Nápověda / Prodej - Fler doprava

Jak probíhá objednávka dopravy

Nastavení Fler dopravy a objednávka Fler dopravy z pohledu prodávajícího:

 1. Fler doprava se automaticky nabídne v detailu objednávky za předpokladu, že objednávka není na dobírku a nakupující zvolil druh dopravy "Optimální doprava dle prodejce" nebo dopravce "Zásilkovna". Povolte si v nastavení dopravy. V záložce "Přidat" vyberte "Optimální doprava dle prodejce" nebo "Zásilkovna". S jinými druhy dopravy nebude možné přes Fler dopravu zásilky odesílat.

  Nastavení může vypadat například takto:


  Vysvětlení příkladu: V nastavení byly přidány tři druhy dopravy. Dvě Zásilkovny (Na výdejní místo a Na adresu - doručení po ČR) a jedna Česká pošta (pro zásilky na Slovensko). Vždy byla nastavena pevná cena za doručení a všechna nastavení byla uložena.


  Info: Optimální doprava je doprava, kterou vybírá prodávající a nakupující tedy druh dopravy nechává na prodávajícím. Zásilkovna je shodná doprava s Fler dopravou a kupující tedy vybírá buď dopravu na výdejní místo nebo na adresu.

 2. Proklikem na tlačítko v objednávce se dostanete na objednávkový formulář. 3. Zvolíte (případně pouze překonstrolujete automatické vyplnění):

  - způsob doručení (na výdejní místo / na adresu)
  - přibližnou hmotnost zásilky (pro účely výpočtu ceny)
  - hodnotu zásilky (pro účely pojištění)
  - překontrolujete doručovací a osobní údaje příjemce (Fler tyto údaje automaticky předvyplní z vaší objednávky)

 4. Růžovým tlačítkem uložíte údaje o zásilce. V případě. že zasíláte hromadně více zasílek, je třeba uložit takto údaje o každé zásilce zvlášť.

 5. Po stisknutí tlačítka "Pokračovat" přejdete na potvrzovací seznam, kde překontrolujete veškeré informace, odsouhlasíte podmínky dopravy a potvrdíte objednávku služby Fler doprava.

 6. V sekci "Objednávky" (lišta nahoře) si vytisknete samolepicí štítky s kódy, které na balíčky nalepíte. Štítky však není nutné tisknout, na podací místo stačí přinést podací hesla (štítky vám budou vytištěny a nalepeny na podacím místě Zásilkovny). Podací hesla zásilek (pro každou zásilku jedno heslo), si můžete také hromadně vytisknout.  Vysvětlivky:

  1) Podací heslo. Ke každé je vygenerováno heslo, které slouží k podání zásilky bez vytištěných štítků. Stačí toto heslo nahlásit u obsluhy podacího místa a obsluhla díky tomuto heslu zásilku převezme (a vytiskne štítek)

  2) V případě, že chcete tisknout vlastní štítky, zde máte k dispozici tlačítko ke generování ve formátu PDF (několik různých rozložení)

  3) V případě, že máte zásilek více, můžete si podací hesla či štítky vytisknout hromadně.

 7. Dopravte a odevzdejte všechny balíčky z objednávky na kteroukoli podatelnu. Balíčky budou naskenovány (v případě, že nalepíte vlastní vygenerované štítky) případně na ně bude nalepen štítek, který vytiskne zaměstnanec podacího místa.

 8. Celý přepravní proces a jeho stav je poté možné sledovat v sekci Fler doprava > Objednávky (horní záložka sekce Fler doprava).


Časté dotazy ke službě Fler doprava

 

1. Kolik stojí poslání jednoho balíčku?

Cena služby je závislá na hmotnosti balíčku a druhu dodání (na výdejní místo / na adresu). Přesnou cenu vždy naleznete na stránce zadávání objednávky a v podmínkách služby.

2. Jaká přepravní společnost doručuje zásilky?

Fler doprava využívá služeb společnosti Zásilkovna. Díky přímému propojení Fleru se Zásilkovnou a hromadnému používání služby jsou výsledné ceny služby příznivější než je oficiální ceník Zásilkovny.

