Nápověda / Prodej - Podpora prodeje

Značka a logo

Nezapomínejte, že značka (uživatelské jméno), které si při registraci zvolíte, vás bude Flerem stále provázet. Promyslete si, jak chcete na zákazníky působit, a podle toho přizpůsobte svoji prezentaci. Někdo volí své celé jméno, někdo obchodní značku, pod kterou je známý, některé značky vznikly až díky Fleru.

I logo (profilový obrázek neboli avatar) je velmi důležité – nebojte se zeptat svého okolí, jak na něj vaše ikonka působí, a zvažte, zda jste s tímto dojmem spokojeni. Někteří prodejci ikonku často mění (což může nakupující mást), někdo zůstává logu věrný.

S logem souvisí i tzv. hlavička profilu - podlouhlý horní banner, který najdete u většiny prodejců v jejich profilu. Hlavička pomáhá vytvářet celkový vzhled vašeho obchodu, proto je dobré poradit se o ní s profesionálním grafikem. Upravit ji můžete v Můj profil > Vložit hlavičku profilu. Hlavička není povinná, ale když se povede, dá vašemu obchodu něco navíc.Co je topování?

Vložené zboží se v kategoriích primárně řadí podle aktualizace - tedy právě podle "topování". Kvůli tomuto řazení je topované zboží ve výhodě, nakupujícím je více na očích a je vyšší pravděpodobnost prodeje. Topováním můžete posunout svoje vložené zboží na přední místa v příslušných kategoriích.

A jak se tedy topuje? Stačí stisknout tlačítko "Top" v úpravě zboží sekce Prodej > Moje zboží anebo v rychlé editaci. Topovat můžete vždy v určené frekvenci v závislosti na vašem Fler ranku. Časové rozpětí mezi jednotlivým topováním je 2 až 8 hodin.

Fler tip: Pravidelné topování se může zdát časově náročné, ale jednoznačně zvyšuje vaši šanci na proej zboží. Topování je nejúčinnější v době, kdy je na Fleru nejvíce návštěvníků (na druhou stranu ovšem topovaný výrobek rychleji klesá na spodnější pozice).

Vzhledem k tomu, že se v závislosti na Fler ranku snižuje časová prodleva mezi jednotlivými topy, je výhodné na Fleru podnikat dlouhodobě a cílevědomě. Vyšší Fler rank přináší častější topování a tím se zvyšuje šance na prodej vašeho zboží.

Tabulka frekvence topování v závislosti na Fler ranku:

12 topů / den (á 2 hodiny) FR >= 99.50
8 topů / den (á 3 hodiny) FR >= 99.00
6 topů / den (á 4 hodiny) FR >= 97.00
4,8 topů / den (á 5 hodin) FR >= 95.00
4 topy / den (á 6 hodin) FR >= 80.00
3,4 topů / den (á 7 hodin) FR >= 50.00
3 topy / den (á 8 hodin) FR >= 00.00


Proč blogovat?

Máte co říct? Pak jsou blogy ideálním prostředkem k vyjádření. Mnoho uživatelů je pozorně sleduje, a pokud je svým zápiskem zaujmete, máte šanci získat nové nadšence a kontakty. Dejte však pozor, aby váš blog znamenal pro čtenáře opravdový přínos – ať už po stránce informační nebo jen zábavné. Jinak potenciální zákazníky spíše odradíte.Komentáře

Ke každému výrobku, blogu nebo nominaci na Top výběr je možné přidat vlastní komentář. Pokud vás něco zaujme, nebojte se tvůrce pochválit. Navážete tak nové kontakty a dozví se o vás zase někdo nový. Ale pozor na komentování pro komentování – uživatelé, kteří okomentují kde co, jen aby byli vidět, lezou ostatním spíš na nervy. A to asi není efekt, kterého byste chtěli dosáhnout.Jak fungují Top výběry na přední straně?

Top výběry jsou prvkem, kterého si na titulní straně všimne každý - nejen nový návštěvník Fleru. Top výběry jsou výsledkem úspěšných nominací uživatelů. Zkuste sestavit svoji Top nominaci – můžete do ní umístit jeden svůj výrobek.

Jaká jsou kritéria pro výběr z nominací? Především by vaše nominace měla obsahovat kvalitní zboží prezentované kvalitními fotografiemi. Nevzhledné (už jsme opět u kvalitních fotografií) či nevkusně přizdobené (rámečky, srdíčka, duhy, kytičky) fotografie nemají moc šancí na umístění v Top výběru. Jednotlivé zboží v Top nominaci by také spolu mělo "ladit".

