Nápověda / Prodej - Prodej v dalších zemích

Jak prodávat v dalších zemích mimo Českou republiku?

Fler umožňuje nabízet zboží na dalších lokálních národních doménách. Pro prodej na těchto doménách musí prodávající splnit podmínky stanovené Flerem pro prodej v dané lokalitě. Aktuálně je spuštěn prodej ve Slovenské republice na doméně fler.sk.

Poznámka: Aktuálně je nastavení dostupné pouze vybraným uživatelům. Termín veřejného spuštění bude oznámen.Jak spustit a zprovoznit prodej na Slovensku?

Poznámka: Aktuálně je nastavení dostupné pouze vybraným uživatelům. Termín veřejného spuštění bude oznámen.

Pro spuštění prodeje na Slovensku (národní doména fler.sk) musí prodávající nejprve navštívit vstupní stránku a prodej povolit. Následně musí zajistit a zprovoznit tyto oblasti:

Doprava a platba

 • V sekci Prodej > Doprava a platba správně nastavit možnosti varianty dopravy a platby (záložka "do SK").
 • Správnost nastavení je možné ověřit v sekci Ověření nastavení.
 • Ujistěte se, že máte k dispozici bankovní účet přijímající EUR a tento účet se správně zobrazuje slovenským kupujícím.
 • Pro jednodušší platby ze Slovenska doporučujeme zprovoznit Fler platební bránu (nepovinné). Pak není třeba nabízet platbu na bankovní účet.

Vystavení jednotlivých položek zboží a jejich překlad

Povolením prodeje na Slovensku se prodejcům automaticky aktivuje možnost volby zobrazování zboží na slovenské doméně. K zobrazení konrétní položky zboží a k jeho překladu jsou k dispozici nové nástroje v sekci Prodej > Moje zboží.

 1. Nastavte si zobrazování položek "Jazykové verze" a "Stav překladu" v Nastavení listování zboží, pokud se tak již nestalo po povolení prodeje na vstupní stránce. Jedná se o tyto položky:

 2. Následně pod každou položkou vašeho zboží vidíte, zda-li je u daného zboží spuštěno zobrazování na slovenské doméně fler.sk a také, zda-li máte přeloženy do slovenského jazyka všechny náležitosti (jsou podmínkou pro zobrazování). Stavy můžeme popsat takto:

  Zboží se bude zobrazovat na doméně Fler.cz ale nebude se zobrazovat na doméně Fler.sk:  Zboží se bude zobrazovat na doméně Fler.cz i Fler.sk ale zboží nemá přeloženy všechny náležitosti (a proto se na doméně Fler.sk doposud nezobrazuje):  Zboží se bude zobrazovat na doméně Fler.cz i Fler.sk a zboží je také správně přeloženo:


 3. Kliknutím na řádek "Jazykové verze" nebo stav překladu a nastavením položky zajistíte zobrazování zboží na domén Fler.sk. Je potřeba zapnout přepínač Jazyková verze "SK" a vyplnit všechna políčka překlady (Nadpis, krátký popis a klíčová slova):  1) Kliknutím na tlačítko SK povolíte zobrazování daného zboží na Fler.sk doméně
  2) V sekci Stav překladu můžete rychle zkontrolovat, které části zboží máte přeložené a které ještě na překlad čekají
  3) Zde vložte překlad textu do slovenského jazyka (původní české znění naleznete pod vkládacím políčkem

Výborně! Nyní se vaše zboží nabízí na doméně fler.sk a vaše zboží mohou nakupovat zákazníci z další země.

Tip: Pro překlady můžete využít Google translátor
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--