3. Jaké zásilky je možné přepravit?

Zásilky musí odpovídat přepravnímu řádu dle Všeobecných obchodních podmínek společnosti Zásilkovna s.r.o. Přepravní společnost doručuje zásilky do hmotnosti 10 kg (na výdejní místo) a do hmotnosti 5 kg (na adresu) o minimálních rozměrech zásilky - 10 × 7 × 1 cm a maximálních rozměrech zásilky - součet 3 stran je max. 150 cm (např. 60×50×40 cm), délka jedné strany max. 120 cm.

4. Může si službu aktivovat každý prodávající?

Je nutné splnit uvedené podmínky služby. Zejména musí prodejce mít řádně a včas uhrazeny minimálně 3 faktury provizí či doplňkových služeb a nesmí mít žádnou z faktur pro Fler s.r.o. po splatnosti.

Noví prodávající, nemohou službu využívat.

5. Jak mohu rychle kontaktovat dopravce?

V případě, že jste objednali přepravu a chcete znát podrobnosti přepravy, které nelze vyčíst z našeho informačního systému, kontaktujte zákaznický servis společnosti Zásilkovna. Pro komunikaci s přepravní společností si připravte si číslo zásilky (nezaměňovat s číslem Fler objednávky).

6. Mohu objednat Fler dopravu i mimo objednávku z Fleru?

Ano, je to možné. Služba se vám automaticky zpřístupní zde (tlačítko "Objednat Fler dopravu extra"). Poměr odeslaných zásilek přes extra dopravu je vždy 1:1 k Fler dopravě za období posledních 60 dnů. Kolik tedy prodávající odešle zásilek z Fler objednávek, tolik může odeslat zásilek navíc. Tento limit je možné individuálně navýšit.

7. Co se stane, když není zásilka doručena příjemci?

V případě, že zásilka není příjemcem vyzvednuta, nebo její převzetí je příjemcem (po rozbalení na výdejním místě) odmítnuto (dále jen "vratka") je zásilka odesílateli vrácena na výdejní místo, kde byla zásilka podána a odesílatel je povinen vratku vyzvednout ve lhůtě 7 dní od oznámení o doručení vratky na výdejní místo.

Nepodaří-li se vrátit vratku odesílateli, Zásilkovna obstará uskladnění zásilky, nejdéle po dobu dalších 21 dní. Uskladnění zásilky je zpoplatněno dle platného ceníku. Zásilkovna může během uskladnění zásilky obstarat uskutečnění dalšího pokusu (případně dalších pokusů) o vrácení zásilky zpět odesílateli. Lhůta pro uskladnění zásilky se tím nestaví ani nepřerušuje. 

8. Je možné službu využít pro platbu na dobírku?

V současné době není platba na dobírku k dispozici.

9. Jak podat reklamaci?

Při poškození musí odesilatel reklamaci podat ihned, nebo nejpozději do 2 dnů od doručení zásilky. Více informací k podávání reklamací naleznete v nápovědě Podmínky užití - Fler doprava, čl. 5.

10. Pokud je uznána reklamace, jak se vrací peníze?

V případě, že dojde ke škodní události (ztráta nebo zničení zboží) a reklamační proces proběhne kladně ve prospěch zasilatele, bude částka za škodní událost uhrazena společnostní Zásilkovna s.r.o. 

11. Do jakých zemí je možné poslat zásilku?

V současné době pouze do České republiky.

Máte další dotaz?

Napište nám v diskusi k tématu Fler dopravy nebo přímo na kontakt.Podmínky užití služby Fler doprava

1. Definice služby

Fler doprava je zprostředkovatelskou službou, která umožňuje objednateli (registrovanému prodávajícímu na Fler.cz) využívat smluvní přepravy kusových zásilek společnosti Zásilkovna s.r.o. za cenově i systémově výhodných podmínek.

Fler s.r.o. není samotným přepravcem kusových zásilek, pouze zprostředkovatelem, a přijmutím podmínek užití vstupuje objednatel (prodávající na Fler.c.z) do smluvního vztahu se společností Zásilkovna s.r.o. Přijmutím podmínek užití a využitím přepravních služeb Zásilkovna s.r.o. prodávající přijímá také všeobecné podmínky tohoto přepravce.

Společnost Fler s.r.o. umožňuje skrze informační a objednávací systém na stránkách Fler.cz objednávat na dálku přepravní služby společnosti Zásilkovna s.r.o., čímž se Fler s.r.o. stává zprostředkovatelem této služby.

