Nápověda / Prodej - Legislativa

Musím mít k prodeji na Fleru živnostenský list a jak je to s daněmi?

Fler je pouze zprostředkovatelem obchodu a veškeré finanční, účetní a právní záležitosti v souvislosti s prodejem zboží jsou jen a pouze na straně prodávajícího. Před zahájením prodeje na Fleru vám doporučujeme konzultaci s daňovým poradcem nebo účetním. Každým prodejem vyvstávají pro prodejce a kupující jistá práva a povinnosti, dané právním řádem České republiky, a je důležité se s nimi obeznámit.Jak je to s autorskými právy např. ohledně návodů z časopisů?

Obecně není možné prodávat výrobky, které jsou vytvořeny dle návodů uveřejněných v knihách a časopisech. Tyto návody jsou zveřejňovány pro osobní potřebu a případný prodejce tak porušuje autorská práva. Může se však stát, že některý vydavatel řeší autorská práva jinak, proto se informujte u příslušného vydavatele.Občanský zákoník ukládá povinnost zveřejňovat osobní údaje a pravidla Fleru to zakazují. Jak to tedy je?

Přestože Fler nepovoluje uvádění osobních informací v profilu uživatele, systém prodeje na Fleru zákon splňuje, a to automatickým zveřejňováním zákonem požadovaných údajů před uzavřením smlouvy v objednávkovém formuláři. Pojďme se na tuto situaci podívat blíže. Je pravdou, že Fler obecně nedovoluje volné zveřejňování a předávání osobních údajů mezi uživateli. Samozřejmou výjimku však tvoří předávání těchto údajů v obchodním styku mezi prodávajícím a nakupujícím. Zpřístupnění těchto údajů před uzavřením kupní smlouvy totiž přímo ukládá zákon a systém Fleru tento požadavek splňuje. Děje se tak automaticky, bez nutnosti zveřejnění v profilu. Jak je to zajištěno?

Občanský zákoník v § 53 odst. 4 neříká, kde přesně mají být tyto informace uvedeny, říká pouze, že mají být dostupné spotřebiteli s dostatečným předstihem (tedy před uzavřením kupní smlouvy). Fler tyto důležité informace vložené prodávajícím zobrazuje automaticky, a to v druhém kroku objednávky (v sekci Další informace), tedy před odesláním objednávky a před potvrzením objednávky prodávajícím (tedy faktickým uzavřením kupní smlouvy). Všechny tyto informace jsou pak také dostupné i po uzavření kupní smlouvy, a to v sekci Objednávky.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--