O Top nominace je velký zájem (právě kvůli možnosti umístit jeden výrobek do nominace s šancí, že tato nominace bude následně v Top výběru), počet pozic pro Top výběry je mnohonásobně menší než počet nominací. Nebuďte smutní, pokud se vaše nominace nedostane na přední stranu (šance je cca 1:100), i tak to má smysl! Samotná stránka s nominacemi je totiž velmi oblíbená a uživateli navštěvována.

Fler tip: Buďte kreativní a zkuste vytvořit nominaci na zajímavé téma. Fler tým oceňuje kreativitu i vtip!K čemu slouží Fler poptávky?

Fler poptávky jsou šancí, jak získat nové zákazníky. Nakupující zde umisťují své požadavky a vy můžete na tyto poptávky reagovat nabídkou. Pak už jen záleží na nakupujícím, zda vaši nabídku přijme, nebo ji odmítne.Co je to Fler show?

Každý prodejce může umístit své zboží ve speciální promo sekci nazvané Fler Show, a to v den, pro který si zakoupí umístění. Zobrazení ve Fler Show můžete zakoupit v reklamním systému Fler Promo a to v případě, že bude vaše útrata vyšší nebo rovna 50 Kč. Mimo sekce Fler Show se zboží zobrazuje také na přední straně Fleru (omezený počet pozic, který se náhodně střídá).

Pravidla Fler Show

 • Pro každý den je v sekci Fler Show k dispozici neomezený počet pozic (přední strana má omezený počet pozic, kde se zboží náhodně střídá).
 • Zvolené zboží se bude zobrazovat vybraný den od 0.00 do 24.00 hod.
 • Aktuální cena služby se zobrazuje u objednávky.
 • Zboží se vždy zobrazuje v náhodném pořadí.
 • Na přední straně webu se zobrazuje vždy jen pevně definovaný počet zboží, zboží se z celé nabídky Fler Show náhodně střídá.
 • Fler Show je určeno pouze pro rukodělné výrobky, není tedy povoleno vystavovat materiál, kurzy a zboží z kategorie Vintage.
 • Není možné vkládat varianty zboží, pouze hlavní položku.
 • Zakoupené pozice není možné stornovat, zboží však lze v průběhu kampaně změnit (např. při prodeji apod.).


Co je to Fler Promo?

Reklamní systém Fler Promo je od května 2020 novým reklamním systémem Fleru. Na této stránce umožňujeme prodávajícím propagovat své vybrané zboží na základě rozpočtu pro daný den.

Přehled propagovaného z boží

Přehled propagovaného zboží naleznete na stránce Fler Promo (Prodej > Fler Promo).

Význam sloupců

Den v měsíci
Kalendářní den v měsíci. Zde vidíte datum a také slovně den v týdnu.

Zboží
Počet propagovaných položek v daný den.  V případě, že máte na daný den zvolenou propagaci, zobrazí se také ikonka "kopírovat". Kliknutím na tuto ikonku můžete druh propagace kopírovat na jiný den.

Rozpočet
Zvolený rozpočet na daný den. Aktuálně je možné volit rozpočet mezi 10 až 50 Kč po celých desetikorunách.

Zaúčtovaná útrata
Ne vždy musí být daný rozpočet utracen, záleží na návštěvnosti stránek a daných kategorií, kde se zboží zobrazuje. Zaúčtovaná útrata může být tedy nižší než vámi stanovený rozpočet.

Ikonka "oka" - detail pro tento den
Zde můžete zobrazit náhled rozpočtu, vybraného zboží a způsob propagace.

Tlačítko "Objednat Fler Promo"
Stiskem tohoto tlačítka objednáváte Fler Promo, tedy vybíráte zboží a způsob jeho propagace.

 

Jak objednat Fler Promo?

Fler Promo můžete objednat buď kliknutím na tlačítko objednat Fler Promo na stránce Fler Promo anebo pomocí tlačítka "Fler Promo" při úpravě vašeho zboží (Sekce Prodej > Moje zboží nebo v rychlé editaci zboží). V případě použití tlačítka "Fler Promo" u konkrétního zboží se toto zboží ihned do Fler Promo zařadí.

Prvky objednání

 1. Rozpočet
  Váš rozpočet volíte v rozmezí 10 - 50 Kč, po celých desetikorunách. Čím vyšší je váš rozpočet, tím větší je vaše propagace. Každých 10 Kč znamená určitý počet zobrazení vašeho zboží na vyhrazených pozicích, případně celodenní zobrazení v tomto rozdělení:

  Celodenní zobrazování (libovolný rozpočet):
  Sekce "Doporučujeme" v dané kategorii vámi vybraného zboží. Pokud například propagujete šperk, vaše zboží se bude celý den zobrazovat v sekci "Doporučujeme" v dané kategorii "šperky".