2. Komu je služba určena

Fler doprava je služba určena prodávajícím Fler.cz, kteří splňují podmínky pro užití služby. Podmínky pro užití služby se mohou měnit a společnost Fler s.r.o. není povinna o změně podmínek objednatele předem informovat.

Služba je aktuálně dostupná prodávajícím splňující tyto podmínky:

 • Prodávající musí mít splněny všechny finanční závazky vůči společnosti Fler s.r.o., žádné finanční závazky nesmí být po splatnosti.
 • Prodávající musí mít řádně a včas uhrazeny minimálně 3 faktury provizí či doplňkových služeb.

V případě, že prodávající nesplní některou z podmínek pro užití služby, může být prodávajícímu tato služba pozastavena nebo trvale znepřístupněna. Službu nelze nárokovat a Fler s.r.o. si vyhrazuje právo rozhodnout o povolení či zamítnutí využití této služby a to i v případě, že prodávající splňuje podmínky pro užití služby.

3. Úhrada za služby

Úhrada za služby náleží vždy zprostředkovateli (Fler s.r.o.) v rámci pravidelného měsíčního vyúčtování provizního systému Fler.cz. Zprostředkovatel následně vyrovnává své závazky vůči smluvní společnosti Zásilkovna s.r.o.

Ceny přepravních služeb jsou stanoveny předem a jsou součástí informačního systému Fler.cz. Objednávkou přepravy kusových zásilek souhlasí objednatel (prodávající na Fler.cz) s nabízenou cenou a tuto cenu bez výhrad přijímá.

4. Objednávka přepravy kusových zásilek a informační systém

Objednávka přepravy je vyřizována vždy elektronicky, pomocí informačního systému Fler.cz v rámci systému Fler objednávek a na dalších místech informačního systému Fler.cz. Objednávky není možné vyřizovat jinou cestou (telefonicky, písemně apod.).

Informační systém Fler.cz zajišťuje plné propojení s Fler objednávkami a nabízí snadno dostupné a jednoduché objednání služby.

Přeprava každé objednávky je trasována a přístup k informacím o stavu zásilky je dostupný v informačním systému Fler.cz. 

5. Reklamace objednávky

!!! Nepřebírejte zásilku, která je viditelně z vnějšku poškozená. Zásilku máte právo před dopravcem rozbalit a zkontrolovat. V případě potíží ihned sepište s dopravcem reklamační protokol !!!

Odesílatel je oprávněn uplatnit nárok na náhradu škody. Tento nárok je odesílatel v případě škody na zásilce oprávněn uplatnit formou vyplněním reklamačního formuláře v detailu objednávky dopravy zde na www.fler.cz (https://www.fler.cz/prodejce/mujobchod/flerdoprava?view=orders), nejpozději však do dvou kalendářních dní od převzetí zásilky příjemcem nebo odesílatelem. Reklamaci ztráty zásilky je odesílatel povinen uplatnit do tří měsíců od převzetí zásilky Zásilkovnou. V opačném případě nárok na náhradu škody zaniká. 

 • Poškozením se rozumí změna stavu, tj. změna jakosti, rozměrů, struktury, stálosti, složení věcí tvořících zásilku, kterou je možno odstranit opravou, nebo taková změna stavu, kterou sice nelze odstranit opravou, ale přesto je věc použitelná k původnímu účelu. 
 • Zničením se rozumí taková změna stavu věcí tvořících Zásilku, kterou nelze odstranit opravou a věc nelze dále používat k původnímu účelu. 

Škoda představuje: 

 1. V případě poškození zásilky přiměřené náklady na opravu, které jsou nutné pro uvedení zásilky do původního stavu, včetně nákladů na demontáž a montáž věci. Od těchto nákladů se odečte cena zpeněžitelných a využitelných zbytků nahrazovaných částí. Pokud se poškozená zásilka neopraví a je použitelná k původnímu účelu i s poškozením, potom má odesílatel nárok na náhradu škody ve výši rozdílu cen zásilky před poškozením a po vzniku škody. Hodnota poškozené zásilky je částka stanovená odborným posudkem, případně čistý výtěžek z prodeje poškozené zásilky, pokud odesílatel s prodejem souhlasí. 
 2. V případě zničení nebo ztráty zásilky skutečnou hodnotu zásilky v době převzetí zásilky, případně její části, pokud se ztratí nebo zničí jen její část. Skutečná hodnota zásilky je ve výši pořizovací ceny věci, která je obsahem zásilky. Výše škody je prokazována daňovým dokladem, fakturou či čestným prohlášením. Škoda je uplatňována bez DPH, s výjimkou, kdy odesílatel není plátce DPH, nebo kdy je škoda odstraněna opravou věci tvořící obsah zásilky. 
 3. V případě vzniku škody u použité či opotřebené (starší) věci, která byla obsahem zásilky se skutečná hodnota stanoví od stáří poškozené věci, jejího opotřebení a amortizaci ke dni předání zásilky v místě odeslání. Zásilkovna neodpovídá za škodu přesahující takto zjištěnou částku. 

