EET nepřesouvá odpovědnost za evidenci na provozovatele serveru Fler.cz.

 

Datum poslední aktualizace: 23.2.2017



Časté otázky

Jaké tržby jsou evidovány?

Propojení Fler platební brány s EET eviduje všechny platby za Fler objednávky hrazené platební kartou přes Fler platební bránu. Ostatní platby spadající pod povinnost evidence tržeb (např. platba v hotovosti) evidovány nejsou.

Od kdy se budou posílat data do EET?

Pokud si prodávající nastaví propojení a zapne je jako aktivní, Fler začně automaticky evidovat tržby od 1.3.2017. Upozorňujeme, že jednotlivé druhy činností se do EET zapojují postupně a ne všichni prodávající na Fleru jsou povinni evidované tržby evidovat již od 1.3.2017. Více o jednotlivých vlnách naleznete zde.

Bankovních tlačítek se EET netýká?

Rychlý bankovní převod zadaný bankovním tlačítkem nespadá do povinné evidence EET. Proto tuto tržbu do EET Fler nezasílá. Prodávající, kteří chtějí používat Fler platební bránu, ale nechtějí tržby evidovat, mohou zapnout pouze tento druh platby.

Jak je to s fakturami?

V případě, že uskutečněná platba patří mezi evidované tržby (tedy platba platební kartou přes Fler platební bránu), bude faktura vystavená na Fleru automaticky obsahovat veškeré informace dle zákona o EET. Informace o EET jsme přidali i do Fler API (detail faktury, detail objednávky).

Vystavuje Fler účtenku?

Ano, po zaevidování platby automaticky vystaví systém účtenku obsahující všechny potřebné údaje v souladu se zákonem. Účtenka je k dispozici nakupujícímu v sekci Nákup > Objednávky, přímo pod danou objednávkou. Účtenka nenahrazuje řádnou fakturu.

Pokud používám platební bránu musím si evidovat EET?

V případě platby platební kartou je prodávající (příjemce platby) povinen každou takovou platbu evidovat v EET. Datum, od kdy je prodávající povinen platby evidovat závisí na vlně, do které předmět prodeje spadá. Více o vlnách připojování do EET zde.

Pokud prodávající zapne pouze platbu "Rychlý bankovní převod" (tzv. bankovní talčítka), pak prodávající tyto platby evidovat nemusí.

Kde najdu další informace?

Informace o novinkách najdete v diskuzi zde na Fleru nebo na informačním portálu MFČR http://www.etrzby.cz.



Prohlášení o evidenci tržeb EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--