  Celodenní zobrazování (rozpočet alespoň 50 Kč):
  Sekce Fler Show, která je dostupná z přední strany Fleru a také bočního menu. Propagované zboží se zobrazuje společně s dalším zbožím ostatních uživatelů, kteří nechali také zboží zobrazovat v sekci Fler Show (rozpočet alespoň 50 Kč).

  Celodenní zobrazování - omezený počet pozic (rozpočet alespoň 50 Kč):
  Sekce Fler Show na přední straně zobrazuje vaše vybrané zboží společně s ostatními. Protože je tato sekce omezena počtem zboží, je zobrazení v této sekci náhodné (je vždy vybrán určitý počet zboží všech inzerentů a ten se zobrazí - po refreshi stránky se zobrazuje zase jiné).

  Zobrazování dle rozpočtu (libovolný rozpočet):
  Za každých 10 Kč vašeho rozpočtu je každému inzerentu přidělen určitý počet zobrazení (v závislosti na počtu zobrazení dané kategorie) v dané kategorii (kategoriích), kam je zboží zařazeno.

  Novinka: Od 12/2020 se Fler promo přímíchává také do výsledků vyhledávání (v případě, že souhlasí vyhledávaný druh zboží s druhem promovaného zboží).

  Zboží se zobrazuje rovnoměrně (bez ohledu na způsobu řazení zboží v kategorii) na předních pozicích v daných kategoriích a je označeno nálepkou "Promo". Po vyčerpání rozpočtu je zboží zobrazováno i nadále, ale již ne na předních místech a bez nálepky Fler Promo.

 2. Propagované zboží
  S ohledem na rozpočet můžete vložit 1 až 5 ks zboží k propagaci. Při rozpočtu 50 Kč je možné vložit až 5 ks zboží, při nižších rozpočtech se počet zboží k propagaci snižuje.

 3. Roletka pro výběr kategorie zboží
  Při výběru zboží k propagaci, můžete výběr omezit pomocí druhu zboží. Snáze tak naleznete vaše zboží.

 4. Vyberte zboží k propagaci
  Vyberte zboží pomocí rolování doleva a doprava a klikněte na "přidat". Zboží se tak přidá k propagaci do části 2.

 5. Začít znovu
  Pokud chcete začít znovu, klikněte na toto tlačítko. Váš výběr Fler Promo bude zrušen.

 6. Zavřít a pokračovat
  Tímto tlačítkem ukončíte váš výběr a nastavení a potvrdíte tím zvolenou reklamu Fler Promo.

 7. Tlačítko Na homepage
  V případě, že je váš rozpočet alespoň 50 Kč, můžete umístit jedno z vašeho zboží do sekce Fler Show a na přední stranu Fleru (sekce Fler Show). Kliknutím na toto tlačítko pod zbožím vyberete, které z vašeho zboží se ve Fler Show zobrazí.

 8. Tlačítko odebrat
  Pokud chcete zboží z propagaec odebrat a vybrat případně jiné, klikněte na toto tlačítko.

 9. Aktivovat dvojnásobný rozpočet
  Jednoduchým kliknutím si zajistíte dvojnásobný rozpočet vaší propagace. 

 10. Hledání zboží
  Pokud znáte nadpis vašeho zboží, můžete ho zde vyhledat.

 11. Aktivovat velké promo (novinka od 11/2020)
  Zboží, které jste vybrali pro zobrazení na přední stranu Fleru (Fler show) se bude navíc zobrazovat v listování ve zvětšeném formátu. Zvětšená reklamní plocha více zaujme a zvýšíte tak pravděpodobnost prodeje. Služba velké promo je služba příplatková.

  Velké promo neruší zobrazování běžného Fler proma, má však prioritu (v případě, že nedojde ke zobrazení velkého proma - např. se zobrazí jiné v pořadí - může se zobrazit stále běžné - malé - promo).

  Rastr listování:
  - Listování po 4 položkách (Velké promo jen 3 položky).
  - Listování po 3 položkách (Velké promo jen 2 položky).
  - Listování po 2 položkách - mobilní zařízení (Velké promo jen 1 položka).

  Příklad zobrazení velkého proma:


Mohu nějak měřit návštěvnost svého obchodu?

Kolik lidí si denně najde cestu do vašeho krámku? A kolik z nich se k vám vrátí? Která cesta je k vám zavedla? Také byste jako správní obchodníci chtěli znát odpovědi na tyto otázky? Díky nástroji pro analýzu návštěvnosti webů Google Analytics můžete mít nyní zdarma přístup k opravdu rozsáhlým statistikám.