Uplatnění nároku na náhradu škody 

Reklamaci služby a nárok na náhradu škody uplatňuje u Zásilkovny odesílatel. Uplatní-li reklamaci služby a nárok na náhradu škody příjemce, posoudí Zásilkovna jeho nárok stejně, jako by jej uplatnil odesílatel. 

K uplatnění nároku na náhradu škody je Odesílatel povinen přiložit nejpozději do 14 dnů od uplatnění reklamace zejména následující dokumenty, jinak nelze k jeho nároku nadále přihlížet a nepovažuje se za včas a řádně uplatněný: 

 • Doklad o pořizovací ceně zásilky (jejího obsahu) případně čestné prohlášení o faktické či výrobní ceně zásilky.
 • Posudek servisu, opravny či jiné osoby, která provedla opravu zásilky, pokud byla zásilka po škodní události opravována, nebo vyžadují-li to okolnosti případu. 
 • Průvodní doklad zásilky (daňový doklad, případně dodací list).
 • Fotodokumentaci u zásilek s částečnou ztrátou nebo poškozením; fotodokumentace předložená Zásilkovně musí obsahovat i fotografie obalu, jakož i obsahu zásilky tak, aby se dalo posoudit, zda škoda na zásilce je v příčinné souvislosti s poškozením obalu. 

Zásilkovna je povinna se k uplatněnému nároku na náhradu škody vyjádřit nejpozději do 30-ti dnů od data jejího uplatnění. Tato doba se prodlužuje o dobu, po kterou nedodala oprávněná osoba všechny podklady uvedené v podmínkách reklamace. Stejně tak, jsou-li k vyřízení reklamace nezbytné podklady od orgánů činných v trestním řízení, od institucí působících v pojišťovnictví nebo od jiného orgánu či instituce, neběží lhůta pro vyřízení reklamace do té doby, než Zásilkovna takové podklady od příslušných institucí získá, pokud takovýchto podkladů a vyjádření bude zapotřebí. 

Další podmínky reklamace naleznete ve všeobecných obchodních podmínkách společnosti Zásilkovna s.r.o.

6. Cena služby

Aktuální ceny balíkové přepravní služby Fler doprava jsou platné od 1.3.2021. Provozovatel si vyhrazuje právo na úpravy cen.

Ceny pro doručení po ČR na výdejní místo
-------
Od 01. 10. 2022 dochází k navýšení ceny přepravy pro doručení na výdejní místa:

Zásilka do 5 kg / 62,- Kč
Zásilka do 10 kg / 139,- Kč

Ceny platné do 30. 09. 2022Zásilka do 5 kg / 59,-  Zásilka do 10 kg / 136,-
Ceny platné do 31. 03. 2022: Zásilka do 5 kg / 53,-  Zásilka do 10 kg / 130,-

 

 

Ceny pro doručení ČR > SK
-------
Zásilka do 5 kg / 83,-
Zásilka do 10 kg / 130,-

Zásilky z SK > ČR v současné době není možné podávat.

Cena obsahuje:

 • Doručení obvykle do druhého pracovního dne ode dne dopoledního podání zásilky (dopravce však nemůže garantovat tento termín dodání).
 • Příjemce je oprávněn zásilku vyzvednout v provozní době výdejního místa, a to obvykle do 7 kalendářních dnů od oznámení o jejím uložení.
 • Příjemce je o uložení zásilky informován nejméně emailem a alespoň jedním dalším způsobem: SMS nebo notifikací přes Aplikaci, Facebook, Messenger nebo jinou přiměřenou službou umožňující kontrolu doručení. Součástí této informace je heslo pro ztotožnění příjemce při vyzvednutí zásilky. 
 • Možnost sledování pohybu zásilky.
 • Pojištění zásilky do 20 000 CZK (nákladová cena zboží bez DPH).
 • Cena obsahuje palivový a mýtný příplatek

Ceny pro doručení po ČR na adresu
-------
Zásilka do 5 kg / 85,-

Ceny pro doručení ČR > SK
-------
Zásilka do 5 kg / 110,-
Zásilka do 10 kg / 135,-

Zásilky z SK > ČR v současné době není možné podávat.

Cena obsahuje:

 • Doručení obvykle do druhého pracovního dne ode dne dopoledního podání zásilky (dopravce však nemůže garantovat tento termín dodání).
 • Příjemce je o budoucím doručení zásilky informován nejméně emailem a alespoň jedním dalším způsobem: SMS nebo notifikací přes Aplikaci, Facebook, Messenger nebo jinou přiměřenou službou umožňující kontrolu doručení. Součástí této informace je heslo pro ztotožnění příjemce při vyzvednutí zásilky. 
 • Možnost sledování pohybu zásilky.
 • Pojištění zásilky do 20 000 CZK (nákladová cena zboží bez DPH).
 • Cena obsahuje palivový a mýtný příplatek

 

Další podmínky

Standardní Zásilka“: součet rozměrů 3 stran není vyšší než 120 cm, a/nebo délka jedné strany není delší než 70 cm, a/nebo není těžší než 5 kg. 

Nadrozměrná Zásilka“: Zásilka, která není standardní a součet rozměrů 3 stran není vyšší než 150 cm, a/nebo délka jedné strany není delší než 120 cm, a/nebo není těžší než 10 kg. Nadrozměrná je Zásilka, která je takto označena v Informačním systému po přeměření/převážení Zásilkovnou, případně je takto zadána již Odesílatelem. 

 • Minimální rozměry Zásilky - 10 × 7 × 1 cm;
 • Maximální rozměry Zásilky - součet 3 stran je max. 150 cm (např. 60×50×40 cm), délka jedné strany max. 120 cm; 
 • Zboží nesmí být charakteru spadajícího pod úmluvu ADR.
 • V případě, že zásilka přesáhne parametry uvedené v předchozích bodech, je Zásilkovna oprávněna dle vlastního rozhodnutí: 
  - takové zásilky vrátit na náklady odesílatele, nebo
  - obstará jejich přepravu za odměnu dle platného ceníku pro zásilky přesahující maximální rozměry.
 • Zásilkovna je oprávněna uplatnit nárok na úhradu smluvní pokuty od odesílatele za každou zásilku, kterou předá k obstarání přepravy a která nesplňuje přepravní podmínky nebo je z přepravy vyloučena. Výše smluvní pokuty je stanovena v ceníku spol. Zásilkovna s.r.o.. 
 • Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
 


Pokud je uznána reklamace přepravy, jak probíhá reklamační proces?

V případě, že dojde ke škodní události (ztráta nebo zničení zboží) a reklamační proces proběhne kladně ve prospěch zasilatele (viníkem je dle podmínek VOP přepravní společnost), bude odpovídající částka za škodní událost uhrazena společnostní Zásilkovna na účet prodávajícího (zasilatele). Prodávající je povinen částku za zboží vrátit nakupujícímu nebo zaslat nové zboží. 

Škodní události proplácí dle VOP dopravce na účet zasilatele (prodávajícího) a to v nákladových cenách zboží (stanovuje se doloženou nákupní fakturou případně čestným prohlášením o ceně zásilky). Nákladovou cenou zboží se rozumí výrobní cena zboží bez ušlého zisku, vícenákladů, smluvních pokut, penále apod.

Proces je následující:

1) Vystavené dokumenty prodávajícím:

 • Prodávající vystaví společnosti Zásilkovna s.r.o. řádnou fakturu (může pokračovat pod normálním číslem fa v řadě). Faktura bude obsahovat položku Náhrady škody na zásilce, např. takto:

  “Fakturujeme vám náhradu škody k zničené/ztracené zásilce XY”.
  Interaktivní faktura (pdf formát).

  Uvedená cena musí odpovídat nákladové ceně na výrobu zboží bez DPH a to bez ušlého zisku a bez nákladů na dopravu a balné. Pokud  byl poškozen např. jen jeden kus z celé zásilky, faktura bude jen na tento jeden kus.

 • Prodávající vystaví čestné prohlášení, kde potvrdí, že fakturovaná cena za škodní událost odpovídá nákladové ceně na výrobu zboží (nebylo-li čestné prohlášení dodáno dříve).