Podrobný návod k zprovoznění Google Analytics naleznete zde. Projděte si návod pečlivě, měl by vás rychle a srozumitelně navést k cíli. Trackovací kód pak vložte zde.

Ověření vlastnictví webu proveďe dle "Metody ověření" -> Značka HTML.

Hodnotu políčka "google-site-verification" vložte zde:
Fler tip: Někteří prodejci umisťují do svého profilu měřicí nástroj Toplist. Měření Toplistem není v tomto případě absolutně odpovídající (měří pouze návštěvy profilu, ale neměří již zobrazování zboží, jednotlivých kategorií apod., tak jako námi podporovaný nástroj Google Analytics) a Fler.cz umisťování tohoto měřicího nástroje nepodporuje a nedoporučuje.Co je to Fler rank a jak funguje?

Fler rank je relativně složitým souborem automaticky generovaného hodnocení prodejců, který kopíruje křivku jejich oblíbenosti, prodejnosti a prodejní aktivity. Na základě Fler ranku dochází k třídění prodejců s vizuálním výstupem na stránce Prodejci (řazení Top Stars) a také má dopad na některé benefity prodejců.

Jaké parametry Fler rank hlídá a jak se počítá?

Přesný algoritmus výpočtu Fler rank je neveřejný a je souborem mnoha parametrů s různými důrazy. Jednotlivé položky tohoto složeného souboru jsou kombinovány z těchto parametrů:

- množství prodaného zboží
- jeho celková cena
- oblíbenost prodejce
- celkový počet zobrazování jeho zboží
- počet kladných hodnocení
- množství oblíbeného zboží ve FlerBoxech
-
množství zobrazení v Top výběrech

Důrazy těchto parametrů jsou z důvodu možných snah o manipulaci neveřejné, řazení seznamu výše je náhodné. Fler rank počítá u většiny parametrů pouze 12měsíční historii.

Hodnota Fler ranku u prodejců dosahuje hodnot 0.00 - 100.00. Hodnota Fler ranku je relativní hodnotou, která je pohyblivá v závislosti na pohybu této hodnoty u ostatních prodejců. Snížení hodnoty Fler ranku tedy nemusí znamenat, že u prodejce došlo ke snížení některého z parametrů, ale že některé parametry ostatních prodejců s ohledem na měřeného prodejce posílily. Stejným způsobem může být interpretováno zvýšení Fler ranku (nemusí dojít k navýšení některého z parametrů, ale ke snížení parametrů u ostatních prodejců).

Aktuální verze algoritmu: 2.11

Provozovatel Fler.cz si vyhrazuje právo na pravidelné i nepravidelné změny a úpravy hodnoticího algoritmu a také na vyřazení prodejce z hodnocení Fler rank (například z důvodu platební nekázně apod.).Pravidla pro vkládání nabídek k Fler poptávkám

 • Pokuste se co nejlépe definovat vaši nabídku, můžete přiložit odkazy na vaše zboží pro ilustraci.
 • Nabídka musí odpovídat obecným pravidlům pro prodej zboží přes Fler.
 • Nevkládejte více nabídek k jedné poptávce.
 • Nevkládejte kontaktní údaje ani odkazy mimo Fler, kde je možné kontaktní údaje dohledat.
 • V případě přijetí vaší nabídky nakupujícím budete informován(a) vnitřní poštou.


Co je to Facebook Fler Live?

Tato služba byla z důvodu změn podmínek ze strany Facebook zrušnena.Zakázané techniky a manipulace

Na Fleru jsou přísně zakázány jakékoli podvodné, strojové, či automatické manipulace, které by ovlivňovaly četnost zobrazování zboží, jejich hodnocení nebo oblíbenost, prodej nebo hodnocení prodeje či prodávajících, a dalších prvků Fler prodeje a to tak, aby touto podvodnou, strojovou či automatickou manipulací jakkoli zvýhodňovaly některého z prodávajících.

Mezi tyto zakázané techniky patří například:

 • scripty pro automatické zobrazování zboží
 • scripty pro automatické "lajkování" zboží
 • scripty pro automatické vkládání komentářů
 • scripty pro automatické topování zboží
 • automatické nebo manuální podvodné prodeje mezi vlastními vícenásobnými účty
 • jakékoli strojové nabo automatické manipulace s Fler rankem

... a další.

Uživatel, který se dopustí podobných manipulací může být dočasně nebo trvale vyloučen z účasti na prodeji skrze server Fler, případně dočasně nebo trvale sankciován vyřazením z účasti na výsledcích, které se snažil ovlivnit, případně dalších doplňkových funkcích.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--