2) Zásilkovna s.r.o. tuto škodu uhradí na účet prodávajícího. Škoda je uhrazena v termínu do 30 dnů od uznání reklamace.

V případě, že prodávající vrací nakupujícímu peníze (nevyrobil nové zboží, které prodávajícímu pošle jako náhradu), pak:

 • Prodávající vystaví Opravný daňový doklad (měl by mít zpravidla novou číselnou řadu - doporučujeme nezařazovat do běžné číselné řady faktur). Tento opravný daňový doklad bude obsahovat položku ve smyslu:

  "Opravný daňový doklad k fa. č. XY z důvodu zničeného/ztraceného zboží".

  Cena bude uvedena jako záporná hodnota (např. -1.280,-) a bude svojí výší korespondovat s již vydanou fakturou nakupujícímu.

 • Na základě tohoto opravného daňového dokladu pošle prodávající nakupujícímu částku za zboží na jeho účet.

Cena za dopravné (dle aktuální ceny fakturované Fler s.r.o. za Fler dopravu) se odečítá z běžné následující fakturace provizí na Fler.cz

 Všeobecné podmínky Zásilkovna s.r.o.

Aktuální všeobecné obchodní podmínky přepravce Zásilkovna s.r.o. naleznete na stránkách společnosti.Fler doprava - otázky a odpovědi

Je možné posílat balíky přes Fler dopravu na Slovensko, kolik to stojí?
Aktuálně je možné zasílat zásilky na Slovensko.  Ze Slovenska podání v současné době není možné.

Jak mám zrušit objednanou dopravu?
V případě, že se rozhodnete balíček neposlat ale již jste provedli objednávku přepravy, není potřeba objednávku rušit. Balíček, který nebyl odnesen na pobočku Zásilkovny nebude odeslán a také nebude fakturován.

Je možné posílat křehké zboží, jaký je příplatek?
Křehké zboží patří obecně mezi zásilky vyloučené z přepravy. V případě kvalitního zabalení zboží však mají zákazníci s přepravou takového zboží pozitivní zkušenosti. V případě poškození zásilky je však vymáhání náhrady škody značně omezené. Viz citace VOP Zásilkovna s.r.o.:

2.2 Z dodání jsou vyloučeny následující Zásilky a Odesílatel není oprávněn je předat k přepravě:

...

vii. obsahující kazící se zboží nebo zboží lehce poškoditelné, křehké, s tekutým obsahem a dále zboží, které je nutno zvláštním způsobem chránit nebo se kterým je nutné zvláštním způsobem nakládat;

...Zboží se rozbilo/ztratilo. Kde podat reklamaci?
Odesílatel je oprávněn uplatnit nárok na náhradu škody. Tento nárok je odesílatel v případě škody na zásilce oprávněn uplatnit formou emailu na adresu reklamace@zasilkovna.cz (v případě zásilek s cílovou adresou doručení na území České republiky) či complaints@packeta.com (v případě zásilek s cílovou adresou doručení do zahraničí), nebo vyplněním formuláře na reklamace.zasilkovna.cz, nejpozději však do dvou (2) kalendářních dní od převzetí zásilky příjemcem nebo odesílatelem. Reklamaci ztráty zásilky je odesílatel povinen uplatnit do tří měsíců od převzetí zásilky Zásilkovnou. V opačném případě nárok na náhradu škody zaniká. Více informací naleznezte zde.

Můžu dodatečně změnit adresu, telefon...?
Dodatečné úpravy nejsou možné. Je třeba objednávku zrušit a objednat znovu. Zrušení objenávky na doprava@fler.cz.

Zadali jsme špatně váhu zboží, co s tím?
Dodatečné úpravy bohužel nejsou možné. Váha je pouze orientační, pokud zásilka splňuje váhový limit 5/10kg, není třeba objednávku rušit. Cena za zásilku v jiné hmotnostní kategorii bude upravena (případně dofakturována) v nejbližším možném termínu (po fakturaci spol. Zásilkovna).Jak správně zabalit zboží zaslané přes Fler dopravu

Dodržujte pravidla balení zboží zasílané Fler dopravou. Chybně zabelené zboží nebo nadrozměrné zásilky jsou pokutovány dle aktuálního ceníku.

Pravidla balení zasílaného zboží naleznete na stránkách přepravce.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--